• امروز : 28 مرداد 1401
logo

نقد و بررسی سریال ۲۱ ۲۵ (Twenty-Five Twenty-One )

author-img

توسط : مریم رحیمی پور ارزیاب کدومو

1 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

344 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 15 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«بیست و پنج، بیست و یک» داستان زندگی چند جوان اهل کره جنوبی را در سال‌های پایانی قرن بیستم به تصویر می‌کشد. جوانانی که برای عبور از مشکلات و رسیدن به اهداف خود تلاش می‌کنند.

ژانر : جوانی عاشقانه

سال 2022 16 قسمت تقریبا 70 دقیقه جزئیات کامل اثر
6 مناسب خانواده 1 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 15 +
بر اساس 1 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

«25 21» اثری است که در بین سریال‌های کره‌ای در ژانر «برشی از زندگی» و «جوانان» دسته‌بندی می‌شود. این دسته سریال‌ها قسمتی از زندگی چند جوان را به تصویر می‌کشند و تلاش دارند که بخشی از مسائل آن‌ها را نمایش در بیاورند. به همین ترتیب تماشای چنین آثاری برای نوجوانانی که در آستانه‌ی ورود به زندگی واقعی هستند تا حدودی مفید است. در این سریال مسائلی مانند آزمون ورودی دانشگاه، پیدا کردن شغل، تلاش برای موفقیت در یک رشته ورزشی، رابطه با دوستان، رابطه عاطفی با جنس مخالف و ... به تصویر کشیده می‌شود. پس از پایان سریال می‌توان در مورد هر یک از مواردی که در سریال به نمایش در آمده‌است گفتگو شود. برای مثال اینکه شخصیت‌ها در مقابل مشکلات موجود در مدرسه چه واکنشی از خود نشان دادند؟

در ابتدا باید توجه داشت که علاوه بر مشابهت فرهنگی در مواردی مانند آزمون ورودی دانشگاه، پیدا کردن شغل و ... در مسائلی مانند رابطه با جنس مخالف، تفریحات در این سن و ... تفاوت‌های فرهنگی میان دو کشور وجود دارد که هنگام تماشای سریال باید به این تفاوت‌ها توجه شود.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

در مورد هر یک از شخصیت‌ها و برخورد آن‌ها با مسائل در شرایط مختلف گفتگو کنید. به نظر شما شخصیت‌ها در برابر این مسائل به درستی تصمیم‌گیری کرده‌اند؟

در مورد روابط میان شخصیت‌ها صحبت کنید، رابطه‌ی «ناهی‌دو» و «کویوریم» در هر موقعیت چه ویژگی‌هایی داشت و چطور تغییر کرد و...

ادامه متن

داستان اثر

«بیست و پنج، بیست و یک» داستان زندگی چند جوان را در سال‌های پایانی قرن بیستم در کره جنوبی به تصویر می‌کشد. «ناهی‌دو» دختری 18 ساله است که آرزو دارد به تیم ملی شمشیربازی کره جنوبی ملحق شود اما بحران مالی کشور سبب شده که تیم‌های شمشیربازی دبیرستان‌ها منحل شود و او به دنبال راهی است که به دبیرستانی منتقل شود که «کو یوریم» قهرمان ملی شمشیربازی در آن تحصیل می‌کند تا بتواند همچنان به ورزش شمشیربازی ادامه بدهد. از طرفی «بک ‌یی‌جین» جوانی 22 ساله است که پدرش به دلیل بحران مالی ورشکست شده است. «یی‌جین» دانشگاه را رها کرده و دور از خانواده خود به دنبال کاری تمام وقت است که بتواند بدهی‌های پدر خود را بپردازد. در همین حین این دو نفر به طور اتفاقی همدیگر را ملاقات می‌کنند و هر یک تلاش می‌کند تا دیگری را برای عبور از سختی‌ها کمک کند. «یی‌جین» به تدریج می‌تواند شغل ثابتی پیدا کند و خبرنگار شود و «هی‌دو» به تیم ملی شمشیربازی کره جنوبی ملحق می‌شود. «هی‌دو»، در دبیرستان جدید «کو یوریم» را که همیشه الگوی زندگی‌اش بوده ملاقات می‌کند و تصمیم دارد که با او دوست شود اما «یوریم» به طرز عجیبی از او متنفر است. به تدریج و در طی اتفاقات داستان آن دو هم با یکدیگر دوستان صمیمی می‌شوند. در ادامه ماجرای سختی‌ها و تلاش این جوانان برای عبور از برهه اولیه جوانی به تصویر کشیده می‌شود، «نا هی‌دو» و «بک ‌یی‌جین» در طول این مسیر به یکدیگر علاقه‌مند می‌شوند اما در نهایت به دلیل شرایط زندگی از یکدیگر جدا می‌شوند. در پایان بزرگسالی آن‌ها به نمایش در می‌آید که هر یک در حرفه و مسیر زندگی خود به موفقیت دست پیدا کرده‌است.

جزئیات اثر

کارگردان: جونگ ‌جی‌هیون Jung ji-hyun

نویسنده: کوان دو‌این Kwon Do-eun

ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : Nour Fa

۸ مرداد ۱۴۰۱

مناسب سن 15 +

سریال انگیزشی و پر از پیام مثبت که جایگاه ویزه‌ای تو قلبم داره. تک تک کاراکتراش ارزشمندن و ازشون میشه یاد گرفت.

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد ۲۱ ۲۵

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!