غیر مومن

بررسی تخصصی سریال Unorthodox

غیر مومن

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
17 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

استی برای فرار از دست فرقه‌ای افراطی تلاش می‌کند و پس از مهاجرت متوجه داستان زندگی مادرش می‌شود. این سفر باعث ورود او به دنیای واقعی و آغاز زندگی جدیدش می‌شود. شخصیت اصلی داستان با وجود تحمل سختی‌های فراوان، هیچ‌گاه ناامید نمی‌شود. غیر‌مؤمن محصول نتفلیکس در سال ۲۰۲۰ است.

سال 2020 4 قسمت جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

در نسخۀ اصلی سریال، رابطۀ جنسی یاکوف و استی که همراه با خشونت و عدم رضایت استی است، به نمایش در‌می‌آید. برخی رفتارهای مویشه نیز نسبت به استی هم‌چون تهدید و ارعاب می‌تواند برای برخی مخاطبان خشن به‌نظر بیاید. فشارهای گروه یهودی و خانوادۀ یاکوف دربارۀ بچه‌دار‌شدن، باعث فشار شدید روحی و روانی بر استی می‌شود که نوعی خشونت روانی به‌حساب می‌آید. به‌طورکلی خشونت سریال، شدت بالایی ندارد.

ادامه متن
جزئیات
ترس

در سریال صحنه‌ای خاص که مخاطب را بترساند وجود ندارد؛ اما تم داستان و نمایش درگیری‌های روانی استی و فشارهای بیش از حد اطرافیان ممکن است باعث آزار برخی مخاطبان حساس شود؛ برای مثال صحنۀ تراشیدن موهای استی قابلیت رنجاندن برخی مخاطبین را دارد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

شخصیت‌ها در صحنه‌های زیادی در حال نوشیدن مشروبات الکلی دیده می‌شوند. مویشه دائماً سیگار می‌کشد. در نسخۀ اصلی این سریال چند‌شخصیت هم‌جنس‌گرا وجود دارند که در برخی صحنه‌ها مشغول بوسیدن یکدیگر هستند. برخی محتوای جنسی نیز مانند رابطۀ جنسی، فاحشه‌ها و برهنگی نیز در سریال به نمایش در‌می‌آیند. در یکی از صحنه‌ها استی در یک آیین مخصوص به فرقۀ خود، برهنه می‌شود. در یکی از صحنه‌ها شخصی فرایند رابطۀ جنسی را برای استی به‌طور کامل شرح می‌دهد.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

استی برای نجات زندگی خود کارهای شجاعانه‌ای انجام می‌دهد و برای موفقیت، بسیار سخت‌کوش است. بایکوف و مویشه نیز اگرچه نیت منفی دارند؛ اما آن‌ها نیز برای پیداکردن استی تلاش زیادی از خود نشان می‌دهند. سریال تصویر بسیار منفی از دین و مذهب ارائه می‌دهد و هیچ‌استثنایی قائل نمی‌شود. همۀ شخصیت‌های منفی، افراد مذهبی هستند.

جزئیات
الگوی مثبت

استی باوجود آنکه سن زیادی ندارد؛ اما رفتارهای شجاعانه‌ای از خود نشان می‌دهد و برای نجات خود از دست گروه افراطی یهودی بسیار تلاش می‌کند. مادر و مادربزرگ استی نیز برای رهایی او بسیار تلاش کرده و از خود فداکاری نشان می‌دهند.

دربارۀ ویژگی‌های استی با فرزند خود صحبت کنید. با این سؤال می‌توانید به ویژگی‌های مثبت استی تأکید کرده و آن‌ها را برای فرزند خود روشن‌تر کنید.

 چرا سریال اصرار به ارائۀ تصویر عجیب و غیرمنتظره‌ای از یهودیان دارد؟ تا چه حد این تصویر را واقعی و منصفانه می‌دانید؟ به کمک این سؤال می‌توانید نگاه یک‌طرفه سریال به یهودیان و به‌طور کلی افراد مذهبی را برای فرزند خود توضیح دهید.

 شخصیت منفی و بد سریال کیست؟ در میان گفت‌وگوهای خود با فرزندانتان با این سؤال می‌توانید ویژگی‌های منفی شخصیت‌ها را مشخص کرده و چرایی آن‌ها را برای فرزندان خود بیان کنید.

خلاصه: دربارۀ ویژگی‌های استی با فرزند خود صحبت کنید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه