• امروز : 18 بهمن 1401
logo

نقد و بررسی سریال پدرخوانده

author-img

توسط : نفیسه عبداللهی ارزیاب کدومو

3 هفته پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

291 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 14 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.
«پدرخوانده» جدیدترین ساخته سعید ابوطالب است که در پلتفرم فیلم‌نت منتشر می‌شود. ابوطالب در این مجموعه دوباره به سراغ بازی مافیا رفته است اما این بار نقش‌های بازی تغییراتی کرده اند و روند و مراحل بازی پیچیده‌تر شده است. در بازی مافیا، اعضای شهر و مافیا باید با گفت‌وگو در روز و استفاده از توانایی‌هایشان در شب، با هم مبارزه کنند تا در نهایت یک جبهه پیروز شود.

در این مجموعه اعضای مافیا برای اثبات بی‌گناهی خود به وفور دروغ می‌گویند و گاهی کنترل خود را از دست داده و عصبی می‌شوند.

ژانر : رئالیتی شو سریال

سال 1401 میانگین هر قسمت 130 دقیقه جزئیات کامل اثر
4 مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

بازی مافیا دو جبهه دارد. یک جبهه شهروندان هستند که شناختی از هم ندارند و سعی می‌کنند در طول روز و با صحبت‌هایی که از هم می‌شوند، همدیگر را پیدا کنند. یک جبهه هم مافیا هستند که همدیگر را می‌شناسند و با همفکری و مشورتی که شب‌ها با هم می‌کنند، سعی دارند در طول روز یک شهروند را از بازی بیرون کنند تا پیروز شهر شوند. اساس کار مافیا بر پایه دروغ‌گویی و فریب شهروندان است. آن‌ها خود را شهروند معرفی می‌کنند و برای دفاع از خود به راحتی دروغ می‌گویند و با تفرقه‌پراکنی یک شهروند را متهم به مافیا می‌کنند. دروغ‌گویی و فریب دادن شهروندان توسط مافیا در این بازی امری کاملا عادی است و کسی بابت این کار تنبیه یا توبیخ نمی‌شود.

از طرفی در جبهه شهروندان، هرکدام از اعضای شهر سعی می‌کنند با استدلال و صداقت صحبت کنند تا بتوانند اعتماد دیگر شهروندان را جلب کنند و با همدلی و اتحاد، مافیا را شکست دهند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

به‌نظرت دروغ‌گویی مافیا انتخاب درستی برای پیروز شدن است؟ شهروندان چطور می‌توانند بر مافیا پیروز شوند؟ چه چیزی کمک‌کننده شهر است؟ تو نقش مافیا را بیشتر دوست داری یا شهروند؟ چرا؟

اگر مافیا بودی، برای پیروزی چیکار می‌کردی؟ کدام نقش شهروندها را دوست داری؟ کدام نقش مافیا را دوست داری؟ به‌نظرت عصبی شدن و فریاد زدن کمکی به روند بازی می‌کند؟ به‌نظرت چطور می‌شود اعتماد دیگران را جلب کرد؟

ادامه متن

داستان اثر

رئالیتی شو «پدرخوانده» مسابقه و نمایشی متفاوت از بازی مافیا است. بازی مافیا قصه درگیری بین اعضای شهر و مافیاهای آن است. بازی یک گرداننده دارد که در جریان تمام اتفاقات بازی و نقش اعضا است. او کاملا بی‌طرف است و تنها نقشی که در بازی دارد این است که قانون را در بازی اجرا کند. اعضای شهر هر کدام یک نقش دارند و با توجه به توانایی‌های آن نقش می‌توانند به پیروزی و نجات اعضای شهر کمک کنند. شهروندان شناختی از دیگر اعضای شهر ندارند و باید از طریق صحبت‌هایی که در طول بازی می‌شود، همدیگر را پیدا کنند. اعضای مافیا اما همدیگر را می‌شناسند و سعی می‌کنند تا با اتهام زدن به شهروندان، خود را بی‌گناه و یکی از شهروندان شهر معرفی کنند. آن‌ها در شب می‌توانند به یکی از شهروندان شلیک کرده و او را از بازی بیرون کنند.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: سعید ابوطالب

نویسنده/ مترجم: سعید ابوطالب

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد پدرخوانده

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!