• امروز : 31 تیر 1403
logo

نقد و بررسی فیلم مظنونین همیشگی

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

8 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه

332 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 8 +

«مظنونین همیشگی»  یک بازی استنتاجی بسیار جذاب است که در مدت زمان حدود 30 دقیقه می‌تواند 3 تا 15 بازیکن را دور یک میز سرگرم و شاید میخکوب کند. سن مناسب برای انجام این بازی 8+ سال است و گروه تولیدی همپایه این بازی را تولید و روانه بازار کرده است.

0 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

بازی «مظنونین همیشگی» یک بازی بسیار جذاب استنتاجی است که برای علاقه‌مندان به بازی‌های با تم کارآگاهی و کاوشگرانه که به همکاری تیمی علاقه‌مندند توصیه می‌شود. داشتن تنها یک شب در بازی، عدم حذف بازیکنان تا انتهای بازی و عدم نیاز به راوی مجزا در این بازی، «مظنونین همیشگی» را به یک پیشنهاد ویژه برای جایگزینی با بازی مافیا در جمع های خانوادگی بدل کرده است.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

در چنین بازی‌هایی باید به خوب گوش دادن حرف تمام بازیکنان و تلاش برای شناخت افراد از روی چهره‌شان تاکید شود. والدین به کودکان بیاموزند که از روی چه ویژگی‌های ظاهری می‌توان به درونیات انسان‌ها پی‌ برد. سعی شود در دورهای اول کودکان با سن پایین به عنوان شاهد انتخاب نشوند تا با جریان و شکل پاسخ دادن به سوالات توسط بزرگترها آشنا شوند اما بعد از کمی آموزش حتما کودکان را در جایگاه شاهد بازی قرار دهید تا ذهنشان را نسبت به سوالات فعال کرده و پاسخ سوالات را نسبت به دید خودشان به کارگاه‌ها بدهند.

سپس بعد از اتمام بازی با هر نتیجه‌ای سوال‌ها و جواب‌های کودک بررسی شود و در مورد دلایلش نسبت به پاسخ‌هایی که داده صحبت کند.

داستان اثر

قتلی در شهر اتفاق افتاده و یک نفر شاهد آن قتل بوده اما شاهد به دلیل ترس فراوان قدرت کلامش را از دست داده و نمی‌تواند صحبت کند. پلیس بعد از جستجو و تجسس فراوان 12 فرد مشکوک را دستگیر کرده و از شاهد دعوت کردند تا با کمک کارگاهان قاتل را شناسایی کنند. در بین کارگاهان فرد جاسوسی که شریک جرم قاتل است سعی می‌کند تا کارگاهان را از مسیر تجسس منحرف کرده و قاتل را فراری دهد.

خلاصه نحوه بازی :

ابتدا کارت‌های سوال را بر زده در مرکز میز قرار می‌دهیم. سپس کارت‌های مظنونین را بر زده و 12 کارت را از بینشان جدا می‌کنیم و به شکل 3 ردیف در 4 ستون به رو و کنار هم در وسط میز می‌چینیم. کارت‌های نشانگر مجرم را بر زده و به شکل مخفی یک کارت را از آنها جدا کرده و به پشت کنار مظنونین در وسط میز قرار می‌دهیم. یک کارت شاهد، یک کارت شریک جرم و یک کارت کارگاه ویژه یا ستاره‌دار را به همراه تعدادی کارت کارگاه که مجموع این کارت‌ها به تعداد بازیکنان شود جدا کرده و خوب بر می‌زنیم و به هر بازیکن یک کارت نقش می‌دهیم. تمامی بازیکنان نقششان را دیده و کارتشان را به پشت مقابلشان می‌گذارند. تنها شاهد است که کارتش را برای همه رو کرده و دو کارت بله و خیر را هم دریافت می‌کند. سپس شاهد کارت نشانگر مجرم را از روی میز برداشته و شماره  مجرم را روی کارت دیده و تصویر مجرم را بین کارت‌های مظنونین شناسایی می‌کند. سپس تمامی بازیکنان چشمانشان را به همراه شاهد بسته و تنها شاهد شریک جرم را بیدار می‌کند و کارت نشانگر مجرم را به رو جلوی خود گرفته تا 10 می‌شمارد تا شریک جرم هم مثل او قاتل را بین مظنونین شناسایی کند و سپس مثل سایرین چشمانش را ببندد. بعد از پایان شمارش شاهد، تمام نفرات چشمشان را باز کرده و شاهد کارت نشانگر مجرم را به پشت روی میز می‌گذارد.

بعد از پایان عملیات‌های شناسایی قاتل توسط شاهد و شریک جرم و باز شدن چشم تمامی افراد کارگاه ویژه نیز کارت خود را رو کرده و تنها شخصی است که تمام بازیکنان به او اعتماد دارند و تصمیم نهایی رد اتهام از مظنونین به عهده کارگاه ویژه است. در ادامه توسط کارگاه ویژه یک کارت سوال رو شده و از شاهد پرسیده می‌شود. شاهد تنها با کارت‌های بله یا خیر به سوال پاسخ داده و هیچ حرکت و اشاره‌ی اضافی نمی‌کند. بعد از دریافت پاسخ شاهد کارگاهان به نوبت از روی چهره‌ی مظنونین نسبت به پاسخ شاهد مواردی که می‌توانند بی‌گناه باشند را معرفی و دلایلشان را بیان می‌کنند. بعد از صحبت‌های تمامی کارگاهان، کارگاه ویژه با بررسی تمام جواب‌ها حد اقل یک نفر از مظنونین را بی‌گناه شناخته و کارتش را به پشت و در سر جایش برمی‌گرداند. اگر کارت یا کارت‌های برگردانده شده قاتل نباشند کارگاه ویژه سوال بعدی را رو کرده و همانند دور قبل مراحل پی گرفته می‌شود اما در هر زمان از بازی کارگاه ویژه به اشتباه کارت قاتل را برگرداند همان زمان شریک جرم کارتش را رو کرده و به دلیل فراری دادن قاتل برنده بازی می‌شود. اگر کارگاهان با هوشیاری تک تک بیگناهان را برگردانند و تنها یک کارت به رو باقی بماند آن کارت قاتل است و کارگاهان با کمک شاهد به پیروزی رسیده‌اند و شریک جرم بازنده بازی خواهد بود.

جزئیات اثر

این بازی شامل کارت‌های متنوعی به شرح زیر است:

48 کارت مظنون، 65 کارت سوال، 12 کارت نشانگر مجرم، 13 کارگاه، 1 کارت شریک جرم، 1 کارت شاهد، 1 کارت بله و 1 کارت خیر.

به همراه کارت‌های بازی یک دفترچه راهنما نیز در جعبه بازی قرار دارد. با توجه به محوریت استنتاجی بازی بر اساس تشخیص چهره افراد گرافیک بازی بسیار مناسب و جذاب بوده همچنین جنس و کیفیت کارت‌ها و جعبه بازی نیز بسیار خوب است.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد مظنونین همیشگی

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!