قورباغه

بررسی تخصصی سریال Frog

قورباغه

author-img

توسط : فاطمه سادات میرشریفی ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

18 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

سریال «قورباغه»، در ژانر اجتماعی و رازآلود، به روایت ماجرایی می‌پردازد که از قتل یکی از ماموران پلیس در چهارشنبه‌سوری شروع می‌شود. سه دوست که اولین کسانی بودند که از قتل مامور باخبر شده بودند، اسلحه پلیس مقتول را دزدیده و خود را برای یک سرقت مسلحانه آماده می‌کنند. این سریال که در شبکه نمایش خانگی منتشر شده، شدت خشونت و ناهنجاری بالایی دارد که رده سنی این اثر را بالا برده است.

سال 2020 میانگین قسمت‌ها: 50 دقیقه‌ جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

خشونت در سریال قورباغه، به شکل بی‌پرده و بی‌واسطه نمایش داده می‌شود. در قسمت اول، فرید به راحتی به سمت دوستانش شلیک می‌کند و خودش را هم می‌کشد. البته اینکه چرا ناگهان عقلش را از دست می‌دهد و از نوری دستور می‌گیرد، مخاطب را در شوک بیشتری قرار می‌دهد. در جای دیگری از سریال، نوری به همراه دو نفر دیگر، پدرش را در مقابل چشمان خواهر کوچکش به قتل می‌رساند، زیرا پدر نوری با ضرب و شتم، باعث مرگِ مادر آن‌ها شد. خشونت‌هایی مثل درگیری فیزیکی با فروشنده بوتیک، زورگیری و درگیری‌های متعدد لفظی، نتیجه‌بخش می‌شود و شخصیت‌ها با دعوا می‌توانند به اهدافشان برسند. به برخی از خشونت‌ها نیز صرفا اشاره می‌شود، مثل خشونت خانگی و کتک‌خوردن مادرِ خانواده در مقابل چشم فرزندان.

ادامه متن
جزئیات
ترس

دیدن مامورِ مقتول برای شخصیت‌های داستان، ترس به همراه دارد و همین ترس موجب می‌شود که از صحنه‌ی جرم فرار کنند. نمایشِ بی‌پرده‌ی شلیک فرید به سرِ جواد و رامین و شلیک به سرِ خودش، مخاطب را در بهت و ترس قرار می‌دهد و رازآلود بودن این اتفاق ممکن است ترس بیشتری به همراه داشته باشد. نمایش چهره‌ی کاملا خون‌آلودِ جواد، فرید و رامین هم می‌تواند برای مخاطب ترسناک باشد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

ناهنجاری‌های رفتاری شخصیت‌ها در «قورباغه»، به شکل عادی نمایش داده می‌شود. سیگار کشیدن، استعمال مواد مخدر، خرید و فروش مواد مخدر، دزدی‌های روزانه و عادی، بدزبانی‌های مکرر و بسیار، زورگیری و خلاف، و دروغ از جمله رفتارهای ناهنجاری است که شخصیت‌ها به شکل عادی از خود بروز می‌دهند. آن‌ها مواد مخدر توهم‌زا مصرف می‌کنند، به راحتی به دیگران، دوستان خود، افراد مسن توهین می‌کنند و با لحن نامناسب صحبت می‌کنند. مواردی از برهنگی نیز در سکانس اول سریال نمایش داده می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

درآمدزایی از خالکوبی و فروش مواد مخدر، دزدی، زورگیری، باور کردن شایعات از مواردی است که در این سریال نمایش داده می‌شود.

جزئیات
الگوی مثبت

شخصیت‌های داستان، ناهنجاری‌های بسیاری در رفتارشان دارند از جمله؛ بدزبانی و توهین، دروغ‌گویی، مصرف مواد مخدر، لحن نامناسب در صحبت کردن و... که باعث می‌شود در مواقع مختلف از جانب مردم طرد شوند و حساسیت بیشتری نسبت به آن‌ها وجود داشته باشد.

به نظرت کاری که فرید کرد و همه را کشت، در توهم‌شان بود یا واقعا این اتفاق افتاده؟ فکر می‌کنی چرا آدم‌ها به راه‌هایی مثل اعتیاد و دزدی رو می‌آورند؟ چگونه می‌شود از بروز این معضلات جلوگیری کنیم؟ برای حل این مسائل چه راهی به نظرت می‌سد؟ کدام بخش برایت جذاب‌تر بود؟

خلاصه: به نظرت چرا افراد به اعتیاد و دزدی رو می‌آورند؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه