مجنون

بررسی تخصصی سریال Maniac

مجنون

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
17 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

در آینده‌ای نزدیک، یک شرکت داروسازی از روش جدیدی برای درمان اختلالات روانی استفاده می‌کند که تاکنون آزمایش نشده است. اوون و آنی که هر دو از این اختلالات رنج می‌برند، در طی درمان توسط این شرکت با یکدیگر آشنا و درگیرِ اتفاقات عجیب و غریبی می‌شوند

سال 2018 10 قسمت جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

تمامی اتفاقات خشن سریال در رؤیای شخصیت‌ها رخ داده و حالت خیالی و فانتزی دارد. در چند صحنه اوون به قصد خودکشی خود را از ارتفاع به پایین می‌اندازد؛ اما هیچ صدمه یا جراحتی نمی‌بیند. در صحنۀ تصادف شدید آنی و خواهرش با یک کامیون، جراحت و خون‌ریزی آنی کاملاً مشهود است. در برخی صحنه‌ها نیز شاهد قتل همراه با خون‌ریزی‌های شدیدی هستیم؛ برای مثال در یک صحنه که در رؤیای اوون اتفاق می‌افتاد پدر او، مته را به سر شخصی فروکرده و او را به قتل می‌رساند. صحنه‌هایی از تیراندازی‌های شدید و به طبع آن کشته‌شدن برخی شخصیت‌ها نیز در سریال وجود دارد.

ادامه متن
جزئیات
ترس

در برخی صحنه‌ها نیز شاهد قتل همراه با خون‌ریزی‌های شدیدی هستیم؛ برای مثال در یک صحنه که در رؤیای اوون اتفاق می‌افتاد پدر او، مته را به سر شخصی فروکرده و او را به قتل می‌رساند. صحنه‌هایی از تیراندازی‌های شدید و به طبع آن کشته‌شدن برخی شخصیت‌ها نیز در سریال وجود دارد. به علت فانتزی‌بودن این صحنه‌ها، شدت ترس کاهش پیدا می‌کند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

آنی و آزومی در اکثر صحنه‌ها در حال سیگارکشیدن هستند. تمامی شخصیت‌ها از جمله اوون و آنی به تناوب فحاشی کرده و از کلمات نامناسبی استفاده می‌کنند. رابرت دارای انحرافات جنسی است و در نسخۀ اصلی خودارضایی او نمایش داده می‌شود. (خیال او از رابطۀ جنسی نیز به‌صورت انیمیشن مشاهده می‌شود) شخصیت‌های اصلی و به‌خصوص آنی دائماً قرص‌های روان‌گردان و مواد مخدر مصرف می‌کنند. در یکی از صحنه‌های مربوط به رؤیای اوون، شخصیت‌ها در حال نوشیدن مشروبات الکلی و مستی، با یکدیگر می‌رقصند. آزومی و رابرت نیز چندبار یکدیگر را می‌بوسند.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

خانواده هیچ نقش بنیادینی در سریال ندارد، خانوادۀ اوون او را تحت فشار قرار می‌دهند تا با یک شهادت دروغ، برادر گناه‌کارش را نجات دهند. مادر آنی نیز بدون دلیل، او را ترک کرده است. چندین‌بار در سریال به بی‌نظم جهان و اتفاقی‌بودن پیدایش جهان اشاره می‌شود. صداقت اوون در دادگاه و عدم بیان دروغ یکی از نکات مثبت این سریال است.

جزئیات
الگوی مثبت

اوون با وجود تهدیدهای خانواده، حاضر به شهادت دروغ نشده و صادقانه به گناه برادرش اقرار می‌کند. اوون در ماجرای نجات بیماران از دست کامپیوتر نیز نقش به‌سزایی دارد. شخصیت او در طول داستان تغییر یافته و شجاعت در رفتار او دیده می‌شود.

دربارۀ تأثیرات داروهای روان‌گردان و مواد مخدر بر آنی صحبت کنید، با این سؤال فرصت مناسبی برای صحبت دربارۀ این ویژگی منفی آنی فراهم می‌شود.

دربارۀ برخی اختلالات روانی که در سریال نام برده می‌شود، تحقیق کرده و آن‌ها را با فرزند خود به اشتراک بگذارید، گفت‌وگو در این‌مورد یک فرصت آموزشی را برای شما و فرزندتان ایجاد می‌کند.

کدام بخش‌های سریال واقعی و کدام بخش‌ها خیالی هستند؟ با این سؤال می‌توانید مرز خیال و واقعیت را برای فرزندتان مشخص‌تر کنید.

خلاصه: کدام بخش‌های سریال واقعی و کدام بخش‌ها خیالی هستند؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه