• امروز : 4 مهر 1401
logo

نقد و بررسی سریال قاضی شیطانی (The Devil Judge)

author-img

توسط : فاطمه زهرا باقری ارزیاب کدومو

1 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

396 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 17 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

در آینده‌ای دور در کشور کره جنوبی بعد از همه‌گیری ویروس طاعون که باعث گسترش فقر و بیکاری بین مردم شد، دولت کره برای امیدوار کردن مردم و مجازات مجرمین و ایجاد عدالت در جامعه، یک دادگاه با پخش زنده به راه می‌اندازد و یک قاضی قاطع و بی‌رحم به نام کانگ یوهان را به عنوان مجری و قاضی برنامه منصوب می‌کند. یوهان کارش را از پیگیری پرونده‌هایی جنجالی شروع می‌کند اما کم‌کم کار به محکوم کردن افراد پرنفوذ و صاحب قدرت می‌رسد. این سریال معمایی در سال 2021 از شبکه TVNپخش شده است و خشونت نسبتا بالایی دارد.

ژانر : درام حقوقی معمایی

سال 2021 16 قسمت 70 دقیقه‌ای جزئیات کامل اثر
5 مناسب خانواده 1 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 10 +
بر اساس 2 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

شخصیت اصلی این سریال، گانگ یوهان یک شخصیت خاکستری است و علاوه بر رفتارهای درستی مثل فداکاری و عدالت‌طلبی رفتارهای اشتباهی نیز دارد مثلا او برای رسیدن به عدالت و مجازات مجرمان پا را فراتر از قانون می‌گذارد و دست به خشونت نیز می‌زند. درباره خشونت و درگیری با فرزند خود صحبت کنید. درباره نقاط قوت و ضعف شخصیت‌ها با فرزندتان گفتگو کنید. فساد دولتی و هدایت افکار عمومی توسط رسانه‌ها و افراد پرنفوذ نیز می‌توانند موضوعات جذابی برای تبادل نظر و گفتگو با فرزندتان باشند. نقش منشی جونگ این‌آه در تفرقه انداختن بین یوهان و گااون را تحلیل کنید و درباره سوءاستفاده‌ی شخصیت این‌آه از چهره‌ی گااون که مشابه چهره‌ی برادر یوهان و نقطه‌ضعف یوهان بود به بحث بپردازید. درباره عدالت و روش‌های تحقق عدالت در این سریال و در واقعیت با فرزند خود تبادل نظر کنید و مصادیق عدالت و بی‌عدالتی را مثال بزنید. نظرات فرزند خود را قضاوت نکنید و اگر نکته‌ای برای مطرح کردن دارید آن را به صورت پیشنهاد ارائه دهید.

خلاصه:

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

درباره‌ی شخصیت‌ها و روند و نتیجه‌گیری داستان با فرزندتان صحبت کنید از او بپرسید:

به نظر تو انگیزه‌ی اصلی یوهان از مجازات مجرمان عدالت بود یا انتقام شخصی؟

ادامه متن

داستان اثر

سال‌ها بعد از انتشار ویروس طاعون در کره جنوبی و بیکاری و فقر مردم، دولت برای آرام کردن اعتراضات، یک دادگاه پخش زنده برگزار می‌کند که با رای مردم حکم صادر می‌کند. یک قاضی بی‌رحم به نام کانگ‌یوهان مسئول دادگاه می‌شود. دادگاه پخش زنده به پرونده‌های جنجالی رسیدگی می‌کند. کیم ‌گااون، دستیار یوهان، یک جوان قانونمند و عدالت‌طلب است.کانگ‌یوهان به خاطر محاکمه کردن مدیران فاسد رده بالا محبوب مردم می‌شود. یوهان در دادگاه پخش زنده سناریو می‌چیند و مدارک را دستکاری می‌کند تا مردم برطبق خواسته او رای دهند. گااون به روش‌های غیرقانونی یوهان اعتراض می‌کند اما یوهان معتقد است در سیستم قضایی هیچ عدالتی به طور قانونی وجود ندارد و دادگاه یک بازی ناعادلانه بین ثروتمندان و مردم عادی است و کارهایی که او برای جهت‌دهی به دادگاه می‌کند برای رسیدن به عدالت لازم است. بنیاد مسئولیت اجتماعی برای یک پروژه بزرگ از مردم کمک مالی می‌گیرد تا برای قشر ضعیفی که در حومه سئول زندگی می‌کنند، مسکن رایگان بسازد. بنیاد به جای هزینه کردن برای ساخت خانه، بودجه را اختلاس می‌کند و دولت به بهانه ویروس طاعون که وجود خارجی ندارد مردم حومه سئول را از خانه‌هایشان بیرون می‌کند تا محله‌های فقیر را تصاحب کند. مردمی که به زور از خانه‌هایشان بیرون شدند به مرکز پزشکی برده می‌شوند و روی آن‌ها واکسن جدید را آزمایش می‌کنند. دوست گااون کشته می‌شود و جونگ‌این‌آه، با صحنه سازی و دستکاری مدارک، قتل او را کار یوهان جلوه می‌دهد. گااون یوهان را به پلیس گزارش می‌دهد اما معلوم می‌شود قتل دوست گااون کار جونگ‌این‌آه بوده است. یوهان دستگیر و زندانی می‌شود اما از زندان بیرون می‌آید و همه سیاستمداران فاسد و اعضای بنیاد که در محل دادگاه جمع شده بودند را با انفجار بمب از بین می‌برد و با برادرزاده‌اش الیا به سوییس مهاجرت می‌کند. گااون به عنوان قاضی به مبارزه با فساد ادامه می‌دهد.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: چوی جونگ‌گیو Choi Jung-Gyu

نویسنده/ مترجم: مون یوسوک Moon Yoo-Seok

ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : nadia rzvi

۲۸ شهریور ۱۴۰۱

مناسب سن 10 +

از هر لحاظی بخوای نگاش کنی خیلی خوب بود و ای کاش تو این مملکت کسانی مثل قاضی کانگ یوهان داشتیم

بزرگسال

توسط : nadia rzvi

۲۸ شهریور ۱۴۰۱

مناسب سن 10 +

از هر لحاظی بخوای نگاش کنی خیلی خوب بود و ای کاشتو این مملکت کسانی مثل قاضی کانگ یوهان داشتیم

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد قاضی شیطانی

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!