• امروز : 31 تیر 1403
logo

نقد و بررسی اسباب بازی لوت

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

8 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه

337 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 10 +

لوت یک بازی کارتی با مکانیزم‌های اصلی کشیدن کارت و حمله­ی مستقیم به رقباست. این بازی برای 2 تا 8 بازیکن طراحی شده و انجام هر دور آن چیزی حدود 20 دقیقه زمان می‌برد. این بازی مناسب افراد با سن بالای 10 سال بوده و توسط گروه تولیدی رومیز با همکاری گروه تولیدی مستفیل تولید و روانه بازار شده است.

0 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

بازی لوت بازی جذابی برای خانواده‌هاست که با داشتن چاشنی هیجان می‌تواند گرمای جمع‌ها را دوچندان نماید. قابلیت بازی به‌صورت تیم‌های دونفره در این بازی و بازی‌کردن تا 8 بازیکن نیز از جذابیت‌های این بازی برای جمع‌هایی با تعداد افراد بالاتر است.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

والدین داستان و روایت بازی را به شکلی فانتزی و یا حتی تاریخی برای فرزندان تفهیم نمایند تا کمترین آسیب و ناهنجاری را به دلیل تم راهزنی بازی دریافت کنند و صرفاً تم را در حد فضای داخل بازی ببینند. اگر بازی را به شکل تیمی انجام می‌دهید بسیار مناسب است که تیم‌ها از ترکیب افراد کوچک‌تر با بزرگ‌ترها تشکیل شود.

داستان اثر

در بازی لوت بازیکنان به کمک کارت­های راهزن و سردسته، کاروان‌های بازی را غارت می‌کنند. ممکن است بر سر تصاحب اموال یک کاروان چند بازیکن مختلف به رقابت بپردازند. بازیکنی که در پایان بازی بیشترین غنیمت را به دست آورده باشد پیروز میدان خواهد بود.

خلاصه نحوه بازی:

بازی برای 2 تا 5 بازیکن به شکل انفرادی بوده و درصورتی‌که 4، 6 و یا 8 بازیکن باشیم می‌توانیم در قالب تیم‌های دونفره به انجام بازی بپردازیم. در بازی انفرادی  ابتدا تمامی کارت‌ها را خوب بر زده و به هر بازیکن 6 کارت می­دهیم. باقی کارت‌ها را در یک دسته به پشت در وسط میز و دسترس بازیکنان قرار می‌دهیم. هر بازیکن در نوبت خود یکی از دو عملیات زیر را انجام می‌دهد. یا یک کارت جدید از کارت‌های وسط میز برداشته و به دستش اضافه می‌کند و یا یکی از کارت‌های دستش را باتوجه‌به نوع کارت، روی میز بازی می‌کند. برداشتن کارت و تعداد کارت‌های در دست محدودیتی ندارد؛ اما شکل بازی‌کردن 4 نوع کارت بازی به شرح زیر و متفاوت است.

  1. کارت کاروان در مقابل بازیکنی بازی می‌شود که خودش کارت را بازی می‌کند. تعداد سکه‌های روی کارت ارزش کاروان را نشان می‌دهد. یک بازیکن می‌تواند بیش از یک کارت کاروان را در مقابل خود داشته باشد. اگر یک دور بازی انجام شود و کسی به کاروانی حمله نکند آن کاروان به پشت مقابل کسی که آن را بازی کرده قرار می‌گیرد.
  2. کارت راهزن روی کارت‌های کاروانی که از قبل بازی شده است بازی می‌شود. قدرت هر کارت راهزن با تعداد خنجرهای رویش مشخص می‌شود. کسی که کارت راهزن را بازی می‌کند آن را در جهت خودش روی یک کاروان می‌گذارد تا مشخص شود چه کسی به کاروان حمله کرده است. سایر رقبا در صورت بازی‌کردن کارت راهزن روی همان کاروان نمی‌توانند از کارت راهزن با همان رنگ بازیکن قبل بازی کنند. می‌توان با کارت راهزن هم‌رنگ کارت راهزنی که قبلاً بازی کرده‌ایم مجدد قدرت حمله خود را افزایش دهیم.
  3. کارت سردسته روی کارت راهزن هم‌رنگ خودش که خودمان از قبل بازی‌اش کرده‌ایم قرار می‌گیرد و قدرت راهزنی را در آن کاروان بینهایت می‌کند. اگر روی یک کاروان بیش از یک سردسته بازی شود سردسته‌ای که دیرتر بازی شده است برنده غارت کاروان خواهد بود.
  4. کارت سالار روی کارت کاروان خودی بازی می‌شود و معادل کارت سالار از کاروان در مقابل راهزنان دفاع می‌کند. اگر تا یک دور کسی به آن کاروان با کارت سردسته حمله نکند صاحب کاروان با دفاع سالار پیروز غارت آن کاروان می‌شود.

بازی تا جایی ادامه می­یابد که کارت‌های در دست یکی از بازیکنان تمام شده و دیگر کارتی برای اضافه‌شدن به دستش وجود نداشته باشد. کارت‌هایی که به یک کاروان حمله می‌کنند بعد از اینکه کاروان به یک بازیکن برسد می‌سوزند و از روند بازی خارج می‌شوند. اگر بازیکنی در نوبتش نتواند کارتی باز کند و کارتی هم باقی نمانده باشد یک کارت از دستش می‌سوزاند و نوبتش رد می‌شود. زمانی که بازی به پایان رسید ارزش تمامی کارت‌های کاروان به غارت رفته توسط هر بازیکن جمع شده و اگر کارت کاروانی در دستش مانده باشد معادل ارزشش از جمع کاروان به غارت برده کم و امتیاز نهایی‌اش مشخص می‌شود. بازیکنی که بیشترین امتیاز را به دست آورده برنده نهایی بازی خواهد بود.

جزئیات اثر

بازی شامل 25 کارت کاروان (با ارزش‌های 2 تا 8 سکه)، 48 کارت راهزن (در 4 رنگ با قدرت‌های 1 تا 4)، 4 کارت سردسته (در 4 رنگ) و 1 کارت سالار است. دفترچه راهنمای بازی با توضیح کامل قوانین بازی‌های انفرادی و تیمی در جعبه قرار دارد. تصویرگری بازی بسیار جذاب و متناسب با تم بازی بوده و کیفیت کارت‌ها و جعبه بازی مناسب است.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد لوت

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!