محرمانه

بررسی تخصصی سریال

محرمانه

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.
محرمانه

خواهر و برادری به نام جمال و محبت در هر قسمت ما را با ویژگی‌ها و دغدغه‌های هم‌کلاسی‌های خود آشنا می‌کنند. این مجموعه در دو فصل ساخته شده و در سال ۱۳۹۸ از شبکۀ سوم سیما پخش شده است

سال 1395 56 قسمت جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
پیام مثبت

نقش خانواده در رفتارهای نوجوانان و لزوم انجام وظایف آن‌ها کاملاً مشهود و مشخص است. محبت و جمال اگرچه در برخی مواقع اختلاف نظر دارند؛ اما نسبت به یکدیگر مهربان بوده و وظایف خود را نسبت به پدرشان به‌خوبی انجام می‌دهند. در بسیاری از قسمت‌ها اشارۀ مستقیمی به رعایت ادب می‌شود. در هر قسمت از این مجموعه که به بررسی ویژگی‌ها و محرمانه‌های هر‌کدام از دانش‌آموزان پرداخته می‌شود، نتیجه‌گیری‌ها از آن رفتار، یا خصلت به نوجوانان کمک می‌کند تا بهتر بتوانند با محیط اجتماعی و اطرافیان خود ارتباط برقرار کنند. موضوعاتی مانند چاپلوسی، استفاده از دخانیات، زورگویی و عصبانیت، مشکلات دورۀ بلوغ و نوجوانی، انتخاب رشته و شغل مورد علاقه، عشق دوران نوجوانی و موضوعات نوجوانانۀ دیگر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

جمال و محبت برخلاف سایر دانش‌آموزان، رفتارهای اشتباهی انجام نمی‌دهند که نتیجۀ تربیت خوب آن‌ها توسط پدرشان است. جمال و محبت دائماً در تلاش هستند تا مشکلات و گرفتاری‌های دوستان خود را حل کنند. پدر جمال و محبت فرد مهربان و بسیار اخلاق‌مداری است. علاوه بر محبت و جمال که می‌توانند الهام‌بخش نوجوانان باشند، وجود نقش شهرام نیز حائز اهمیت است. شهرام که معمولاً جدی گرفته نمی‌شود همواره دانش و اطلاعاتی دارد که می‌تواند همه را کمک کند، او با صبر در‌ برابر حرف‌های دیگران در تلاش است تا اطلاعات درستی به آن‌ها منتقل کند. سوسن‌خانم که آشپز رستوران است به حرف‌های محبت و جمال گوش می‌دهد و به موقع آن‌ها را راهنمایی می‌کند. درددل‌های مردم شهر با مجسمۀ تاریخی همواره حاوی نکاتی است که می‌توان همراهی و هم‌دلی مجسمه را در تمام آن‌ها دید. مجسمه با همراهی و هم‌دلی با افراد کمک می‌کند تا آن‌ها راه درست را پیدا کنند.

ادامه متن
جزئیات
ارزش آموزشی

هر‌کدام از شخصیت‌های این سریال در پایان هر‌قسمت تلاش می‌کنند تا با ارائۀ آمارها و اطلاعات، موضوع هر قسمت را جمع‌بندی کنند. در بعضی از قسمت‌ها کارشناسان حضور پیدا می‌کنند و در سِیر داستان با شخصیت‌ها همراه شده و نکات آموزنده‌ای را مطرح می‌کنند.

تفاوت جمال و محبت با سایر دانش آموزان مدرسه چیست؟ با این سؤال می‌توانید به نقش خانواده در نوع رفتارهای آنان اشاره کنید.

از فرزند خود بپرسید کدام شخصیت را به خود نزدیک می‌بیند؟ با این سؤال در مورد دغدغه و ویژگی‌های فرزند خود بیشتر صحبت کنید.

نقش مجسمه در سریال چیست؟ در طی گفت‌وگو دربارۀ این سؤال به اهمیت مشورت در حل مشکلات اشاره کنید.

چگونه می‌توان مسائل را با خانواده، مربی و افراد مورد اعتماد مطرح کرد و راه‌حل مسائل چیست؟

خلاصه: از فرزند خود بپرسید کدام شخصیت را به خود نزدیک می‌بیند؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه