• امروز : 28 مرداد 1401
logo

نقد و بررسی سریال کی۲ ( The K2 )

author-img

توسط : فاطمه زهرا باقری ارزیاب کدومو

7 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

5057 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 17 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.
 

یک سرباز تحت تعقیب در عراق که در کره به طور اتفاقی درگیر کشمکش‌های سیاسی می‌شود. کیم‌جه‌ها ملقب به K2 به عنوان بادیگارد دختر یک سیاستمدار می‌شود و به مرور عاشق او می‌شود. جه‌ها برای حفظ جان او دست به هرکاری می‌زند. داستان این سریال جذاب، یک داستان پرکشش اکشن و عاشقانه است.

ژانر : اکشن سیاسی ملودراما

سال 2016 16قسمت 60دقیقه‌ای جزئیات کامل اثر
7 مناسب خانواده 31 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 16 +
بر اساس 1 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

در این سریال مثل اکثر سریال‌های کره‌ای داستان عاشقانه‌ی جه‌ها و آنا بسیار رویایی به تصویر کشیده شده است. جه‌ها با تمام وجود از آنا محافظت می‌کند و همیشه سعی می‌کند او را خوشحال کند. متاسفانه چنین رابطه‌ی ایده‌آلی در دنیای واقعی خیلی کم پیدا می‌شود و حتی بازیگران این نقش‌ها در زندگی واقعی عشقی به این شیرینی را ندارند. ممکن است دختران نوجوانی که این سریال را تماشا می‌کنند در آینده به دنبال چنین رابطه‌ای بگردند و وقتی آن را پیدا نکردند دچار ناامیدی بشوند پس حتما با نوجوان خود به طور دوستانه درباره واقعی نبودن این روابط صحبت کنید تا از ناامیدی و افسردگی احتمالی آنها در زمان مواجهه با واقعیت جلوگیری کنید. این سریال مملو از مبارزات بسیار پرهیجان و تکنیکی است اما در بیشتر مواقع منجر به قتل طرف مقابل نمی‌شود. این مبارزات می‌توانند انگیزه‌ای برای نوجوان باشند تا در رشته‌های رزمی فعالیت کند.حضور سرباز کره‌ای در عراق هم یک نکته قابل توجه این سریال است که جای بحث و تحقیق دارد.در این سریال احوالات بیماران PTSD یعنی بیمارانی که حمله‌های هراس دارند به خوبی نشان داده شده است. در قسمت‌هایی از این سریال، بوسه وجود دارد که ممکن است مطابق فرهنگ خانواده نباشد و در دو فشن‌شو هم در این اثر وجود دارد که در یکی از آنها، آنا نیز شرکت می‌کند. فشن‌شوها در دنیا آنقدر جذاب هستند که بسیاری از افراد آرزوی مدل شدن در این رویدادها را دارند اما متاسفانه افراد زیادی نیستند که درباره اتفاقات تلخی که در پشت‌صحنه این فشن‌شو‌ها اتفاق می‌افتد اطلاع داشته باشند. با فرزندانتان درباره این اتفاقات تحقیق کنید تا هم خود و هم فرزندانتان از همه جوانب این پدیده آگاهی داشته باشید. توصیه می‌شود نسخه‌ی سانسورشده این سریال را در اختیار فرزندانتان بگذارید.

خلاصه: در این سریال مثل اکثر سریال‌های کره‌ای داستان عاشقانه‌ی جه‌ها و آنا بسیار رویایی به تصویر کشیده شده است با نوجوان خود به طور دوستانه درباره واقعی نبودن این روابط صحبت کنید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

با فرزندان خود درباره واقعی نبود عشق در این سریال گفتگو کنید و از آنها درباره عشق واقعی سوال کنید. بپرسید بازیگران این سریال در زندگی واقعی چطورند؟ آیا عشقی که در این سریال می‌بینیم در زندگی بازیگرها هست؟ از فرزندان خود بپرسید که اگر جای کارگردان بودند چطور داستان را می‌ساختند؟ از نوجوان خود بپرسید که کدام قسمت سریال را بیشتر می‌پسندد و کدام قسمت را قبول ندارد یا نمی‌پسندد و به نظر او کدام قسمت سریال مطابق با واقعیت نیست؟ با نوجوان خود درباره خوبی ها و بدی‌های فشن‌شو‌ها صحبت کنید و نظرات او را بشنوید. نوجوانان نیاز دارند که شنیده شوند پس بگذارید هرچقدر می‌خواهند درباره موضوعات مختلف صحبت کنند و هرگز آنها را قضاوت نکنید تا تبدیل به یک فرد ساکت و خجالتی نشوند. هرچقدر به نوجوان خود گوش بدهید می‌توانید او را بهتر بشناسید و والدین بهتری باشید.

                                                                                                                                                                       

ادامه متن

داستان اثر

مرد جوانی در عراق سرباز است و نامزد پناهنده‌اش کشته می‌شود. او به کره می‌رود و نصاب بنر می‌شود. او یک شب در حال کارش، سیاستمدار جانگ‌سه‌جون را در یک رابطه‌ی مخفی می‌بیند به همین دلیل، زن سیاستمدار که چه‌یوجین نام دارد افرادی را برای کشتن او می‌فرستد. آنا دختر جانگ‌سه‌جون به کره می‌آید و چه‌یوجین برای کنترل جانگ‌سه‌جون از دخترش آنا استفاده می‌کند. مرد جوان به خانه چه‌یوجین حمله می‌کند و چه‌یوجین را گروگان می‌گیرد و با ماشین فرار می‌کند اما گروه دیگری برای کشتن هردو، باعث تصادف‌شان می‌شوند. مرد جوان زخمی می‌شود اما چه‌یوجین را از ماشین در حال انفجار نجات می‌دهد. رئیس محافظان به او اسم و هویت جدید می‌دهد و او به نام کیم‌جه‌ها شناخته می‌شود. او با پارک‌کوان‌سو روبرو می‌شود و خاطرات دردناکش از عراق را به یاد می‌آورد و تصمیم می‌گیرد پارک‌کوان‌سو را بکشد. جه‌ها با نام مستعار K2 عضو محافظان می‌شود. چه‌یوجین و جه‌ها در کلودناین که یک اتاق سری است، برای کشتن پارک‌کوان‌سو متحد می‌شوند. جه‌ها از فساد نفتی پارک‌کوان‌سو خبردار می‌شود. چه‌سانگ‌هون برادر چه‌یوجین یک بمب به کلودناین می‌آورد و چه‌یوجین را تهدید می‌کند تا کلودناین را به او بدهد. جه‌ها فلش حاوی مدارک فساد را به جانگ‌سه‌جون می‌دهد و جانگ‌سه‌جون، پارک‌کوان‌سو را تهدید به افشای مدارک می‌کند. پارک‌کوان‌سو آنا را گروگان می‌گیرد.جانگ‌سه‌جون برای تبادل فلش با آنا به کلودناین می‌آید. در آخر بمب منفجر می‌شود و چه‌یوجین و جانگ‌سه‌جون در اثر انفجار می‌میرند و جه‌ها و آنا زنده می‌مانند. پارک‌کوان‌سو و چه‌سانگ‌هون هم به سزای اعمالشان می‌رسند.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: Kwak Jung-hwan کواک جونگ هوان

نویسنده/ مترجم: جانگ هیوک رین Jang Hyuk-rin

ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : فاطیما افراسیابی

۲۳ مرداد ۱۴۰۱

مناسب سن 16 +

مناسب برای ۱۶ یا ۱۷ سال!

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد کی۲

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!