• امروز : ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

مردم معمولی

مردم معمولی

بررسی تخصصی سریال

author-img

توسط : مهین محمدپور ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

18 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  این سریال اثر جدید و متفاوتی از رامبد جوان و گروهی از بازیگران مطرح همچون آتیلا پسیانی است که در فروردین 1400 از فیلیمو پخش شد. این سریال سطح بالایی از ناهنجاری اجتماعی، مثل نگاه جنسی و ابزاری به زن را در خود جای داده. این سریال در ژانر طنز تولید شده اما طبق نظر سنجی‌های عمومی، علاوه بر این که خنده دار نیست، حاوی پیام‌های منفی و خشونت کلامی و ناهنجاری اجتماعی زیادی است.    

سال 1399 40 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

۶ قسمت ابتدایی سریال «مردم معمولی» به دلیل آنچه «شیوه جدید روایت و رویکرد تعاملی با مخاطبان» عنوان شده است، از دسترس خارج شد.
جزئیات
خشونت

با اینکه خشونت در این سریال با طنز در آمیخته شده، اما نتوانسته از شدت تاثیر آن بر مخاطب بکاهد.از آنجا که نگاه جنسی به افراد هم خشونت جنسی محصوب میشود، میتوان گفت این محصول سطح بالایی از خشنونت را دارا میباشد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در سریال مردم معمولی علاوه بر ناهنجاری‌هایی مثل توهین و تحقیر کلامی، ناهنجاری‌های دیگری مثل تکه کلام‌های جنسی و طلاق هم به چشم می‌خورد.

جزئیات
پیام مثبت

نگاه جنسیتی به زن و تکه کلام جنسی و تحقیر و توهین از جمله خشونت های روانی است که در سریال به نمایش گذاشته شده است. طلاق خسرو و رابطه باربارا و همسرش هم تصویر خوبی از خانواده در این سریال به مخاطب نشان نمیدهد.در دقایقی لز فیلم برای ایجاد جذابیت کاذب و نگه داشتن مخاطب از آهنگ و رقص استفاده شده.

جزئیات
الگوی مثبت

ناهنجاری‌های زیادی در شخصیت های داستان وجود دارد از جمله؛ بدزبانی و توهین ،نگاه جنسی به افراد، طلاق، حسادت و...که حساسیت افراد را بر می انگیزد.

آنچه لازم است والدین بدانند

این سریال اثر جدید و متفاوتی از رامبد جوان و گروهی از بازیگران مطرح همچون آتیلا پسیانی است که در فروردین 1400 از فیلیمو پخش شد. این سریال سطح بالایی از ناهنجاری اجتماعی، مثل نگاه جنسی و ابزاری به زن، تحقیر، توهین، تیکه‌های جنسی بین خسرو و همسر سابقش را به تصویر کشیده. به دلیل وجود سکانس‌هایی با محتوای هنجارشکنانه، دیدن این فیلم را به نوجوانان توصیه نمی‌کنیم. اگر به دنبال فیلمی هستید که جنبه طنز داشته باشد، باید گفت این سریال نیاز شما را برآورده نخواهد کرد.

دراین باره بخوانید: هر آنچه لازم است به عنوان یک مادر در مورد بدزبانی فرزندم بدانم!

خلاصه: طنز فیلم، اثر خشونت بی‌پرده و ناهنجاری اجتماعی به نمایش در آمده در سریال را خنثی نمی‌کند. لذا احتمال الگو پذیری نوجوانان هم بالا است.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

به نظرت چه نوع طنزی، فاخر محسوب می‌شود؟

آیا صرف اینکه ژانر فیلم کمدی است، کارگردان مجاز به نمایش هرگونه صحنه ای هست؟

آیا هر اثری ارزش وقت صرف کردن دارد؟

علت حسادت خسرو به موقعیت همسر ثابقش چیست؟

خشونت های کلامی چقدر می توانند تاثیرگذار باشند؟

خلاصه: به نظرت صحنه های خشونت طنز تاثیر بیشتری دارد یا جدی؟ نظرت در مورد نگاه جنسی به افراد و استفاده ابزاری از جنسیت افراد چیست؟

داستان سریال

داستان سریال در پاساژ و کلینیک زیبایی تناسب طلایی دکتر بردیا برازنده (با بازی رامبد جوان) روایت می‌شود. در هر قسمت از سریال با داستانی مجزا روبرو می‌شوید. طنز کلی حاکم بر قسمت اول سریال ماجرای فردی‌ست (بردیا) که هدف و کار مهمی دارد (پذیرایی از یک امیر عرب) اما شرایط و عوامل مختلف (در این سریال تقریبا تمام کاراکترها و اتفاقات) دست به دست هم می‌دهند تا بردیا موقعیت خود را از دست بدهد. هر قسمت از سریال به داستانی مجزا میپردازد.

جزئیات سریال

کارگردان/ مولف: رامبد جوان

نویسنده/ مترجم: پویا مهدوی زاده، زهرا افشار

نام تهیه کننده: رامبد جوان

نام بازیگران: رامبد جوان. شبنم مقدمی. آتیلا پسیانی. کمند امیرسلیمانی. لیلی رشیدی

نام شخصیت ها: بردیا برازنده: صاحب مرک زیبایی. باربارا: خواهر بردیا. خسرو پسرخاله بردیا

 

کشور سازنده: ایران

کمپانی سازنده: فیلیمو

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه