• امروز : 1 خرداد 1401
logo

نقد و بررسی سریال پاچینکو (Pachinko )

author-img

توسط : مریم رحیمی پور ارزیاب کدومو

1 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه

851 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 18 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«پاچینکو» سریالی تاریخی با اقتباس از رمانی به همین نام است که داستان زندگی زنی در کودکی، جوانی و کهنسالی را روایت می‌کند. در کنار داستان زندگی وِی، بخشی از تاریخ معاصر کره و زندگی چهار نسل از مردم این کشور به نمایش در می‌آید.

ژانر : تاریخی

سال ۲۰۲۲ 8 قسمت تقریبا 60 دقیقه جزئیات کامل اثر
1 مناسب خانواده 6 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 5 +
بر اساس 1 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

 

این سریال یک اثر تاریخی است که به مشکلاتی که مردم کره در تاریخ معاصر خود داشته‌اند اشاره می‌کند که از مناظری مشابه تاریخ ایران است. حضور بیگانه در کشور، استفاده از منابع ملی، تحقیر مردم و ... مواردی است که مردم ایران نیز در دوره‌هایی از تاریخ تجربه کرده‌اند به همین علت این سریال می‌تواند از نظر تاریخی آموزنده باشد.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

در مورد تأثیراتی که استعمار بر زندگی سونجا و فرزندان و اطرافیانش می‌گذارد صحبت کنید.

تصمیم سونجا در جوانی و علاقه‌اش به هانسو را تحلیل کنید.

ادامه متن

داستان اثر

سریال «پاچینکو» براساس رمانی با همین نام ساخته شده‌است و داستان زندگی زنی به نام «سونجا» را در چند دوره زندگی روایت می‌کند. به دنبال روایت زندگی این زن بخش‌هایی از تاریخ سرزمین کره در طول تقریباً یک قرن را نیز به تصویر کشیده می‌شود. سونجا در ابتدای دوره استعمار ژاپن بر کره به دنیا می‌آید. او پدری معلول و فقیر دارد اما پدرش علاقه‌ی شدیدی به او و مادرش دارد و به طور کلی در کودکی از محبت خانواده برخوردار است. به همین ترتیب به نظر می‌رسد در جوانی به دختری خودساخته و توانمند تبدیل می‌شود اما عشق کورکورانه‌ی او به تاجری به نام «هانسو» سبب می‌شود که بدون ازدواج، باردار شود. هانسو که مردی کره‌ای الاصل است و در ژاپن زندگی می‌کند بعد از بارداری به سونجا می‌گوید که در ژاپن همسر و سه فرزند دارد و به همین خاطر نمی‌تواند با سونجا ازدواج کند اما حاضر است که مخارج او را به عهده بگیرد. سونجا حاضر نمی‌شود که چنین رابطه‌ای داشته‌باشد. از طرفی در همین شرایط مردی مسلول و در حال مرگ به نام «ایساک» به مهمانخانه مادر سونجا پناه می‌آورد و متوجه می‌شود که سونجا حامله است و تصمیم می‌گیرد در ازای کمکی که مادر سونجا به او کرده و سبب شد که زنده بماند با سونجا ازدواج کند. سونجا و ایساک ازدواج و به ژاپن مهاجرت می‌کنند. در کنار این داستان ما به طور موازی زندگی سونجای کهنسال را می‌بینیم که همچنان در ژاپن زندگی می‌کند و می‌خواهد برای نخستین بار بعد از چند دهه به وطن خود برگردد. از طرفی نوه او «سالامون» در شرکتی آمریکایی-ژاپنی کار می‌کند و به تدریج متوجه می‌شود که مادربزرگش و هم‌نسلان او در دوره‌ی استعمار کره چه شرایطی داشته‌اند و ...

جزئیات اثر

کارگردان: Justin Chon جاستین چون / Kogonada کوگونادا

نویسنده: soo Hugh سو هیو

ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : صهبا میر

۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱

مناسب سن 5 +

مقاومت زنان.وغرور درخشان سونجاکه مانند خورشید درخشید

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد پاچینکو

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>