• امروز : 2 مهر 1402
logo

نقد و بررسی سریال ۲۵۲۱ (Twenty Five Twenty One)

author-img

توسط : مریم رحیمی پور ارزیاب کدومو

1 سال پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

30223 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 15 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

«بیست و پنج، بیست و یک» داستان زندگی چند جوان اهل کره جنوبی را در سال‌های پایانی قرن بیستم به تصویر می‌کشد. جوانانی که برای عبور از مشکلات و رسیدن به اهداف خود تلاش می‌کنند.

ژانر : جوانی عاشقانه

سال 2022 16 قسمت تقریبا 70 دقیقه جزئیات کامل اثر
112 مناسب خانواده 74 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 11 +
بر اساس 18 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

«25 21» اثری است که در بین سریال‌های کره‌ای در ژانر «برشی از زندگی» و «جوانان» دسته‌بندی می‌شود. این دسته سریال‌ها قسمتی از زندگی چند جوان را به تصویر می‌کشند و تلاش دارند که بخشی از مسائل آن‌ها را نمایش در بیاورند. به همین ترتیب تماشای چنین آثاری برای نوجوانانی که در آستانه‌ی ورود به زندگی واقعی هستند تا حدودی مفید است. در این سریال مسائلی مانند آزمون ورودی دانشگاه، پیدا کردن شغل، تلاش برای موفقیت در یک رشته ورزشی، رابطه با دوستان، رابطه عاطفی با جنس مخالف و ... به تصویر کشیده می‌شود. پس از پایان سریال می‌توان در مورد هر یک از مواردی که در سریال به نمایش در آمده‌است گفتگو شود. برای مثال اینکه شخصیت‌ها در مقابل مشکلات موجود در مدرسه چه واکنشی از خود نشان دادند؟

در ابتدا باید توجه داشت که علاوه بر مشابهت فرهنگی در مواردی مانند آزمون ورودی دانشگاه، پیدا کردن شغل و ... در مسائلی مانند رابطه با جنس مخالف، تفریحات در این سن و ... تفاوت‌های فرهنگی میان دو کشور وجود دارد که هنگام تماشای سریال باید به این تفاوت‌ها توجه شود.

در پایان داستان مسیر زندگی «بک‌یی‌جین» و «ناهی‌دو» از یکدیگر جدا می‌شود و ممکن است برای مخاطب ناراحت‌کننده باشد اما به نظر می‌رسد که نویسنده این اثر قصد داشته این پیام را منتقل کند که افرادی در بخشی از زندگی همراه ما هستند و به ما کمک می‌کنند گرچه ممکن است این همراهی یک روز به پایان برسد.

در بخشی از داستان «کو یوریم» ناچار می‌شود که به علت وضعیت نامناسب مالی ملیت خود را تغییر بدهد و به تیم ملی روسیه بپیوندد. این موقعیت در داستان فرصت مناسبی برای گفتگو در مورد مفهوم وطن و همین‌طور درست یا غلط بود کار «کو یوریم» در آن شرایط است.

به طور کلی سریال «21 25» با توجه به نکات ذکر شده می‌تواند اثر مناسبی برای نوجوانان باشد.

خلاصه آنچه لازم است والدین بدانند:

این سریال سعی دارد که به بررسی بخشی از مسائل و مشکلات جوانان بپردازد. آنچه سریال به تصویر میکشد به طور کلی برای بیننده مفید است و در عین حال ممکن است در بخش‌هایی با فرهنگ ایرانی تفاوت‌هایی داشته باشد. پس از تماشای این سریال می‌توان در مورد مسائل گوناگونی مانند دوستی، ملیت، تلاش برای رسیدن به هدف و ... گفتگو کرد.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

در مورد هر یک از شخصیت‌ها و برخورد آن‌ها با مسائل در شرایط مختلف گفتگو کنید. به نظر شما شخصیت‌ها در برابر این مسائل به درستی تصمیم‌گیری کرده‌اند؟

در مورد روابط میان شخصیت‌ها صحبت کنید، رابطه‌ی «ناهی‌دو» و «کویوریم» در هر موقعیت چه ویژگی‌هایی داشت و چطور تغییر کرد و...

در مورد مسائل مختلف مطرح شده در سریال صحبت کنید. مانند بحران‌های اقتصادی، ورود به دانشگاه، تلاش برای پیدا کردن یک شغل جدید، حمایت از دوستان و ...

خلاصه با فرزندان خود صحبت کنید:

در مورد ویژگی‌های شخصیت‌ها، روابط بین آن‌ها و مسائلی که جوانانِ داستان با آن درگیر هستند گفتگو کنید.

داستان اثر

«بیست و پنج، بیست و یک» داستان زندگی چند جوان را در سال‌های پایانی قرن بیستم در کره جنوبی به تصویر می‌کشد. «ناهی‌دو» دختری 18 ساله است که آرزو دارد به تیم ملی شمشیربازی کره جنوبی ملحق شود اما بحران مالی کشور سبب شده که تیم‌های شمشیربازی دبیرستان‌ها منحل شود و او به دنبال راهی است که به دبیرستانی منتقل شود که «کو یوریم» قهرمان ملی شمشیربازی در آن تحصیل می‌کند تا بتواند همچنان به ورزش شمشیربازی ادامه بدهد. از طرفی «بک ‌یی‌جین» جوانی 22 ساله است که پدرش به دلیل بحران مالی ورشکست شده است. «یی‌جین» دانشگاه را رها کرده و دور از خانواده خود به دنبال کاری تمام وقت است که بتواند بدهی‌های پدر خود را بپردازد. در همین حین این دو نفر به طور اتفاقی همدیگر را ملاقات می‌کنند و هر یک تلاش می‌کند تا دیگری را برای عبور از سختی‌ها کمک کند. «یی‌جین» به تدریج می‌تواند شغل ثابتی پیدا کند و خبرنگار شود و «هی‌دو» به تیم ملی شمشیربازی کره جنوبی ملحق می‌شود. «هی‌دو»، در دبیرستان جدید «کو یوریم» را که همیشه الگوی زندگی‌اش بوده ملاقات می‌کند و تصمیم دارد که با او دوست شود اما «یوریم» به طرز عجیبی از او متنفر است. به تدریج و در طی اتفاقات داستان آن دو هم با یکدیگر دوستان صمیمی می‌شوند. در ادامه ماجرای سختی‌ها و تلاش این جوانان برای عبور از برهه اولیه جوانی به تصویر کشیده می‌شود، «نا هی‌دو» و «بک ‌یی‌جین» در طول این مسیر به یکدیگر علاقه‌مند می‌شوند اما در نهایت به دلیل شرایط زندگی از یکدیگر جدا می‌شوند. در پایان بزرگسالی آن‌ها به نمایش در می‌آید که هر یک در حرفه و مسیر زندگی خود به موفقیت دست پیدا کرده‌است.

جزئیات اثر

کارگردان: جونگ ‌جی‌هیون Jung ji-hyun

نویسنده: کوان دو‌این Kwon Do-eun

نام تهیه کننده: هونگ کی‌سونگ Hong Ki-sung

نام بازیگران: کیم ‌ته‌ری، نام جو هیوک، بونا

Kim Tae-ri , Nam joo-hyuk, Bona

نام شخصیت ها:

نا هی‌دو: دختری هجده ساله است که آرزو دارد به تیم ملی شمشیربازی کره ملحق شود اما بحران مالی کره جنوبی سبب شده که تیم‌های شمشیربازی دبیرستان‌ها منحل شوند.

بک ‌یی‌جین: پسری 22 ساله است که پدرش در بحران مالی کره جنوبی ورشکست شده و خانواده او از یک زندگی ثروتمندانه به فقر رسیده‌اند و برای فرار از بدهی‌ها جدا از یکدیگر زندگی می‌کنند. «بک ‌یی‌جین» دانشگاه را رها کرده و تلاش دارد شغلی دائمی برای خود پیدا کند.

کو یوریم: جوان‌ترین دارنده مدال طلا شمشیربازی در کره جنوبی است. او هجده سال دارد و ناهی‌دو او را الگوی زندگی خود قرار داده‌است.

کشور سازنده: کره جنوبی

کمپانی سازنده: studio Dragon, TVN, NETFLIX

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : AYRIN bb 18

۲۳ شهریور ۱۴۰۲

مناسب سن 15 +

فک نکنم تا عمر دارم این سریال و کاراکتر هاشو یادم بره.... چرا اینقد جذاب بود آخه.... T_T

بزرگسال

توسط : مسکان رحیمی

۲۹ مرداد ۱۴۰۲

مناسب سن 5 +

شاید الان چون ۱۵ سالمه نتونم کارگردان را درک کنم و به مراتب بعداً درک اش کنم حقیقتاً صدام گرفته و بخاطر گریه کردن هست اولین روزی که این فیلم را دیدم واقعاً سعی کردم تلاش کنم برای آینده ام اینطوری که تصمیم دارم از همین کلاس دهم برای کنکور بخونم نمیتونم عقده گشایی کنم که چقدر از آخرش ناراحتم و این وسط از گارگردان اش میدونم اینو نمیخونه و شاید هرگز نخونه ولی با این حال ازش معذرت میخوام که اینقدر ناسزا بهش گفتم کلی واقعاً از آخرش ناراحت شدم و یه جورایی مبهم بود حداقل باید میگفت که نا هی دو با کی ازدواج کرد بلاخره . فقط یه دختر تو دامن ناهی دو انداخت که معلوم نبود برا کیه پدرشو معرفی نکرد حداقل اینقدر که میتونست انجام بده شاید اگه فصل دومی داشت ببینمش با این حال در کُل خوب بود موفق باشید .

بزرگسال

توسط : رها به تو چه

۲۳ مرداد ۱۴۰۲

مناسب سن 13 +

من ندیدم

بزرگسال

توسط : ثنا علی نیا

۲۲ مرداد ۱۴۰۲

مناسب سن 5 +

من داستان غمگین میبینم تا ۱ ماه عر میزنم کاش بهم میرسیدن کارگردان.... آنقدر گریه کردم

بزرگسال

توسط : ثنا علی نیا

۲۲ مرداد ۱۴۰۲

مناسب سن 5 +

من داستان غمگین میبینم تا ۱ ماه عر میزنم

بزرگسال

توسط : ثنا علی نیا

۲۲ مرداد ۱۴۰۲

مناسب سن 5 +

من داستان غمگین میبینم تا ۱ ماه عر میزنم

بزرگسال

توسط : صبا سلطانی

۳۰ تیر ۱۴۰۲

مناسب سن 12 +

به نظرم همیشه پایان نباید خوب باشه ، گرچه که نرسیدن به همدیگه ولی خب همین نرسیدنه باعث شد هردوشون پیشرفت کنن.

بزرگسال

توسط : مهدیس گلی

۱۰ تیر ۱۴۰۲

مناسب سن 12 +

اشکم دراومد اما پشت این ناراحتی ناامیدی وخیلی حس های دیگه چیزای خیلی قشنگی بود واقعا این بهترین کره ای بود که دیدم

بزرگسال

توسط : اتریا 00

۲۱ خرداد ۱۴۰۲

مناسب سن 10 +

خیلی خوب بود

بزرگسال

توسط : ناشناس ناشناس

۱۰ خرداد ۱۴۰۲

مناسب سن 14 +

کاش جدا نمیشدند

بزرگسال

توسط : ناشناس ناشناس

۱۰ خرداد ۱۴۰۲

مناسب سن 14 +

کاش جدا نمیشدند

بزرگسال

توسط : سارا عزیزی

۲۵ فروردین ۱۴۰۲

مناسب سن 15 +

پایان قشنگی نداشت. میتونست بهتر تموم بشه

بزرگسال

توسط : Ngin Mod

۵ فروردین ۱۴۰۲

مناسب سن 10 +

شور و اشتیاق جوانی و نوجوانی رو بشیار زیبا نشون داده بود، پایان سریال رو تقریبا میشه گفت باز بود ( درمورد زندگی نا هی دو) اما یادمون نره شروع سریال با دختر ناهی دو بود و ما در نهایت باید منتظر تصمیم اون میبودیم، در نهایت بسیار پیشنهاد میکنم این سریال زیبا رو ببینید

بزرگسال

توسط : سیدرضا حسینی

۱۹ بهمن ۱۴۰۱

مناسب سن 15 +

خیلی بد تموم شد ادم منتظره تا اینا از هم جدا شن وقتی که برای اولین بار کویورم و جی هیون همو بوسیدن خیلی بهوش توهین کردم انگار میدونی هرلحظه داره خیانت میکنه حس کثیف و دلنشینش داره و امید از سرو کولت بالا میره تا زمانی که به اوج میرسی ولت میکنه جاذبه شدید و دافعه متفاوتش رو نمیتونستم توصیف کنم .

بزرگسال

توسط : لیانا شفیع زاده

۱۱ دی ۱۴۰۱

مناسب سن 12 +

عالی

بزرگسال

توسط : شهلا دوستانی

۷ دی ۱۴۰۱

مناسب سن 12 +

قسمت نوجوانی خیلی خوب بود و بسیار انگیزه ایجاد می‌کند ولی قسمت جوانی جالب نبود

بزرگسال

توسط : Mohi Rahmati

۱۰ شهریور ۱۴۰۱

مناسب سن 15 +

خوب بود ولی آخرش زیاد جالب تموم نشد داستان نصفه موند

بزرگسال

توسط : Nour Fa

۸ مرداد ۱۴۰۱

مناسب سن 15 +

سریال انگیزشی و پر از پیام مثبت که جایگاه ویزه‌ای تو قلبم داره. تک تک کاراکتراش ارزشمندن و ازشون میشه یاد گرفت.

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد ۲۵۲۱

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!