• امروز : 31 تیر 1403
logo

نقد و بررسی اسباب بازی ناشتایی

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

8 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه

368 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 8 +

«ناشتایی» یک بازی کارتی جذاب است که بر اساس بازی «sushi go» بازطراحی شده و توسط گروه تولیدی «نهالک» تولید و به بازار عرضه شده است. «ناشتایی» برای 2 تا 5 بازیکن بالای 8 سال طراحی شده است. مدت زمان انجام این بازی حدود 20 دقیقه است.

2 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

بازی «ناشتایی» یک بازی کارتی جذاب و استراتژیک است که خانواده‌هایی را که علاقه‌مندند در کنار شادی و نشاط و کل کل در بازی، کمی هم وارد محاسبات و برنامه‌ریزی شوند را به نحو مطلوبی سرگرم و علاقه‌مند می‌کند. این بازی را می‌توان به راحتی با افراد در سنین مختلف در کنار هم بازی کرد و از آن لذت برد.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

والدین برای آموزش بچه‌های کوچکتر بهتر است نحوه امتیازدهی کارت‌ها را با بررسی خواص و ویژگی‌های خوراکی‌ها آموزش دهند. مثلا کارت شیر را در هر دور نگه می‌داریم و امتیاز ویژه‌اش را در پایان بازی محاسبه می‌کنیم چون شیر یک وعده غذایی بسیبار مفید است که انسان می‌تواند هر روز آن را مصرف کرده و باعث تقویت استخوان‌ها می‌شود.

داستان اثر

سفره صبحانه پهن است و ما باید قبل از بقیه‌ی بازیکنان مقوی‌ترین خوراکی‌ها را برای خود بدست آوریم. در هر دور کلی خوراکی خوشمزه پیش رویمان قرار دارد اما اینکه تصمیم بگیریم کدام خوراکی را برای خود برداریم و کدام خوراکی‌ها را به باقی بازیکنان بدهیم خیلی سخت و چالش‌برانگیز است. در پایان 3 دور بازی معلوم می‌شود چه بازیکنی بهترین ناشتایی را برای خود انتخاب کرده است.

خلاصه نحوه بازی :

ابتدا کارت‌های بازی را خوب بر زده و در بازی دو نفره به هر بازیکن 10 کارت، در بازی 3 نفره به هر بازیکن 9 کارت، در بازی 4 نفره به هر بازیکن 8 کارت و در بازی 5 نفره به هر بازیکن 7 کارت می‌دهیم. باقی کارت‌ها را در یک دسته و به پشت در وسط میز قرار می‌دهیم. هر بازی شامل 3 دور است و در هر دور چند مرحله وجود دارد. در ابتدا هر بازیکن یکی از کارت‌هایش را که تمایل دارد برای خودش باشد به پشت جلوی خودش قرار می‌دهد. سپس تمام بازیکنان همزمان کارت انتخابی را رو کرده و جلویشان قرار می‌دهند و باقی کارت‌های باقیمانده در دستشان را به نفر سمت چپشان می‌دهند. دوباره طبق روال دست قبل هر بازیکن از بین کارت‌های در دستش یکی را انتخاب کرده و مثل دست پیش مراحل تکرار می‌شود. این کار تا زمانی ادامه می‌یابد که آخرین کارت بازی را در جلوی خود قرار می‌دهیم. سپس بر اساس کارت‌های جمع‌آوری شده توسط هر بازیکن امتیازهای مختلفشان را جمع و یادداشت می‌کنیم. در ادامه تمام کارت‌های بازی شده را از بازی خارج کرده و تنها کارت‌های شیر کنار بازیکنان باقی می‌ماند. از کارت‌های وسط میز به هر بازیکن به تعداد دور اول کارت داده و دور دوم بازی را به شکل دور اول انجام می‌دهیم. تنها با این تفاوت که بازیکنان کارت‌های باقیمانده در دستشان را در این دور به بازیکن سمت راست می‌دهند. با پایان کارت‌ها در دور دوم مجدد امتیازها ثبت شده و کارت‌های بازی شده به غیر از کارت‌های شیر حاصل از دو دور، حذف می‌شوند و به همان تعداد دور اول، کارت جدید از کارت‌های وسط میز برای انجام دور سوم به بازیکنان داده می‌شود. دور سوم دقیقا مشابه دو دور قبل پیگیری شده و بازیکنان کارت‌های باقیمانده در دستشان را مثل دور اول به بازیکن سمت چپشان می‌دهند. در پایان این دور و بعد از ثبت امتیازها، امتیاز کارت‌های هر 3 دور جمع شده و امتیاز ویژه کارت‌های شیر هم محاسبه و به آنها اضافه می‌شود تا بازیکنی که بیشترین امتیاز را کسب کرده برنده نهایی بازی باشد.

هر کارت در بازی به شکل خاصی به بازیکنان امتیاز می‌دهد. به عنوان مثال کارت خامه به تنهایی امتیازی ندارد اما اگر خامه با یکی از کارت‌های مربا، شکلات و یا عسل جفت شود امتیاز آن کارت‌ها را 3 برابر می‌کند یا کارت تخم‌مرغ به تنهایی امتیازی ندارد اما دو کارت تخم مرغ با هم 5 امتیاز را به صاحبش می‌دهد.

جزئیات اثر

این بازی شامل  110 کارت متنوع از خوراکی های مقوی مناسب صبحانه از نان و مربا گرفته تا تخم مرغ و عسل است. دفترچه راهنمای قوانین نیز در جعبه بازی قرار دارد. جنس کارت‌ها نسبتا مناسب است و طراحی گرافیک کارت‌ها و جعبه نیز مناسب است. جعبه بازی از کیفیت خوبی برخوردار است.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد ناشتایی

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!