• امروز : 10 آذر 1400
logo

نقد و بررسی فیلم کونگ‌فو (Kung Fu)

author-img

توسط : ریحانه علیپور ارزیاب کدومو

1 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 15 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«نیکی شن» دختری چینی آمریکایی، تحصیلات خود را رها کرده و برای آموزش هنرهای رزمی به صومعه شائولین چین می‌رود. بعد از کشته شدن استادش، به زادگاهش برمی‌گردد و شهر را پر از فساد و جنایت می‌یابد. این سریال، در ژانر اکشن و فانتزی ساخته شده و مبارزه با فساد، اصلی‌ترین نکته‌ی مثبت آن است.

سال 2021 فصل اول، تاکنون 14 قسمت منتشر شده است، هر قسمت 42 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این محصول که از سریال کونگ‌فو 1972 اقتباس شده، ترکیبی از سنت و مدرنیته است، هم می‌توان کلیشه‌های رایج در فرهنگ قدیم چین را دید و هم مسائل و اتفاقات عصر جدید. داستان بیشتر با محوریت زنان پیش می‌رود، اصلی‌ترین شخصیت مثبت و منفی یک زن است.

«کونگ‌فو»  داستان دختری به نام «نیکی» را روایت می‌کند که برای یافتن قاتل استادش، در پی رمزگشایی از شمشیر ی به نام لیانگ‌دائو است. اما در این میان، او با افراد شرور و جنایتکار شهر نیز مبارزه می‌کند؛ تقریبا در هر قسمت، داستانی جدید حول مبارزات او با افراد مختلف، قرار داده شده است، از این منظر می‌توان گفت، داستانی هیجان انگیز است. اما گاهی رویدادها و حوادث، از کمک‌های زیاد شخصیت‌های اصلی به مردم گرفته تا مبارزه‌های نیکی، حالت اغراق‌گونه و مصنوعی به خود می‌گیرد که ممکن است برای مخاطبان اذیت کننده باشد.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

در مورد شخصیت‌ نیکی با فرزندتان صحبت کنید. برداشت او از رفتار نیکی و عکس‌العمل او در برابر حوادث چیست؟ آیا در دنیای واقعی هم می‌توان به این نحو با جنایتکاران شهر مبارزه کرد و جلوی آن‌ها ایستاد؟ در زندگی واقعی، بهترین راهکار برای مبارزه با فاسدان به عنوان یک شهروند چیست؟

رابطه‌ی خانواده‌ی نیکی با یکدیگر چه گونه بود؟ نیکی قبلا به استادش می‌گفت که رابطه‌اش با خانواده‌اش بسیار سرد است و اصلا نمی‌توان با آن‌ها ارتباط برقرار کرد اما زمانی که او بعد از سه سال برای اولین بار به خانه برگشت و رابطه‌ی او با اعضای خانواده‌اش را دیدی، چه احساسی داشتی؟ آیا این خانواده به همان بدی و غیرقابل تحملی بود که نیکی تعریف می‌کرد؟

ادامه متن

داستان اثر

دختری چینی- آمریکایی به نام «نیکی شن» به خاطر مسائل شخصی دانشگاه را ترک می‌کند. او به اصرار مادرش به یک تور چینی می‌رود اما وقتی متوجه می‌شود که این یک تور خواستگاری برای پیدا کردن شوهر چینی است؛ پا به فرار می‌گذارد و وارد یک صومعه در استان یوان چین می‌شود. در این صومعه، او به همراه دختران دیگری تحت آموزش استاد پی‌لینگ ژانگ، مهارت‌های رزمی و شمشیرزنی را فرا می‌گیرد. سه سال بعد صومعه‌، مورد حمله گروهی از قاتلان که در جستجوی شمشیری عرفانی هستند، قرار می‌گیرد. استاد ژانگ توسط قاتلی به نام ژیان که قصد دزدیدن شمشیر را دارد، زخمی می‌شود. نیکی به دستور استادش، در پی بازگرداندن شمشیر، ژیان را دنبال می‌کند و در طول مبارزه، شمشیر را به دست می‌گیرد اما شمشیر دست او را می‌سوزاند و آثار اسرارآمیزی بر کف دست او به جا می‌گذارد. در هر صورت ژیان با شمشیر فرار می‌کند و نیکی که بعد از کشته شدن استادش انگیزه‌ای برای ماندن ندارد به سانفرانسیسکو  نزد خانواده‌اش برمی‌گردد. چون نیکی آخرین بار از خانه فرار کرده بود، ابتدا برخی اعضای خانواده از دست او عصبانی می‌شوند و با او به سردی رفتار می‌کنند، اما رفته رفته روابط آن‌ها بهتر و صمیمی‌تر می‌شود.

نیکی، دوستانش را ملاقات می‌کند و از آن‌ها می‌خواهد به او کمک کنند تا قاتل استادش را پیدا کند. او با کمک دوستانش به هویت ژیان پی می‌برد؛ ژیان خواهر استاد پی‌لینگ ژانگ است و شمشیری که او دزدیده «لیانگ دائو» نام دارد و یکی از هشت سلاح محسور شده توسط یک جادوگر باستانی چینی است. این شمشیر قدرتی ماورائی دارد و تنها توسط صاحب برحقش قابل کنترل است. جادوگر باستانی هشت اسلحه را محسور کرده و اگر کسی بتواند همگی آن‌ها را جمع کند، قدرت عظیمی ایجاد می‌شود.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: America Young/ R.T. Thorne/ Sudz Sutherland/ Richard Speight Jr./ Geoffrey Wing Shotz/ Viet Nguyen/ Dan Liu/ Michael Goi

آمریکا یانگ/ آر تی تورن/ سودز ساترلند/ ریچارد اسپیت جونیور/ جفری وینگ شاتز/ ویت نوین/ دان لیو/ میکائیل گوی

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد کونگ‌فو

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>