• امروز : 16 تیر 1401
logo

نقد و بررسی سریال نجلا ۲

author-img

توسط : یاسمن گودرزی ارزیاب کدومو

3 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

1345 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 13 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

سریال نجلا2 که فصل اول آن سال 1399 به نمایش درآمد، یک داستان عاشقانه را روایت می‌کند که در سال 58 اتفاق می‌افتد. عَبِد برای آنکه نجلا ازدواج با او را بپذیرد، تن به سفری خطرناک می‌دهد که در پی آن دستگیر و ناپدید می‌شود. نجلا منتظر عبد است و راضی نمی‌شود که با مرد دیگری ازدواج کند. نمایش زندان‌های عراق، شکنجه و صحنه‌های استرس‌آور این سریال را برای مخاطبان زیر 13 سال نامناسب ساخته است.

سال 1400 13 قسمت 45 دقیقه‌ای جزئیات کامل اثر
15 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 15 +
بر اساس 1 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این سریال بر مبنای روابط عاشقانه پیش می‌رود و در آن زنی به نام نجلا به پای عاشق خود می‌ماند. این مسئله می‌تواند تا حدی در ذهن دختران نوجوان فانتزی ایجاد کند. به شکلی که عشق واقعی را در گرو انتظار کشیدن بدانند. هرچند انتظار نجلا بیهوده نبوده و می‌تواند عبد را دوباره ببیند اما باید این را به نوجوان یادآور شد که در جهان خارج از فیلم‌ها وضعیتی متفاوت با فیلم‌ها وجود دارد.

این سریال بخشی از وحشی‌گری رژیم بعثی را نمایش می‌دهد که می‌توان به کمک آن، چهرۀ جنگ را بهتر به فرزندتان بشناسانید. به فرزندتان یادآوری کنید که اندیشه‌ی مردم عراق در موارد بسیاری با ایدئولوژی رژیم بعث عراق به رهبری صدام، متفاوت بود. این سریال و سریال‌های همانندش نباید باعث شوند که نسبت به این مردم عراق نگرش منفی ایجاد شود.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

آیا نجلا کار درستی کرد که منتظر عبد ماند؟ اگر عبد واقعا مرده بود، تکلیف سرنوشت نجلا چه می‌شد؟آیا مردم عراق در این جنگ مقصر بودند؟
ادامه متن

داستان اثر

نجلا زنی از یک خانواده نجیب و بااصالت جنوبی است که همسرش را از دست داده و یک فرزند به نام حسین دارد. او پس از آنکه از علاقه‌ی مردی به نام عبد به خودش مطلع می‌شود، برای او شرطی می‌گذارد که در پی آن شرط، عبد راهی کربلا می‌شود. سوی دیگر داستان، یک عراقی جاسوس حضور دارد که او نیز دلباخته‌ی نجلاست و در تلاش است که عبد را از سر راه خود کنار بزند. عدنان با دسیسه عبد را به زندان‌های عراق راهی می‌کند و در این حین در تلاش است تا قلب نجلا را به دست بیاورد. او برای رسیدن به هدفش با یک گواهی فوت جعلی خبر مرگ عبد را به نجلا می‌رساند و به خواستگاری او می‌رود. از طرفی دیگر، عبد به همراه دوستش عطا سعی دارد از زندان فرار کند و به دنبال راهی است که خود را به وطن برساند.

جزئیات اثر

ژانر اثر: خانوادگی-درام
ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : جواد بامری

۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

مناسب سن 15 +

عالی

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد نجلا ۲

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>