• امروز : 10 آذر 1400
logo

نقد و بررسی سریال غیر مومن (Unorthodox )

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 سال پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 17 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

استی برای فرار از دست فرقه‌ای افراطی تلاش می‌کند و پس از مهاجرت متوجه داستان زندگی مادرش می‌شود. این سفر باعث ورود او به دنیای واقعی و آغاز زندگی جدیدش می‌شود. شخصیت اصلی داستان با وجود تحمل سختی‌های فراوان، هیچ‌گاه ناامید نمی‌شود. غیر‌مؤمن محصول نتفلیکس در سال 2020 است.

سال 2020 4 قسمت جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این سریال درامی دربارۀ سختی‌های دختر جوانی است که پیروِ گروهی از یهودیان افراطی است. این گروه آداب و رسوم‌های به‌شدت سخت‌گیرانه‌ای دارد، به‌حدی که آن‌ها حق استفاده از اینترنت یا تحصیل ندارند. توجه اصلی سریال به مشکلات استی در آغاز ازدواج است که در نهایت باعث فرار او از خانه‌اش می‌شود. مسائل جنسی بخش زیادی از محتوای این سریال را به خود اختصاص داده است. در دیالوگ‌ها به فرایند رابطۀ جنسی اشاره می‌شود. روابط جنسی، برهنگی و فاحشه‌ها نیز در نسخۀ اصلی سریال نمایش داده می‌شود. خشونت سریال بیشتر از نوع جنسی و روانی است. سازندگان سریال تصویر بسیار سیاهی از دین و مذهب ارائه می‌دهند و هیچ‌استثنایی برای آن قائل نمی‌شوند. تم داستان سیاه و تلخ است و ممکن است برخی مخاطبان حساس را آزار دهد. والدین باید بدانند که سریال برای کودکان و نوجوانان کم‌سن‌و‌سال ساخته نشده و تماشای سریال برای این مخاطبان نامناسب است. در گفت‌وگوهای خود با فرزندانتان (نوجوانان و جوانان) می‌توانید به‌نوع تصویرکشیدن مناسک دینی و شخصیت‌های مذهبی در این سریال اشاره کرده و دربارۀ آن صحبت کنید.

خلاصه: سریال دارای مضامینی جنسی است که برای کودکان و نوجوانان کم‌سن‌و‌سال مناسب نیست.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

دربارۀ ویژگی‌های استی با فرزند خود صحبت کنید. با این سؤال می‌توانید به ویژگی‌های مثبت استی تأکید کرده و آن‌ها را برای فرزند خود روشن‌تر کنید.

 چرا سریال اصرار به ارائۀ تصویر عجیب و غیرمنتظره‌ای از یهودیان دارد؟ تا چه حد این تصویر را واقعی و منصفانه می‌دانید؟ به کمک این سؤال می‌توانید نگاه یک‌طرفه سریال به یهودیان و به‌طور کلی افراد مذهبی را برای فرزند خود توضیح دهید.

ادامه متن

داستان اثر

استی دختر جوان و از پیروان یک فرقۀ افراطی یهودی است که به دلیل عدم تعادل پدرش (به‌خاطر مصرف مشروبات الکلی) و مهاجرت مادرش، همراه با مادربزرگ و عمه‌اش زندگی می‌کند. او با اجبار خانواده و فرقه مجبور به ازدواج با مردی به‌نام یاکوف می‌شود. با آغاز زندگی مشترک، علی‌رغم آماده‌نبودن و عدم آشنایی استی، یاکوف و خانواده‌اش استی را برای بچه‌دار‌شدن تحت فشار شدیدی قرار می‌دهند. این فشار زیاد از طرف خانوادۀ یاکوف و فرقه، باعث فرار استی و مهاجرت به برلین و آغاز زندگی جدید برای استی می‌شود. استی در برلین با گروهی از دانشجویان موسیقی آشنا می‌شود و با کمک آنان برای ورود به دانشگاه تلاش می‌کند. استی در آلمان متوجه می‌شود که فرقه به زور او را از مادرش جدا کرده‌اند و مادرش با‌وجود علاقۀ بسیار به استی، مجبور به ترک او شده است. یاکوف و پسرعمویش برای برگرداندن استی به برلین می‌روند و باوجود تهدیدهای فراوان موفق به قانع‌کردن استی برای بازگشت به نیویورک نمی‌شوند.

جزئیات اثر

  1. کارگردان/ مؤلف: Maria Schrader / ماریا شاردر
ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد غیر مومن

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>