• امروز : 31 تیر 1403
logo

نقد و بررسی سریال های کوکی (High cookie)

author-img

توسط : سحر صادق ارزیاب کدومو

3 هفته پیش

مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه

11268 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 18 +
سریال های کوکی داستان مدرسه‌ای خاص است که در آن چند مرگ مرموز اتفاق میفتد. منشا این مرگ‌ها توزیع کوکی‌هایی حاوی موادمخدر است که باعث بالارفتن مقطعی عملکرد مغز می‌شود. شف مدیریت تولید و توزیع آن را برعهده دارد و فردی گمنام است. مین یونگ دختری باهوش است که به شف در توزیع این کوکی‌ها کمک می‌کند اما به دلیل اتفاقی از کوکی‌ها خورده و به کما می‌رود. خواهر او برای نجات‌دادنش و گرفتن پادزهر مسئولیت مین‌یونگ را برعهده می‌گیرد و با چالش‌های زیادی روبه‌رو می‌شود. این اثر فضایی سرشار از ناهنجاری و خشونت دارد به همین دلیل به افراد زیر 18 سال توصیه نمی‌گردد.

ژانر : جنایی معمایی

سال 2023 20 قسمت 30 دقیقه‌ای جزئیات کامل اثر
0 مناسب خانواده 1 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

چرا 18 سال؟

این اثر سریالی ماجرای تاریک و ناامیدانه زندگی افرادی است که به دلایل مختلف به مصرف و فروش کوکی هایی که نوعی مواد مخدر است دست می‌زنند. بنابراین به دلیل خشونت و به ویژه ناهنجاری این محصول به افراد زیر 18 سال توصیه نمی‌شود.

نقش ما چیست؟

پس از مطالعه معیارهای مشخص شده اگر تصمیم به تماشای اثر گرفتید توصیه می‌شود تا به نسخه پالایش شده مراجعه کنید. محور گفت و گوهای این اثر باید در جهت خنثی سازی پیام های منفی سریال قرار بگیرد. از جمله در مفهوم هایی مانند رقابت های ناسالم در مدرسه و یا مساله مرگ و زندگی کردن رتبه درسی که در اثر نمایش داده می‌شود.

داستان اثر

شخصیت‌ها:

چوی سو یونگ ( لی اون سو ) : دختری مهربان که در گذشته مورد خشونت پدرش قرار گرفته است و پس از این ماجرا با خواهر کوچک خود زندگی می‌کند. همچنین در کارخانه ای مشغول به کار است و تنها هدف او فراهم کردن زندگی خوب برای خواهر کوچکش است. او بعد از به کما رفتن خواهرش با هویت جعلی به نام لی اون سو وارد مدرسه او می‌شود.

چوی مین یونگ : خواهر کوچکتر سو یونگ است. او دختری زرنگ و باهوش است که در مدرسه ای معروف درس می‌خواند و در آنجا نیز به دلیل زخمی که پدرش روی صورتش ایجاد کرده است از ماسک استفاده می‌کند. او با فروش کوکی های اعتیادآور کسب درآمد می کند.

سو هو سو : همکلاسی مین یونگ و پسر فقیری است که برای زنده نگه داشتن مادر خود و فراهم کردن هزینه های بیمارستان و مدرسه تلاش می‌کند.

شف : رئیس مرموزی است که دستور پخت کوکی ها را دارد و افرادی را از جمله مین یونگ و ... به کارمندی خود گرفته است.

چوی گون وو : کارمند اداره پلیس و جاسوس رئیس بزرگی که به دنبال دستور پخت است می باشد. او خود را با نام یو سونگ پیل در مدرسه مین یونگ به عنوان مشاوره تحصیلی معرفی کرده است تا راحت تر بتواند دستور پخت را پیدا کند.

