• امروز : 10 آذر 1400
logo

نقد و بررسی سریال محرمانه

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 سال پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 12 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

خواهر و برادری به نام جمال و محبت در هر قسمت ما را با ویژگی‌ها و دغدغه‌های هم‌کلاسی‌های خود آشنا می‌کنند. این مجموعه در دو فصل ساخته شده و در سال 1398 از شبکۀ سوم سیما پخش شده است

سال 1395 56 قسمت جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این مجموعه عاری از صحنه‌های حاوی خشونت، ترس و ناهنجاری اجتماعی است. در هر قسمت با زبانی طنز به بیان یکی از دغدغه‌ها، مشکلات و چالش‌های نوجوانان پرداخته می‌شود. موضوعاتی چون: تملق، بدبینی، کمال‌گرایی، تأثیرات طلاق بر فرزندان، بدزبانی، مصرف دخانیات، انتخاب رشته و شغل موردعلاقه و ... از موضوعاتی است که در این سریال به آن‌ها پرداخته می‌شود.

اهمیت و نقش خانواده در تربیت فرزندان به‌خوبی در این سریال به نمایش درمی‌آید، به عبارت بهتر در هر قسمت علاوه بر آشنایی با دغدغه‌های هر نوجوان به نظرات پدر و مادر او نیز اشاره می‌شود. سریال دارای پیام‌های مثبت زیادی از جمله اشاره به روابط دوستی و اهمیت خانواده است. نوجوانان با تماشای این مجموعه درک مناسبی از رفتارهای درست و غلط خود پیدا می‌کنند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

تفاوت جمال و محبت با سایر دانش آموزان مدرسه چیست؟ با این سؤال می‌توانید به نقش خانواده در نوع رفتارهای آنان اشاره کنید.

از فرزند خود بپرسید کدام شخصیت را به خود نزدیک می‌بیند؟ با این سؤال در مورد دغدغه و ویژگی‌های فرزند خود بیشتر صحبت کنید.

ادامه متن

داستان اثر

در یک محلۀ کوچک، مدرسه‌ای دوشیفتی وجود دارد که شیفت صبح متعلق به پسران و بعداز‌ظهر متعلق به دختران است. خواهر و برادری به‌نام محبت و جمال دانش‌آموزان این مدرسه هستند. یوسف پدر جمال و محبت صاحب یک رستوران در محله است که آشپز آن خانمی به نام سوسن است. مادر محبت و جمال از دنیا رفته است. شهرام نیز که تحصیل‌کردۀ رشتۀ جامعه‌شناسی است در رستوران کار می‌کند. خانوادۀ اژدریان که از یک خواهر و برادر تشکیل شده است، مسئولیت ادارۀ مدرسه را برعهده دارند. آن‌ها نسبت به ادارۀ مدرسه به‌شدت سخت‌گیر هستند. مجسمه‌ای نیز در محله وجود دارد که نسبت به تمامی اتفاقات آنجا آگاه است، او در گفت‌وگوهای خود با نوجوانان محله سعی می‌کند که آن‌ها را از اشتباهاتشان آگاه کند. در هر قسمت از این سریال با دغدغه‌ها، مشکلات و ویژگی‌های رفتاری یکی از هم‌کلاسی‌های محبت و جمال آشنا می‌شویم؛ برای مثال ایلیا فردی متملق و چاپلوس، آرمان کمال‌گرا، حسام بدبین، شکیبا تنبل و الهام شخصیتی مضطرب است. مسائلی مانند تأثیرات طلاق بر فرزندان و بددهنی نوجوانان، از دیگر نکاتی است که به آن پرداخته می‌شود. هر‌کدام از این موضوعات در بستر خانواده و مدرسه مطرح می‌شود. در پایان هر قسمت با بیانی نسبتاً غیرمستقیم تلاش می‌شود که تأثیرات منفی این ویژگی‌ها ذکر گردد.

جزئیات اثر

کارگردان/ مؤلف: مسلم تهرانی

نویسنده/ مترجم: مونا زارع، فائزه یارمحمدی

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد محرمانه

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>