• امروز : ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

گاندو ۲

گاندو ۲

بررسی تخصصی سریال

author-img

توسط : مهدی کهن ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  سریال گاندو 2 در ادامه‌ی فصل اول که به بررسی، رصد و دستگیری جاسوسی آمریکایی می‌پرداخت، ساخته شد. در این فصل به بررسی نفوذ دستگاه اطلاعاتی انگلیس در کشور ایران و مخصوصا مذاکرات هسته‌ای پرداخته شده است. این سریال در ژانر سیاسی، به عملکرد تیم اطلاعاتی امنیتی ایرانی می‌پردازد که سعی در کشف و خنثی کردن توطئه‌ی نفوذ و خرابکاری سرویس‌های جاسوسی خارجی دارد. برخی صحنه‌های تیراندازی و ناهنجاری‌های اجتماعی این سریال باعث شده تا رده‌ی سنی این سریال مثبت 12 باشد.

سال 1399 فصل دوم 13 قسمت 45 دقیقه‌ای جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

تیراندازی، تعقیب و گریز، مشاجره و صحنة تصادف با خودرو از صحنه‌های خشونت‌آمیز این سریال است.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

نمایش سیگار کشیدن جیسون رضایی، استفاده از الفاظی مانند «لعنتی» و «خفه شو» توسط شخصیت‌های منفی سریال.

جزئیات
پیام مثبت

نمایش تلاش و فداکاری نیروهای امنیتی کشور برای حفظ آرامش و به دام انداختن نیروهای تروریستی و خنثی کردن توطئه‌های خارجی، نمایش همکاری و هم‌فکری نیروهای امنیتی با یکدیگر، فرماندهی دلسوز و مهربان با نیروهای تحت امر، کارگروهی و تبادل نظر برای رسیدن به هدف از پیام‌های مثبت این سریال است. نمایش قدرت اطلاعاتی نیروهای امنیتی و اشراف آن‌ها بر نیروهای نفوذی و تروریست‌ها و تلاش برای خنثی کردن توطئه آن‌ها از دیگر پیام‌های مثبت این سریال است.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

شخصیت اصلی سریال، یک سرتیم اطلاعاتی به نام محمد است. اعضای تیم امنیتی را جوانان تشکیل می‌دهند و همین موضوع می‌تواند خودباوری را به مخاطب جوان القا کند و اتکا به جوانان را راه حلی برای مدیریت بهتر کارها نمایش دهد. تمام اعضای تیم با همکاری و هم‌فکری یکدیگر و به رهبری محمد، کارهای امنیتی را پیش می‌برند و این خود نمایش دهنده ارزش کار تیمی در رسیدن به اهداف است. د‌لسوزی محمد برای اعضای تیم و مراقبت از آن‌ها از دیگر الگوهای مدیریتی است که در این سریال به نمایش درآمده است.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

سریال ایرانی گاندو 2 به بررسی نفوذ جاسوسان دوتابعیتی در دستگاه وزارت خارجه و جریان مذاکرات هسته‌ای می‌پردازد. لازم است والدین بدانند این سریال دارای برخی صحنه‌های خشونت‌آمیز مانند تیراندازی و تصادف و مشاجره‌ی لفظی است. همچنین از طرف شخصیت‌های منفی ناهنجاری‌هایی نمایش داده می‌شود. البته این سریال به خوبی تعهد و مسئولیت‌پذیری جوانان در انجام وظایفشان را نشان می‌دهد و می‌تواند ایجاد کننده‌ی انگیزه برای مخاطب جوان در خدمت به میهن و تلاش برای حفظ کیان آن باشد. علاوه‌براین، این سریال نمایش دهنده‌ی توطئه‌ها و خباثت‌های کشورهای قدرت‌طلب علیه کشور ماست. موضوعی که می‌تواند محور بحث و گفتگو با مخاطب جوان باشد. همچنین نمایش روحیه‌ی کارگروهی در بین اعضای تیم امنیتی نیز از پیام‌ها و الگوهای مثبت این سریال است.

خلاصه: این سریال برای مخاطب جوان ساخته شده تا با جریان‌های نفوذی و جاسوسی در کشور آشنا شود، پیام‌های مثبت این سریال می‌تواند موضوع گفتگو قرار بگیرد، برخی صحنه‌های خشن و ناهنجاری ردة سنی این سریال را مثبت 12 کرده است.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

دربارة اهمیت کار و سختی‌های شغل ماموران امنیتی با فرزندان خود صحبت کنید، درباره روحیه‌ی فداکاری شخصیت‌های اصلی فیلم با فرزند خود صحبت کنید و میزان ایثار و از خودگذشتگی او را ارزیابی کنید. می‌توانید در موضوع فعالیت‌های امنیتی کتاب‌هایی را که در این باره نوشته شده را به فرزند خود پیشنهاد دهید.

خلاصه: گفتگو پیرامون اهمیت و سختی کار نیروهای امنیتی کشور، گفتگو و ارزیابی فداکاری‌ها از خودگذشتگی شخصیت‌های اصلی، پیشنهاد کتاب‌های خاطرات نیروهای امنیتی کشور.

داستان سریال

سریال گاندو 2 درباره نفوذ اشخاص دو تابعیتی و جاسوس در وزارت امور خارجه ایران و گروه مذاکره کننده هسته‌ای است. تیم امنیتی سعی می‌کند برای شناسایی و جلوگیری و از نفوذ این افراد، اسناد و مدارک معتبری را جمع‌آوری کند. دراین‌بین، تیم امنیتی به سرنخ‌های متعددی از شخصیت‌های سیاسی که برای سرویس‌های جاسوسی کشورهای بیگانه فعالیت می‌کنند پیدا می‌کند. همچنین در این فیلم از حوادث رخ داده در انتقال وزیر خارجه روسیه از فرودگاه تا سالن اجلاس سران پرده برداری شد.

جزئیات سریال

کارگردان/ مولف: جواد افشار

نویسنده/ مترجم: جواد افشار

نام تهیه کننده: مجتبی امینی

نام بازیگران: داریوش فرهنگ، وحید رهبانی، خسرو شهراز، مجید نوروزی، پندار اکبری، علی افشار، اشکان دلاوری، شهرام قائدی، محمد مختاری، شهرزاد کمال زاده، امیریل ارجمند

نام شخصیت‌ها: امیرحسین عبدی: رئیس تیم امنیتی، محمد: نقش اصلی و سرگروه تیم امنیتی، شهیدی: بازپرس امنیتی، رسول: عضو تیم امنیتی، سعید شهریاری: عضو تیم امنیتی: داوود: عضو تیم امنیتی،؛ فرشید: عضو تیم امنیتی، محمدعلی موسی پور: جاسوس MI6 در وزارت امورخارجه ایران، ابراهیم شریف: جاسوس MI6، سادیا: جاسوس MI6، ساعد: جاسوس MI6

کمپانی سازنده: شبکه سه صداوسیما جمهوری اسلامی ایران

کشور سازنده: ایران

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه