• امروز : 29 شهریور 1400
logo

نقد و بررسی سریال لوسیفر (Lucifer)

author-img

توسط : مهسا خاکپور ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 17 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

لوسیفر بعد از سال‌ها فرمانروایی جهنم و مجازات‌کردن گناهکاران، تصمیم می‌گیرد به زمین بیاید و در یک کلاب شبانه در لس‌آنجلس تلاش می‌کند انسان‌ها و احساساتشان را بشناسد. این سریال در ژانر فانتزی و جنایی داستان‌های مربوط به شیطان در زمین را تعریف می‌کند و در هر قسمت یک معمای جنایی نیز حل می‌کند. این فیلم شامل صحنه‌هایی از شکنجه و خونریزی، خشونت کلامی و چهره‌ی ترسناک شیطان است. همچنین ناهنجاری‌هایی چون سکس گروهی، همجنسگرایی مصرف مواد مخدر، مشروبات الکلی و... به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم دارد.

سال از 2016 (این سریال هنوز ادامه دارد.) 5 فصل/ در مجموع 83 قسمت/ هر قسمت حدوداً 44 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

«لوسیفر» محصول سال 2016 و یک سریال در ژانر جنایی و فانتزی است که به زندگی شیطان به‌عنوان لوسیفر مورنینگ استار در زمین می‌پردازد. در این سریال تلاش شده است که شخصیت شیطان و به‌طورکلّی اسطوره‌های مذهبی کمی ‌به واقعیت نزدیک‌تر شوند و آن‌ها درگیر مسائل عینی‌تری می‌شوند. داستان اصلی درمورد شیطان کنار گذاشته می‌شود او فرزند محبوب خداوند بوده تااینکه با او اختلاف نظر پیدا می‌کند بنابراین خدا تصمیم می‌گیرد لوسیفر را به‌عنوان نگهبان جهنم بگذارد تا افراد گناهکار را مجازات کند. او معتقد است که او تنها شکنجه‌گر گناهکاران است و مشوق و مسبب گناهی نیست. از اینکه به‌خاطر گناهان دیگران مورد قضاوت قرار گرفته است به‌شدت آزرده‌خاطر است و مسبب آن را پدرش می‌داند.

در حین داستان لوسیفر از یک روانشناس استفاده می‌کند و در طول سریال او احساسات و هیجانات خود را بیشتر می‌شناسد و تلاش می‌کند با خود واقعی‌اش کنار بیاید. البته به فراخور اینکه شخصیت اصلی شیطان است ناهنجاری‌های اجتماعی زیادی به نمایش گذاشته می‌شود. سکس، مواد و مشروبات الکلی تقریباً در تمام قسمت‌های سریال وجود دارند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

درمورد داستان‌ها و افسانه‌هایی که درباره‌ی شیطان وجود دارد با فرزند خود صحبت کنید.

درمورد آنچه در دین اسلام درباره‌ی شیطان گفته شده با فرزند خود صحبت کنید.

ادامه متن

داستان اثر

لوسیفر مورنینگ استار یکی از فرشتگان مقرّب خداوند بود که خداوند او را محکوم کرد که تا ابد نگهبان جهنم باشد. اما او یک روز تصمیم گرفت برای تعطیلات به لس‌آنجلس بیاید. او در قالب مردی قدبلند و جذّاب با لهجه‌ای خاص، مدیر یک کلاب معروف شد و در طی یک حادثه با کارگاه دکر همراه می‌شود تا پرده از راز‌های جنایی بردارد. در طی داستان ما متوجه می‌شویم که شیطان تنها یک شکنجه‌گر در جهنم است که پدرش (خدا) او را به دلیل شورش به جهنم تبعید کرده است. او مشکلات خانوادگی زیادی دارد و مدام عملکرد پدرش را زیر سوال می‌برد.

جزئیات اثر

نویسنده: بر اساس نوشته‌های نیل گیمن/Neil Gaiman

تهیه کننده: تام کاپینوس/Tom Kapinos

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد لوسیفر

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>