داستان اثر:

چوی سونگ یونگ که بعد از به کما رفتن خواهرش با توافقی که با شف در مورد شکستن رکورد فروش کلوچه ها کرده است ، به عنوان دانش آموز لی اون سو به مدرسه مین یونگ می‌رود و سعی دارد تا به طور هوشمندانه فروش را افزایش دهد. او که پس از موفقیت در فروش متوجه می‌شود که هوسو همان شف است که به دنبالش می‌گردد بسیار متعجب می‌شود و نمی‌تواند این موضوع را باور کند که هوسو باعث اینهمه دردسر برای زندگی خود و خواهرش شده است و علاوه بر آن دارویی برای بهبودی مین یونگ وجود ندارد. او که ابتدا تصمیم دارد تا هوسو را تحویل پلیس دهد سپس نظرش را عوض کرده و به هوسو اعتماد می‌کند تا پادرزهری برای به هوش آمدن خواهرش درست کند اما در این بین گون وو که نیز می‌فهمد که هوسو همان شفی است که به دنبالش می‌گشته و به سراغش می‌رود غافل از اینکه با نقشه زیرکانه سونگ یونگ ، هوسو نیز جان سالم به در می‌برد. چوی مین یونگ به طور معجزه آوری از کما خارج می‌شود اما توسط گون وو دزدیده می‌شود. گون وو برای تهدید کردن سو یونگ و تحویل گرفتن هوسو به او احتیاج دارد. هوسو و سو سونگ اینبار نیز با نقشه ای دیگر سعی می‌کنند هم از شر گون وو خلاص شوند و هم مین یونگ نجات دهند غافل از آنکه مین یونگ از قبل خود از دست گون وو فرار کرده است و با لو دادن شف به دشمنش او را در دردسر بزرگی می‌اندازد. حال هوسو مجبور می‌شود فروش کوکی در مدرسه را متوقف سازد و تنها به رئیس بزرگی که به دنبال دستور پخت می‌گردد ، آنها را بفروشد. او که سعی می‌کند سو یونگ را از ماجرای فروش کوکی ها منصرف سازد متوجه می‌شود که او می‌خواهد تا دستور پخت را بدست آورد و با همکاری گون وو اقدام به اینکار می‌کند. سو یونگ و گون وو با تهدید هوسو از طریق مادرش تلاش می‌کنند تا دستور پخت را بدست آوردند غافل از آنکه در بین این درگیری ها مادر هوسو نیز از دنیا می‌رود. هوسو که از این ماجرا بسیار خسته و عصبانی است ، تصمیم می‌گیرد تا از گون وو و سو یونگ انتقام بگیرد. او با دادن مقداری مواد اعتیاد آور به چوی سو یونگ او را به فروش دوباره ترغیب می‌کند. سو یونگ نیز آنها را در مدرسه می‌فروشد درصورتیکه که بعد از آن متوجه می‌شود مقدار مواد از مقدار معین بیشتر است و این باعث مرگ بسیاری از دانش آموزان شده است و هوسو حتی از آن به مین یونگ نیز داده است. سو یونگ نیز پس از مطمئن شدن از سلامتی مین یونگ به مدرسه می‌رود تا اگر کسی هنوز کلوچه نخورده است نجات دهد. در این بین هوسو دستور پخت را به سو یونگ می‌دهد و با خوردن کلوچه خود را به کشتن می‌دهد اما قبل از آن نیز اسم سو یونگ را به رئیس بزرگی که با او همکاری می‌کند می‌دهد تا از این به بعد برای سو یونگ زندگی جهنمی همچون خود را بسازد. پس از این ماجرا چوی سو یونگ توسط رئیس بزرگ گرفتار می‌شود و چون او تنها کسی است که دستور پخت را دارد ، شروع به همکاری با او می‌کند. مین یونگ نیز که دائما به دنبال خواهرش می‌گردد با دیدن فردی که حالت تشنج ناشی از خوردن کلوچه دارد ، مطمئن می‌شود او زنده است و جایی در حال ادامه دادن فعالیت فروش است . بنابراین امیدش را برای پیدا کردنش از دست نمی‌دهد.

جزئیات اثر

کارگردان: Song Min-yeop / سونگ مین یوپ نویسنده: Kang Han / کانگ هان تهیه‌کننده: - بازیگران: Nam Ji-hyun / نام جی هیون Choi Hyun-wook / چوی هیون ووک Kim Mu-yeol / کیم مو یول Jung Da-bin / جونگ دا بین کشور سازنده: کره جنوبی شرکت سازنده:U+ Mobile TV مخاطب اثر: بزرگسال

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد های کوکی

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!