• امروز : 26 فروردین 1403
logo

نقد و بررسی سریال کبیر (The Great )

author-img

توسط : زهرا ملک‌ثابت ارزیاب کدومو

2 هفته پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

6917 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 18 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

سریال کبیر داستان طنز و فانتزی از به قدرت رسیدن کاترین کبیر، از قدرتمند ترین حاکمان روسیه است. این سریال که محصول کشور امریکا است و در سه فصل بین سال‌های 2020 تا 2023 پخش شده به دلیل خشونت و ناهنجاری‌های بالا برای تماشا توسط افراد زیر 18 سال مناسب نیست.

ژانر : بیوگرافی درام کمدی

سال 2020 سه فصل هر فصل ده قسمت و هر قسمت متوسط 50دقیقه جزئیات کامل اثر
0 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

والدین گرامی سریال کبیر یک سریال پر مخاطب و خوش‌ساخت است که با استفاده از طنز نسبتا خوب، بازیگران توانمند و طراحی صحنه و لباس قوی مخاطبین زیادی را جذب می کند اما باید توجه داشته باشیم درست این که مخاطبین زیادی جذب این سریال شده اند اما این سریال به هیچ وجه محصولی با آثار تربیتی صحیح نیست. علاوه بر دید تاریخی نسبتا غلطی که سریال در خصوص تمامی اقشار روسیه قدیم از درباریان گرفته تا متفکران و روحانیان می‌دهد، این اثر بسیار ناهنجار و در یک کلام یک اثر با میزان بالایی از پرداخت صریح به مسائل جنسی است و همچنین با توجه به خشونت بالایی که در لایه هایی از طنز در سریال ارائه می‌شود . توصیه می‌کنیم مخاطبین این اثر به هیچ وجه از افراد زیر 18 سال نباشند و همچنین اگر فرزندان شما مخاطب این اثر بوده اند حتما با آن‌ها گفت و گو کنید و اگر سوالی برای آنان پیش آمده یا باور غلطی در آنان شکل گرفته در کسب اطلاعات از راه درست و مطالعه آنان را همراهی نمایید.    

خلاصه: تماشای این اثر به دلیل ناهنجاری های بسیار زیاد و همچنین خشونت بالا به افراد زیر 18 سال توصیه نمیشود.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

والدین گرامی این اثر به هیچ وجه مناسب تماشا توسط کودکان و نوجوانان نیست.

داستان اثر

کاترین که دختری آلمانی است به عنوان همسر جدید پادشاه جوان روسیه وارد دربار می‌شود او در ابتدا شوق زیادی برای زندگی در دربار دارد اما وقتی با جو حاکم بر دربار و خوشگذرانی های درباریان و شوهرش مواجه می‌شود تصمیم می‌گیرد به عنوان ملکه تغییراتی ایجاد کند. اما به او میگویند به عنوان ملکه تنها وظیفه او به دنیا آوردن ولیعهدی برای پادشاه است. کاترین تصمیم می‌گیرد در دربار برای خود ارتباطاتی ایجاد کند و قدرت را به دست بگیرد او ابتدا نقشه قتل پادشاه را می کشد اما بعد از این که پادشاه بعد از مقاومتی اندک قدرت را به او می‌دهد تصمیمی می‌گیرد فقط او را در محل اقامتش حبس کند و با متحدانش در دربار حکومت را در دست بگیرد. کاترین که هیچ علاقه ای به پادشاه ندارد از او دوری می‌کند اما پادشا با شخصیت وابسته ای که دارد و علاقه ای که به همسرش احساس می کند رفته رفته او را به خود علاقه مند می‌کند وقتی فرزند آن‌ها به دنیا می‌آید روابط کاترین و پادشاه بهتر می‌شود و آن دو در طی روابطشان با هم تغییرات خوبی می‌کنند. در گذر زمان کاترین به موفقیت های چشمگیری در حکومتش دست پیدا می‌کند. و روسیه را به یکی از قدرتمند ترین دوره های تاریخی اش می‌رساند.

جزئیات اثر

خالق اثر : Tony McNamara

نویسنده: Tony McNamara

نام تهیه کننده: Doug Mankoff

نام بازیگران: Elle Fanning / Nicholas Hoult / Phoebe Fox / Gwilym Lee / Adam Godley

نام شخصیت‌ها: کاترین : ملکه و همسر پادشاه روسیه که کم کم جای خود را در محاسبات قدرت باز می‌کند. و صاحب اصلی قدرت در روسیه می‌شود. پتر دوم : پادشاه جوان روسیه که به تازگی پس از مرگ پدر قدرتمند خود به سلطنت رسیده ولی بیشتر به دنبال خوشگذرانی است. ماریلا: نجیب زاده سابق که پس از خیانت پدرش به پادشاه قبلی به عنوان خدمتکار در قصر زندگی‌ می‌کند و بعد از ورود کاترین به ندیمه او تبدیل شده و تبدیل به دوست و مشاور او می‌شود. ولمنتوف : فرمانده ارتش روسیه که فردی باهوش، کاردان و شجاع اما دائم الخمر است. گریگور دیمو : دوست صمیمی پادشاه که همواره با او همراه است. اسقف اعظم : بالاترین مقام مذهبی دربار که از قدرت بالایی برخوردار است و ادعا میکند به او وحی می‌شود و با کاترین گاهی در منافع همسو هستند و گاهی دشمن. اورلوف : از مقامات ارشد دربار که همواره شیفته مطالعه و تفکر است و افکاری ترقی خواه دارد.

کشور سازنده: امریکا

کمپانی سازنده: Lucasfilm

مخاطب اثر: بزرگسال

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد کبیر

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!