• امروز : 2 مهر 1402
logo

نقد و بررسی سریال ویرانگر در خدمت شماست (ویرانگر) (Doom at Your Service)

author-img

توسط : فاطمه معصومی ارزیاب کدومو

6 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

5469 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 15 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

دختری که به پایان زندگی‌اش نزدیک است روزی به دنبال آرزویی که می‌کند با ویرانگر آشنا می‌شود.ویرانگر با دختر قراردادی می‌گذارد که به دنبال آن زندگی‌اش تغییر می‌کند.بعد از مدتی عاشقانه‌ای بین آن دو شکل می‌گیرد.این سریال ناهنجاری دینی و اجتماعی زیادی دارد.

ژانر : عاشقانه فانتزی

سال 2021 2 فصل هر فصل 12قسمت و هر قسمت 60دقیقه جزئیات کامل اثر
5 مناسب خانواده 22 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 14 +
بر اساس 4 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

سریال ویرانگر در خدمت شماست که با نام ویرانگر نیز شناخته می‌شود، سریالی در ژانر عاشقانه و فانتزی محصول سال 2021 کره‌جنوبی است.

میول مانگ در زبان کره‌ای به معنی ویرانگر و سارام به معنی انسان است. میول مانگ در فرهنگ کره، عامل سرنوشت شناخته می‌شود که در این سریال به شکل یک انسان نمایش داده شده‌است.سریال‌های کره‌ای مشابه متعددی نیز وجود دارند که در آن‌ها خدا را به شکل انسان می‌بینیم یا آن که برای عامل سرنوشت انسان و دیگر موجودات، شخصیت‌هایی را در قالب انسان نشان می‌دهند.

این سریال پیام‌های مثبت زیادی در ارتباط با اهمیت توجه به زمان و عمر و قدردانی و محبت نسبت به یکدیگر را داراست.پیشنهاد می‌شود درمورد پیام اصلی سریال که «قدر لحظات را دانستن» است فکر و گفتگو کنید، مخصوصاً اگر مشکلاتی در زندگی‌تان وجود دارد که زندگی را برایتان دشوار کرده‌است و به بحث درمورد راهکار‌های پیشنهادی برای ایجاد حس خوب در زندگی بپردازید.مهمترین پیام مثبت این سریال نشان دادن این موضوع است که سختی‌ها و غم‌های ما لزوماً بد نبوده و طبیعی هستند و می‌توانند عاملی برای رشد و تکامل ما باشند و بعد از سختی‌ها، آسانی و شادی خواهد بود.همانطور که در دین ما گفته شده که خدا انسان را در سختی آفرید و بعد از هر سختی، آسانی است.

این سریال ناهنجاری دینی زیادی نیز دارد چرا که خدا را مانند انسان فانی نشان می‌دهد که حتی کنترل کاملی بر دنیا و انسان‌ها ندارد و قادر مطلق نیست.حتی برخی همچون ویرانگر نیز در تلاش برای مبارزه با او هستند و حتی در مواردی نیز موفق به شکست این خدا می‌شوند. میول مانگ نیز عامل نابودی و مرگ و میر است.این موضوعات با دین اسلام منافات دارد و باید توجه داشت که فانتزی بودن سریال باعث عدم توجه به این موضوعات نشود.

درمورد روابط عاشقانه‌ای که در سریال وجود دارد مانند رابطه‌ی عاشقانه بین نا‌جی‌نا و لی‌هیون‌کیو نیز می‌توانید فکر و بحث کنید.چرا که لی هیون به دلیل غرور و نیز اهمیت ندادن به احساسات نا‌جی‌نا و مصمم نبودن در عشقش، سال‌ها از او دور ماند و زمانی‌که بعد از سال‌ها دوباره برگشت و عشقش را به او ابراز کرد دیگر نا‌جی‌نا او را نپذیرفت.بدین ترتیب لی هیون به دلیل غفلتش او را از دست داد.

همچنین به علت وجود صحنه‌های عاشقانه و همچنین پوشش نامناسب خانم‌ها در برخی صحنه‌ها و مصرف مشروبات الکلی، توصیه می‌شود نسخه‌ی پالایش شده را تماشا فرمایید.همچنین به ناهنجاری این موضوع نیز توجه داشته باشید که دو شخصیت اصلی سریال قبل از ازدواج کردن با یکدیگر در یک خانه زندگی می‌کنند.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

انسان‌ها اختیاری در قبال آینده خودشان دارند یا همه چیز از قبل نوشته شده است؟ درمورد اختیار و سرنوشت و تقدیر با یکدیگر صحبت کنید.

