• امروز : 16 تیر 1401
logo

نقد و بررسی سریال نسل خورشید (Descendants of the Sun)

author-img

توسط : مریم رحیمی پور ارزیاب کدومو

6 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

788 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 15 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

سریالی با ژانری عاشقانه که ماجرای گروهی از جوانان اهل کره‌جنوبی را روایت می‌کند که سرباز و پزشک هستند و برای کمک به مردم مناطق مختلف جهان تلاش‌های زیادی می‌کنند. آنها در طول ماجراهای پرالتهابی که دارند به یکدیگر علاقه‌مند می‌شوند. در این اثر صحنه‌هایی از جنگ و درگیری و نیز روابط عاشقانه‌ به نمایش گذاشته می‌شود.

ژانر : عاشقانه

سال 2016 1فصل، 16 قسمت 60 دقیقه ای جزئیات کامل اثر
5 مناسب خانواده 2 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 15 +
بر اساس 1 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

«نسل خورشید» عاشقانه‌ای در بستر جنگ است. دو زوج جوان که در بستر درگیری‌هایی به یکدیگر علاقه‌مند می‌شوند و در کنار یکدیگر با ظلم و نابرابری مبارزه می‌کنند. با این تعاریف، مشخص است که چنین اثری چرا برای نوجوانان جذاب و دیدنی است. در درجه‌ی اول عاشقانه‌ی موجود در داستان توجه نوجوانان را جلب می‌کند. دو زوج جوان قصه به دلیل مشکلاتی که دارند نمی‌توانند به راحتی در کنار یکدیگر باشند. شغل آن‌ها یک شغل عادی نیست و به همین ترتیب یک رابطه‌ی عاشقانه عادی برایشان اتفاق نمی‌افتد. نوجوانان علاقه دارند تا در مورد کشمکش‌های عاشقانه‌ی این افراد گفتگو کنند و خوب است که والدین اشتیاق آن‌ها را درک کرده و در این مسیر همراهشان باشند. علاوه بر این، تم عاشقانه‌ی این داستان از مناظری، نکات مثبتی نیز دارد. برای مثال اینکه زوج جوان صرفاً به عشق اکتفا نمی‌کنند و مشکلات موجود در رابطه را نیز در نظر می‌گیرند و با یکدیگر در مورد آن گفتگو می‌کنند. یعنی «کانگ‌مویون» اینکه تنها به «یوشی‌جین» علاقه‌دارد را کافی نمی‌داند، بلکه در طول اثر به دنبال یافتن پاسخ این سوال است که آیا می‌تواند با مردی که چنین شغل خطرناکی دارد زندگی کند؟ پس در قسمت‌های مختلفی با او گفتگو می‌کند، در مورد خطرات کار، انگیزه‌ی او از پذیرفتن این شغل و ... سوال می‌پرسد و «یوشی‌جین» نیز به او پاسخ می‌دهد. خوب است که والدین به فرآیند فکر کردن شخصیت زن اصلی اشاره کنند، اینکه علاوه بر عشق جوانب دیگر مساله را در نظر می‌گیرد و در نهایت به «یوشی‌جین» پاسخ مثبت می‌دهد. همین طور می‌توان از مناظر مختلف روابط عاشقانه‌ی موجود در سریال را بررسی کرد و با نوجوانان در مورد واقعیت روابط عاطفی در دنیا صحبت کرد.

علاوه بر موضوع عاشقانه‌ی داستان، ما با ماجرای فداکارانه‌ی شخصیت‌ها روبه‌رو هستیم. شخصیت‌های مرد و زن از سنین مختلف که برای نجات جان انسان‌ها و بهبود زندگی دیگران تلاش می‌کنند و در این مسیر حتی حاضرند عزیزترین داشته‌های خود را فدا کنند. می‌توان این پیام مثبت را که در رفتار بسیاری از شخصیت‌های قصه دیده می‌شود، برای نوجوانان پررنگ کرد و توضیح داد که چنین مواردی در همه‌ی فرهنگ‌ها ارزش محسوب می‌شود همان طور که ما در ایران نمونه‌های زنده‌ی چنین شخصیت‌هایی را دیده‌ایم.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

با فرزندان خود در مورد روابط عاشقانه‌ی موجود در داستان صحبت کنید. در چه مواردی شخصیت‌ها عاقلانه رفتار کردند و در چه مواقعی رفتارهایی داشتند که به نظر عاقلانه نمی‌رسید؟

با فرزندان خود رفتارهای شخصیت‌های داستان را تحلیل کنید. هر یک از آن‌ها به چه دلیل برای نجات دیگر انسان‌ها تلاش می‌کرد. بعضی از شخصیت‌ها که در طول داستان تغییر کردند و به انسان‌هایی فداکار تبدیل شدند چطور این مسیر را طی کردند؟

ادامه متن

داستان اثر

«یوشی‌جین» فرمانده‌ی نیروی ویژه‌ی ارتش کره است، کار او و همرزمانش این است که به صورت ناشناس به دشمن حمله کنند و اطلاعات به دست بیاورند یا گروگان‌ها را آزاد کنند، بنابراین جانشان همواره در خطر قرار دارد. «یوشی‌جین» در مرخصی یکی از مأموریت‌هایش با دکتری به نام «کانگ‌مویون» آشنا و به او علاقه‌مند می‌شوند. اما هر بار که قرار ملاقاتی با یکدیگر می‌گذارند به علت شرایط خاصی کاری «یو‌شین‌جین» نیمه کاره می‌ماند. «کانگ‌مویون» متوجه می‌شود که او شغل خطرناکی دارد و می‌گوید که حاضر نیست با او ازدواج کند زیرا همواره باید نگران سلامتی‌اش باشد. ماجرا به نظر تمام شده می‌آید که طی اتفاقی نیروهای ویژه به فرماندهی «یو‌شین‌جین» و پزشکان داوطلب با مدیریت «کانگ‌مویون» به منطقه‌ای به نام اوروک می‌روند تا در آنجا فعالیت‌های داوطلبانه انجام بدهند. در اینجا یوشی‌جین و کانگ‌مویون مجدداً با یکدیگر ملاقات می‌کنند و در کنار هم حوادث سختی را می‌گذرانند، به بچه‌های منطقه که مبتلا به بیماری‌خاص هستند کمک می‌کنند، زلزله‌زدگان را نجات می‌دهند، فعالیت‌های یک گروه قاچاق را شناسایی و متوقف می‌کنند و ... در این مسیر نیز «کانگ‌مویون» بالاخره با شرایط کاری «یوشی‌جین» کنار می‌آید و به ابراز علاقه‌ی او جواب مثبت می‌دهد. در کنار این دو نفر، زوج دیگری به نام‌های «سو‌ده‌یونگ» و «یون‌میونگ‌جو» وجود دارد که مدت زمان زیادی است به یکدیگر علاقه‌مند هستند اما به علت مخالفت پدر «یون‌میونگ‌جو» که یکی از افسران رده بالای ارتش است نمی‌توانند با یکدیگر ازدواج کنند. «یوشی‌جین»، «کانگ‌مو‌یون»، «سو‌ده‌یونگ»، «یون‌میونگ‌جو» و دیگری افرادی که در کنار آن‌ها هستند در طول داستان برای رفع مشکلاتی که به وجود می‌آید، در نهایت موفق می‌شوند شرایط مناسبی برای آن‌ها به وجود بیاورند.

جزئیات اثر

کارگردان: Lee Eung-bok/ لی اونگ بوک

نویسنده: Eun-sook Kim / Won-Suk Kim

ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : Sana Ghazian

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

مناسب سن 15 +

بخش عاشقانه فیلم که روابطش با اسلام در تضاد هست و به وضوح به خاور میانه اشاره شده و حتی وقتی در قسمت های ابتدایی سریال گزارشی رو نمیدن میگن بزارین سربازای آمریکایی امنیت رو تامین کنن اونم توی افغانستان و در مقابل طالبان که خودشون به وجود آوردنش یا جای دیگه که عربستان سعودی ای که داره توی یمن و سوریه مردم و زن و بچه ها رو قتل عام میکنه رو نامزد جایزه صلح نوبل و حامی صلح در خاور میانه خوندن . در کل من از همون دو سه قسمت اول میشه فهمید چی رو دارن در قالب فیلم عاشقانه میزنن ...

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد نسل خورشید

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>