• امروز : 18 بهمن 1401
logo

نقد و بررسی سریال کماندار (the arrow)

author-img

توسط : زهرا ربیعیان ارزیاب کدومو

1 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

244 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 17 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

کماندار سریال ابر قهرمانی ساخته کشور آمریکا در سال2012 است که در 8 فصل 16 قسمتی منتشر شده است. داستان پسری از‌یک خانواده ثروتمند به نام الیور کویین را روایت می‌‌کند که پس 5 سال که همه تصور می‌کردند در حادثه غرق شدن کشتی کشته شده باز می‌گردد اما با هدف نجات شهر و برقراری عدالت با مبارزه با افراد فاسد شهر.

ژانر : علمی تخیلی

سال 2012 8 فصل، 170 قسمت 45 دقیقه‌ای جزئیات کامل اثر
1 مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این سریال در ژانر ابر قهرمانی ساخته شده است و زمینه الگو سازی دارد. نوجوانان با دنبال کردن فیلم‌ها و سریال‌های ابرقهرمانی خود را در موقعیت آن‌ها تصور می‌‌کنند و سعی می‌‌کنند اعمال آن‌ها را به نوعی تقلید کنند. سریال کماندار با اینکه در جهت هدف مثبتی قرار دارد اما وسیله رسیدن به این هدف خشونتی است که شخصیت اصلی داستان از آن بهره می‌گیرد. صحنه‌های متعدد تیراندازی با سلاح‌های گرم و سرد و به خصوص تیر و کمان که الیور از آن استفاده می‌‌کند، جذابیت این خشونت را بیشتر می‌‌کند. خوب است در رابطه با راه‌های مقابله با جرم و اجرای عدالت با فرزندانتان گفت‌وگویی داشته باشید تا بدانند از هر روشی این عمل مشروع نیست.  از طرفی ایجاد علاقه به ورزش تیراندازی با کمان، کارهای کامپیوتری، ورزش‌های رزمی‌، وکالت و... اتفاق خوبی است که ممکن است در ذهن فرزندتان شکل بگیرد که خوب است درباره این علاقه بیشتر صحبت کنید و در جهت درست مدیریت کنید. در برخی از قسمت‌ها ناهنجاری‌هایی اعم از بوسه و‌یا رابطه جنسی سطحی و گاها برهنگی نیز وجود دارد. همچنین مصرف مشروبات الکلی و حضور در پارتی‌ها و کلوب‌ها نیز نمایش داده می‌‌شود. خوب است فرزندتان را هنگام تماشا همراهی کنید و این سریال را از نسخه‌های پالایش شده‌ی مورد اعتماد کدومو تهیه کنید.

خلاصه: کماندار سریالی ابرقهرمانی و اکشن است که در سنین نوجوانی ممکن است ایجاد الگو کند. خوب است در تماشای سریال فرزندتان را همراهی کنید و از نسخه‌های پالایش شده استفاده کنید .

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

آیا الیور راه خوبی را برای برقراری عدالت پیش گرفته؟ این کار را الیور بهتر انجام می‌دهد‌ یا پلیس؟ ایا تئا مناسب سنش رفتار می‌‌کند؟ دلیلش چیست؟ ایا برای احقاق عدالت نیاز به این همه خشونت است؟ ‌یا راه‌های دیگری هم هست؟ چه راه‌هایی؟

خلاصه: آیا راه‌های دیگری برای برقراری عدالت وجود دارد؟‌یا الیور بهترین روش را برگزیده؟

داستان اثر

سریال کماندار سریالی ابرقهرمانی است که فردی به نام الیور می‌‌خواهد نجات دهنده‌ی شهر باشد و با لیستی که از پدرش به هنگام مرگ گرفته با افراد فاسد مبارزه می‌‌کند تا عدالت را برپا کند. الیور در سفری به همراه پدرش با کشتی بین راه دچار حادثه می‌‌شوند و کشتی غرق می‌‌شود همه فکر می‌‌کنند تمام افراد کشتی مرده‌اند اما الیور که تنها بازمانده حادثه است پس از۵سال به شهر برمی‌‌گردد، اما بسیار متفاوت با قبل خود. او دراین ۵سال مبارزه و فنون رزمی‌ و تیراندازی را فرا گرفته و با افراد و گروه‌های مافیایی و خطرناکی نیز آشنا شده. او برای تحقق خواسته پدرش که نجات شهر از فساد و برقراری عدالت است بازمی‌گردد تا با آن‌ها مبارزه کند. الیور درابتدا به تنهایی دراین مسیر بود اما در ادامه افرادی را در تیمش پذیرفت مانند جان دیگل محافظ شخصی‌اش، فیلیسیتی اسموک مهندس ای تی شرکت کویین و لارل نامزد سابقش و چندی دیگر. آن‌ها با همکاری یکدیگر به مبارزه علیه جرم و جنایت در شهر می‌پردازند و به نجات دهنده‌ی شهر تبدیل می‌‌شوند.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: Greg Berlanti, Marc Guggenheim, Andrew Kreisberg

نویسنده/ مترجم: Greg Berlanti

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد کماندار

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!