پژمان

بررسی تخصصی سریال pezhman

پژمان

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

6 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه
12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

پژمان جمشیدی که قبلا فوتبالیست معروفی بوده حالا چند فصل است که بدون تیم مانده. او کم‌کم متوجه می‌شود که دارد محبوبیتش را از دست می‌دهد و مثل گذشته کارها به راحتی و به واسطه محبوبیتش پیش نمی‌رود. همچنین مثل گذشته درآمد بالا هم ندارد

سال 1391 45 دقیقه(هر قسمت) جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

در هر قسمت چندین صحنه درگیری و داد و بیداد دیده می‌شود که در بیشتر آنها شخصیت‌های اصلی و دوست‌داشتنی فیلم دخیلند. البته که تقریبا همه‌ی این صحنه‌ها شکلی خنده دار دارند. صحنه‌هایی مثل دعواهای پژمان با نامزدش یا مدیربرنامه‌هایش که معمولا سر مسائل احمقانه شروع می‌شود و زود هم فراموش می‌شود. درگیری‌های فیزیکی هم به همین شکل شامل صحنه‌هایی است که معمولا خنده دارند صحنه‌هایی از قبیل یقه گرفتن، چک زدن یا هل دادن.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

ناهنجاری‌های اجتماعی هم مثل خشونت بیشتر اوقات به شکلی خنده دارد و از طرف شخصیت‌های دوست داشتنی اتفاق می‌افتد. شیطنت بچه‌ها در حد سر و صدا کردن و اذیت کردن در خانه در بیشتر قسمت‌ها دیده می‌شود. بد دهنی بسیار محدود است و در حد الفاظی مثل بتمرگ، مرتیکه، گمشو و... به گوش می‌رسد. بیشتر ناهنجاری‌های فیلم سوء استفاده پژمان از موقعیتش است. او در بسیاری از صحنه‌ها دروغ می‌گوید یا حسادت می‌ورزد و در چند صحنه مثل رفتن ورود ممنوع قانون را زیر پا میگذارد.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

این سریال سعی می‌کند با نمایش مضحک رفتارهای غلطی که در جامعه می‌بینیم آن‌ها را نقد کند به خصوص رفتارهایی مثل توجه بیش از حد به ظاهر، تجمل و مصرفگرایی، سو‌ء استفاده از موقعیت اجتماعی، دروغگویی و... در این بین پیام‌های مثبت دیگری چون احترام به بزرگتر یا اهمیت خانواده دیده می‌شود.

جزئیات
الگوی مثبت

هیچ کدام از شخصیت‌های این سریال کاملا مثبت یا کاملا منفی نیستند. پژمان فردی به شدت پرخرج و مغرور است که به مرور بعضی از این رفتارهای غلطش را کنار می‌گذارد. البته او فردی مهربان و خوش‌قلب است. وحید که مدیر برنامه‌هایش است همیشه به او وفادار است و تنهایش نمی‌گذارد. روانشناسی که صدایش را می‌شنویم فردی منطقی است و سعی می‌کند مشکلات بیماران را با راه حل‌های عقلانی حل کند. بنفشه از طرفی خود را بالاتر از دیگران می‌بیند اما برای فرهنگ و تاریخ کشورش اهمیت قائل است. پریسا به مسائل اجتماعی مثل کودکان کار اهمیت می‌دهد اما خانواده و بچه‌های خودش را فراموش کرده.

ادامه متن

پژمان چه ویژگی‌های مثبت و منفی اخلاقی دارد؟

مشکل اصلی پژمان چیست؟ چگونه می‌تواند مشکلش را حل کند؟

جایگاه پژمان به عنوان یک ستاره فوتبال در جامعه چیست؟ چرا مردم او را دوست دارند؟

خلاصه: پژمان چه ویژگی‌های مثبت و منفی اخلاقی دارد؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه