• امروز : 31 تیر 1403
logo

نقد و بررسی اسباب بازی نامه عاشقانه

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

8 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه

335 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 10 +

نامه عاشقانه یک بازی خانوادگی کارتی نقش مخفی استنتاجی برای 2 تا 4 نفر است که بهترین حالت آن 4نفره است. این بازی برای سنین 10 سال به بالا مناسب بوده و هر دست آن حدود 20 دقیقه طول می­کشد. این نسخه از برگردان فارسی بازی در ایران توسط گروه After 5 Games از بازی اصلی Love Letter تولید شده است.

0 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

بازی­های نقش­مخفی معمولا گروهی بوده و برای رده سنی 14 سال به بالا مناسب هستند چرا که شامل بلوف­زنی هم می­شوند ولی این بازی این گونه نیست و بازیکنان در کمال صداقت و فقط بر مبنای استدلال منطقی بازی را پیش می­برند و بنابراین رده سنی 10 سال به بالا می­توانند به انجام این بازی بپردازند. همچنین به خاطر مکانیزم خاص بازی، نامه عاشقانه نیاز به نفرات زیاد ندارد و حتی برای دو نفر هم قابل بازی است. مضمون بازی هم که رساندن نامه­ای از طرف یک خواستگار به شاه­دخت است در روند بازی نقش خاصی ندارد و لذا والدین لازم نیست نگران محتوای بازی، که به ظاهر بزرگسالانه است، باشند چرا که در طول بازی، بازیکنان فقط با یک سری شخصیت و قابلیتشان سر و کار دارند و بیشتر حواس و تمرکزشان بر روی پیدا کردن هویت بازیکنان دیگر است.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

والدین می­توانند راجع به شخصیت­های حاضر در بازی و قوانینی که در کاخ­های سلطنتی مرسوم بوده و هست با فرزندان خود صحبت کنند. والدین همچنین می­توانند پیرامون این موضوع بحث کنند که چقدر می­توان به واسطه­ها اطمینان کرد تا پیغامی را به شخصی که در دسترس نیست برسانند.

داستان اثر

خواستگاران از گوشه و کنار ‌شهر در تلاشند تا نامه‌ی عاشقانه‌ی خود را به شاه‌دُخت برسانند. از بختِ بد، شاه‌دُخت، خود را در اتاقی در کاخ، محبوس کرده وبازیکنان در نقش خواستگاران برای رساندنِ پیغام‌شان باید به افراد حاضر در دربار اعتماد کنند. در طول بازی، هر بازیکن دو کارت شخصیت در دست خود دارد که نشانگرِ افرادی است که می­توانند پیغام او را برای شاه‌دُخت ببرند. اگر در پایانِ روز، نامه‌ی عاشقانه‌ی هر بازیکنی در دستِ نزدیک‌ترین فرد به شاه‌دُخت باشد، او برنده خواهد بود!   خلاصه نحوه بازی: ابتدا تمامی کارت­ها خوب بُر خورده و به پشت در یک ستون بین بازیکنان قرار می­گیرد. توکن­های قلب نیز در کنار آنها گذاشته می­شوند. به هر بازیکن یک کارت داده و باقی کارت­ها وسط میز قرار می­گیرند. بازیکن شروع­کننده بازی یک کارت از روی دسته کارت­ها برداشته و بعد از بین دو کارت موجود در دست یکی را انتخاب کرده و به رو بازی می­کند و قابلیت آن را انجام می­دهد. سپس نوبت به بازیکن بعدی می­رسد  بازیکن بعد هم مثل نفر اول یک کارت برداشته، یکی را بازی می­کند و دستورش را اجرا می­کند و بازی به همین شکل ادامه می­یابد تا به یکی از این دو شکل دور بازی تمام شود: یا با توجه به دستورات کارت­ها جز یک بازیکن تمامی بازیکنان از بازی حذف شده باشند و یا کارتی برای شروع نوبت  نفر جدید باقی نمانده باشد. در حالت اول تنها بازیکن باقیمانده پیروز آن دور بوده و یک توکن قلب برمیدارد. در حالت دوم و با اتمام کارت­های بازی تمامی نفرات باقی مانده در بازی تک کارت دستشان را رو می­کنند و بازیکنی که در این شرایط کارت با ارزش (شماره بزرگتر) بیشتری را در دست داشته باشد برنده آن دور خواهد بود و یک توکن قلب دریافت می­کند. در بازی 2 نفره بازیکن صاحب 7 توکن قلب ،در بازی 3 نفره بازیکن دارای 5 توکن و در بازی 4 نفره بازیکن با 4 توکن برنده نهایی بازی خواهد بود.

جزئیات اثر

اجزای بازی شامل 16 کارت شخصیت، 13 توکن قلب قرمز، 4 کارت راهنما و یک دفترچه قوانین است. کارت­های بازی شامل افراد مختلفی از جمله نگهبان، کشیش، مشاور اعظم، ندیمه، شاه، شاهزاده، بانو و شاهدخت هستند. کیفیت و جنس و ضخامت کارت­ها و توکن­ها خوب است و تصاویر روی کارت­ها هم جذابند و چاپ خوبی دارند. دلیل کم بودن محتویات بازی، جعبه هم ابعاد کوچکی دارد و به راحتی قابل حمل است.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد نامه عاشقانه

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!