• امروز : 4 مهر 1401
logo

نقد و بررسی سریال مستوران ( )

author-img

توسط : حسین ایمانی ارزیاب کدومو

1 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

235 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 12 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

سریال مستوران سریالی است در ژانر  تاریخی که بر اساس افسانه های ایرانی ساخت شده است. داستان  سریال، ناپدید شدن کودکی را در شهر مستوران روایت می‌کند که پدر و مادرش برای پیدا کردن فرزند خود با مشکلات زیادی مواجه می‌شوند سریال  دارای صحنه‌های پندآموزی از زندگی در آن قرار دارد اما وجود صحنه‌هایی مانند گم شدن کودک و اضطراب  برای کودکان مناسب نیست.

ژانر : تاریخی

سال 1401 5 قسمت 50 دقیقه ای جزئیات کامل اثر
1 مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

 این سریال صحنه هایی از اضطراب و دلهره پدر و مادر برای گم شدن فرزندشان را نشان می دهد و اینکه این پدر و مادر برای پیدا کردن فرزند خود به خصوص مادر کارهایی نادرست را انجام می دهد مانند استفاده از رمال و جادوگر. این سریال برخورد و تعامل افراد مختلف با کودک ونوجوان را نشان می دهد برخورد های خوبی مانند احترام به کودکان و نوجوانان، حفظ کرامت آن ها و برخورد‌های نامناسب از قبیل خشونت فیزیکی و خشونت لفظی مانند توهین و تمسخر په در داخل و بیرون از خانواده با کودک وجود دارد  تعامل مثبت و منفی با نوجوان معلول نیز در این سریال وجود دارد. همچنین این سریال صحنه هایی از خشونت فیزیکی مانند ضرب و شتم، دزدی، تعقیب وگریز، چهره های ترسناک وجود دارد که برای کودکان مناسب نیست

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

تصمیم ها و را حل ها در شرایط سخت و بحرانی  چگونه باید باشد؟ ایمان و توکل به خدا در مشکلات پیش آمده چه جایگاهی دارد؟

 فکر کردن  و ایجاد راه حل های مختلف چه در تاثیری در زندگی دارد ؟ نقش دوستان و خویشاوندان در حل مشکلات چیست؟

ادامه متن

داستان اثر

سریال مستوران سریالی در ژانر تاریخی، درام و عاشقانه است که بر اساس تلفیقی از داستان‌ها و افسانه‌های کهن ایرانی تولید شده است داستان سریال زن و شوهری به نام لیث و لطیفه را روایت می کند که در شهر قدیمی مستوران زندگی می کنند افراد این خانواده جایگاه خوبی در میان خویشاوندان خود و مردم شهر دارند و موجب حسادت برخی از دوستان می‌شود تا اینکه پسر این خانواده به نام لطفعلی که از هوش سرشاری برخودار است توسط غریبه‌ای دزدیده می شود اما لیث از این واقعه که به وسیله‌ی لوح سفیدی مطلع بوده است و به همراه لطیفه سعی دارند پسر خود را پیدا کنند و موانعی را بر سر راه خود پیدا می کنند

جزئیات اثر

کارگردان: مسعود آب پرور، سید جمال سید حاتمی

نویسنده: فائزه یار محمدی، یزدان کاظمی

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد مستوران

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!