• امروز : 31 اردیبهشت 1401
logo

نقد و بررسی سریال کلاس ایته‌وون (Itaewon Class)

author-img

توسط : مریم رحیمی پور ارزیاب کدومو

3 هفته پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

311 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 15 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«کلاس ایته‌وون» در ژانری اجتماعی و خانوادگی، داستان مرد جوانی است که به علت اینکه زیر بار ظلم نمی‌رود زندگی سختی را تجربه می‌کند، اما در نهایت موفق می‌شود با تلاش و پشتکار و کمک دوستانش عاملان این ظلم را شکست بدهد. این اثر دارای پیام و الگوی مثبت قابل توجهی است.

ژانر : اجتماعی

سال 2020 1فصل. 16 قسمت 65 دقیقه‌ای جزئیات کامل اثر
6 مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

«کلاس ایته‌وون» اثر مفید و آموزنده‌ای برای نوجوانان است. شخصیت اصلی این داستان جوانی به نام «پارک‌سه‌رویی» است که می‌تواند الگوی مناسبی برای نوجوانان باشد. علاوه بر آن هر یک از شخصیت‌های قصه به نوعی داستان و ماجرایی دارد که حاوی پیام مثبتی است. پس خوب است که خانواده به همراه نوجوان تک‌تک شخصیت‌ها و رفتارهایشان را بررسی کند. رفتارهای شخصیت‌های مثبت و تغییرات شخصیت‌های فرعی می‌تواند پررنگ شود و در مورد رفتارهای نابهنجار شخصیت‌های منفی گفتگو صورت گیرد.

سرتاسر این داستان ماجرایی برای «تسلیم نشدن در مقابل ظلم» و «تلاش برای رسیدن به هدف» است. همه‌ی شخصیت‌ها مطلقاً بی‌نقص نیستند و در کنار هم موفق می‌شوند که اشکالات یکدیگر را برطرف کنند. برای مثال حتی «پارک‌سه‌رویی» هم به عنوان شخصیت اصلی نقاط ضعفی دارد. مثلاً به خوبی از مسائل روز باخبر نیست، به همین خاطر نمی‌تواند رستوران خود را تبلیغ کند و در مسیر «چو‌ای‌سو» به کمک او می‌آید. پارک‌سه‌رویی نیز در مسائل مختلفی به او اعتماد می‌کند و موجب تغییر رفتارهای منفی‌اش می‌شود.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

با فرزندان خود در مورد رفتار تک‌تک شخصیت‌های داستان گفتگو کنید. از او بخواهید بگوید چه رفتارهایی مثبت و چه رفتارهایی منفی بوده است؟ مثلاً چه رفتارهایی شخصیت «پارک‌سه‌رویی» را برجسته می‌کرده است؟ همین طور تغییرات شخصیت‌های فرعی داستان را با یکدیگر بررسی کنید.

در مورد تلاش و استقامت شخصیت‌ها برای رسیدن به موفقیت صحبت کنید.

ادامه متن

داستان اثر

«پارک‌سه‌رویی» پسر دانش‌آموزی است که در نوجوانی با فرد ثروتمندی به نام «جانگ‌ده‌هی» درگیر می‌شود، چون حاضر نیست که زیر بار ظلم برود. این درگیری سبب می‌شود که از مدرسه اخراج و پدرش کشته شود و در عین بی‌گناهی به زندان بیفتد. چون «جانگ‌ده‌هی» نفر اول صنعت غذایی کره است، «پارک‌سه‌رویی» تصمیم می‌گیرد تمام تلاش خود را بکند و بهترین رستوران کره را تأسیس کند تا بتواند انتقام خود و پدرش را از «جانگ‌ده‌هی» بگیرد. او سال‌های زیادی تلاش می‌کند و پس‌انداز قابل‌ توجهی به دست می‌آورد و موفق می‌شود در منطقه‌ی «ایته‌وون» در پایتخت کره، رستورانی اجاره کند و مشغول به کار شود. چندین نفر در این رستوران به او ملحق می‌شوند که هر کدام به طریقی مشکلاتی دارند. یکی از آن‌ها فردی سابقه‌دار است، دیگری ترنس است و به تازگی عمل جراحی انجام داده، یکی از آن‌ها دورگه‌ای کره‌ای-آفریقایی است که به خاطر رنگ پوستش مورد اذیت قرار گرفته. یکی دیگر فرزند نامشروع «جانگ‌ده‌هی» است که از پدرش حمایتی ندیده و به رستوران «پارک‌سه‌رویی» می‌آید و نفر آخر «چو‌ای‌سو» است که دختری نابغه و جامعه‌گریز است اما به «پارک‌سه‌رویی» علاقه‌مند شده و حاضر است برای موفقیت او هر کاری بکند. این چند نفر علی‌رغم تمامی مشکلات شخصی تلاش می‌کنند تا «پارک‌سه‌رویی» به رویایش دست پیدا کند. از طرفی «پارک‌سه‌رویی» که اعتقاد دارد «تجارت یعنی نجات مردم» برای حل شدن مشکلات تک‌تک کارمندانش تلاش می‌کند. «جانگ‌ده‌هی» که بعد از مدتی موقعیت خود را درخطر می‌بیند تلاش زیادی می‌کند که «پارک‌سه‌رویی» را شکست دهد، اما در نهایت آن‌ها موفق می‌شوند که با افشا کردن فساد «جانگ‌ده‌هی»، او را شکست دهند و به رتبه‌ی اول در صنعت غذایی کره دست پیدا کنند.

جزئیات اثر

کارگردان: کیم ‌سونگ ‌یون/ KimSung-Yoon

نویسنده: گوانگ جین/ Gowang Jin

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد کلاس ایته‌وون

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>