امید در زندگی چه اهمیتی دارد و بر زندگی افراد چه تاثیری می‌گذارد؟

دید تو نسبت به سختی‌ها و ناملایمات زندگی چگونه است؟سختی‌ها، شکست‌ها و غم‌های زندگی لزوماً بد هستند یا می‌توانند عاملی برای رشد و پیشرفت ما باشند؟

آیا به مرگ فکر کرده‌ای؟ انسان چقدر فرصت دارد؟ در این مدت زندگی محدود چه کارهایی اهمیت و ارزش دارند تا انجام دهیم؟

قدردان محبت و زحمت انسان‌های اطرافت هستی؟ چقدر احساسات و عشقت را بروز می‌دهی؟

داستان اثر

سریال ویرانگر در خدمت شماست داستان عاشقانه‌ای بین  دختری که دچار سرطان شده و نزدیک مرگش است با یک ویرانگر را نشان می‌دهد. تاک دونگ کیونگ پس از آن‌که می‌فهمد تومور مغزی دارد و مدت زیادی زنده نمی‌ماند، روزی به دنبال مست کردن آرزوی نابودی دنیا را می‌کند.میول مانگ نیز آرزوی او را می‌شنود و به او می‌گوید که کمکش می‌کند تا بدون درد و در آرامش بمیرد و در عوض او باید از او درخواست کند تا دنیا را نابود کند. چرا که میول مانگ نیز از زندگی خودش خسته شده و دیگر نمی‌خواهد باعث نابودی و ویرانگری در دنیا باشد. ویرانگر به تاک دونگ کیونگ می‌گوید که اگر قرارداد را بهم بزند کسی که او از همه بیشتر عاشقش است می‌میرد. بعد از مدتی آن دو عاشق یکدیگر می‌شوند و مشکل همینجا شروع می‌شود. او دیگر نمی‌خواهد دنیا نابود شود و اگر این را از ویرانگر نخواهد، ویرانگر نیز به او کمک نمی‌کند.اگر هم قرارداد را به هم بزند، میول مانگ که حالا عاشقش شده‌است محو می‌شود. آن دو برای حل این مشکل تلاش‌های بسیاری می‌کنند اما در نهایت سرنوشت چیزی برایشان رقم می‌زند که حتی خودشان نیز تصورش را نمی‌کنند‌.

جزئیات اثر

کارگردان:کوان یونگ-ایل / Kwon Young-il

نویسنده:ایم مه-ری / Im Me-a-ri

نام تهیه کننده:جانگ جونگ-دو / Jang Jeong-do

نام بازیگران:پارک بو یونگ، سئو این گوک / Park Bo-young, Seo In-guk

نام شخصیت‌ها:

تاک دونگ-کیونگ: دختری ویراستار که دچار تومور مغزی است و پزشکان می‌گویند مدت زیادی زنده نمی‌ماند. در پی آرزو کردن با ویرانگر ملاقات می‌کند و پس از مدتی عاشق یکدیگر می‌شوند.

میول مانگ/کیم سارام: ویرانگری که کارش نابود کردن چیز‌ها و انسان‌هایی است که نابودی برایشان مقدر شده‌است.

چا جو-ایک: سرپرست تیم نویسندگان و ویراستاران جایی که تاک دونگ-کیونگ در آن کار می‌کند.

نا جی-نا: دوست صمیمی تاک دونگ-کیونگ و یک رمان‌نویس است.

لی هیون-کیو: هم اتاقی سرپرست چا که صاحب کافه نیز بود.

کشور سازنده:کره‌جنوبی

کمپانی سازنده:استودیو اند نیو، استودیو دراگون / Studio&NEW, Studio Dragon

انتشار دهنده: tvN

مخاطب اثر:جوانان و بزرگسالان

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : فاطمه عظیمی

۲۵ مرداد ۱۴۰۲

مناسب سن 15 +

پایانش خوبه؟

بزرگسال

توسط : زهرا آشنا

۷ تیر ۱۴۰۲

مناسب سن 14 +

من تازه میخام شرو کنم ولی فک کنم پایان خوبی نداره

بزرگسال

توسط : فاطمه محمد علی ها

۲۰ خرداد ۱۴۰۲

مناسب سن 13 +

اگه سریالای فانتزی رو میپسنددی این سریال برای شماخوبه من خودم این اولین سریال کره ای بود که دیدم

بزرگسال

توسط : مرضیه رسولی

۲۵ فروردین ۱۴۰۲

مناسب سن 12 +

عالی

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد ویرانگر در خدمت شماست (ویرانگر)

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!