• امروز : 13 فروردین 1402
logo

نقد و بررسی سریال صدای جادو (Sound of Magic)

author-img

توسط : فاطمه زهرا باقری ارزیاب کدومو

10 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: دقیقه

7559 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 13 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

مینی‌سریال «صدای جادو» داستان مواجهه‌ی دو دانش‌آموز دبیرستانی با یک شعبده‌باز عجیب و متفاوت را روایت می‌کند. این سریال در ژانر درام روانشناختی و فانتزی موزیکال براساس وبتون «آناراسومانارا» ساخته شده است. این اثر دو روز بعد از انتشار در نتفلیکس در جایگاه پربیننده‌ترین سریال‌های غیرانگلیسی زبان نتفلیکس قرار گرفت و نقدهای مثبتی دریافت کرده‌ است‌.

ژانر : بالغ شدن فانتزی موزیکال

سال 2022 6 قسمت 70 دقیقه‌ای جزئیات کامل اثر
92 مناسب خانواده 31 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 14 +
بر اساس 11 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

در این اثر پیام‌های اخلاقی متنوعی وجود دارند که هم برای فرزندان و هم برای والدین آموزنده‌اند. در این سریال صحنه‌ی جنسی وجود ندارد و ترس و خشونت کمی برای مخاطب نوجوان دیده می‌شود.

این سریال پیام‌های عمیق و پرمفهومی در خود دارد و به مسائلی چون رفتار جامعه در برابر افرادی که با اکثر جامعه متفاوتند تا مشکلات مدرسه و دانش‌آموزان کنکوری و فقر پرداخته است. بعد از تماشای سریال همراه فرزندتان با نکاتی که به ذهنتان رسیده دوستانه گفتگو کنید.

رفتار شخصیت‌ها نیز آموزنده است و الگوهای خوبی را برای مخاطب نوجوان ایجاد می‌کند. یون آیی یک دختر مصمم است که در شرایط سختی قرار دارد اما تسلیم نمی‌شود.

ریول یک شخصیت خاکستری است و سخت‌کوشی و رویاپردازی ریول و کمک و همدردی او با دیگران در این سریال قابل توجه است. او به خاطر آسیب‌های روحی گذشته قادر به رفتار صحیح در شرایط بحرانی نیست. درباره پیچیدگی‌های شخصیتی ریول و افراد شبیه او با فرزندتان گفتگو کنید.

حرکات ریتمیک و آواز به طور کوتاه در سبک موزیکال در این سریال وجود دارد که ممکن است مورد پسند بعضی خانواده‌ها نباشد.

خشونت در این سریال بیشتر به شکل روانشناختی است و افرادی که خشونت‌های فیزیکی بر دیگران اعمال کرده‌اند در ادامه داستان با پشیمانی و مجازات روبرو می‌شوند. در مورد خشونت و تاثیر آن بر دیگران با فرزندتان صحبت کنید.

ترس بسیار کمی به شکل ابهام و استرس در سریال وجود دارد که روی اکثر مخاطبان نوجوان بی‌تاثیر است.

در آخر باید به ژانر سریال توجه داشته باشید و به فرزندتان یادآوری کنید که جادویی که در این سریال دیده می‌شود به خاطر ژانر فانتزی به شکل تخیلی تصویر شده است.

خلاصه:

درباره مفاهیم و نکات این سریال و شخصیت‌های اصلی و ژانر سریال با نوجوانتان صحبت کنید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

به نظرت ریول چرا نتوانست گذشته‌ی دردناکش را فراموش کند؟ فکر می‌کنی در برابر افرادی که زندگی سختی را می‌گذرانند باید چکار کنیم؟ چطور می‌توانیم حال خودمان و دیگران را خوب کنیم؟   خلاصه: درباره شخصیت ریول و پیام‌های داستان با فرزندتان پرسش و پاسخ داشته باشید.

داستان اثر

یون آیی یک دختر دبیرستانی است که به خاطر فقر، دوران بسیار سختی را می‌گذراند . یک روز گذر او به یک شهربازی متروکه می‌افتد و با یک شعبده‌باز عجیب به نام ریول آشنا می‌شود. ریول سعی می‌کند با جادویش مشکلات آیی را محو کند. آیی به او نصیحت می‌کند که به عنوان یک بزرگسال دست از مسخره‌بازی بردارد و به دنبال یک کار مفیدتر برود. اما ریول اعتقاد دارد که جادویش واقعی است و باید در زندگی کاری که دوست دارد را هم انجام دهد. او اصرار دارد که آیی مثل بزرگترها فکر نکند و در رنج غرق نشود و به جنبه‌های شاد زندگی‌اش هم فکر کند. آیی فکر می‌کند ریول مشکلی در زندگی نداشته که این‌طور فکر می‌کند اما در ادامه می‌فهمد ریول ماجراهای بسیار سختی را پشت سر گذاشته است. و هنوز هم با مشکلاتش می‌جنگد اما از چیزهایی که دوست دارد دست نمی‌کشد. در آخر ریول روی آیی و همکلاسی او، ایل‌دونگ تاثیر می‌گذارد و نگاه آن دو را به زندگی عوض می‌کند. در انتهای این سریال موضوع یک قتل نیز پیش می‌آید.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: Kim SeongYoon کیم سونگ‌یون

نویسنده/ مترجم: kim MinJeong کیم مین‌جونگ

نام تهیه کننده: JTBC Studio

نام بازیگران: جی‌ چانگ‌ووک - چوی سونگ‌ایون - هوانگ این‌یوپ / Ji ChangWook - Choi SongEun - Hwang InYoup

 نام شخصیت ها:

ریول: مردی که اعتقاد دارد واقعا می‌تواند جادو کند. او حتی وقتی بقیه به جادویش اعتقاد ندارند آن‌ها با نمایشش تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. و در دنیایی که همه مثل هم زندگی می‌کنند راه‌های جدیدی برای زندگی و شاد بودن به بقیه نشان می‌دهد.

یون آیی: دختر دبیرستانی بسیار فقیر که به خاطر ترک شدن توسط پدر و مادرش همه‌ی بزرگسالان را بی‌مسئولیت می‌بیند و آرزو دارد هرچه سریعتر به سن قانونی برسد تا اختیار زندگی‌اش را به دست بگیرد. افکار او در اثر آشنایی با ریول تغییر می‌کنند.

نا ایل‌دونگ: پسری که فکر می‌کند بهترین راه زندگی درس خواندن و ممتاز بودن است تا در آینده به مقام و ثروت برسد. او عاشق آیی می‌شود و از طریق او با شعبده‌باز آشنا می‌شود. ایل‌دونگ در مواجهه با ریول متوجه می‌شود که همه عمرش به جای آرزوهای خودش، بر طبق آرزوهای والدینش زندگی می‌کرده است. در ادامه او سعی می‌کند راهش را عوض کند.

کشور سازنده: کره جنوبی

کمپانی سازنده: Netflix

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : فاطیما افراسیابی

۲۲ اسفند ۱۴۰۱

مناسب سن 18 +

سریالی کوتاه با خشونت و ترس پایین. مناسب نوجوان +۱۷ یا ۱۸

بزرگسال

توسط : Sana nn

۱۹ بهمن ۱۴۰۱

مناسب سن 14 +

بسیار سریال آموزنده با پیام های عمیق و مفیدی بود. فقط انتظار می رفت در دقایق آخر سریال ریول هم حضور داشته باشد...

بزرگسال

توسط : مائده نظری

۸ مهر ۱۴۰۱

مناسب سن 18 +

سریال خیلی خوبی بود. پیشنهاد می کنم ببینید. در رابطه با هدف داشتن در زندگی و دوری از دید منفی و نداشتن احساسات منفی نسبت به اتفاقات نکات آموزنده ای داشت.

بزرگسال

توسط : مائده نظری

۸ مهر ۱۴۰۱

مناسب سن 18 +

سریال خیلی خوبی بود. پیشنهاد می کنم ببینید. در رابطه با هدف داشتن در زندگی و دوری از دید منفی و نداشتن احساسات منفی نسبت به اتفاقات نکات آموزنده ای داشت.

بزرگسال

توسط : مرضیه گل زاده

۳۱ شهریور ۱۴۰۱

مناسب سن 14 +

ایجاد باور به عنوان مهم‌ترین وسیله‌ای که با آن می‌توان به افکار سمت و سو داد به خوبی مطرح شده‌است. حمایتگری از حقایقی که واضح است و نسبی نیست مثل حمایت از کسی که مورد تحقیر و آزار قرار گرفته است به خوبی بیان شده. انرژی زندگی را درک کردن و به راحتی تسلیم افکار منفی نشدن نکته‌ی بسیاری از دیالوگ‌ها و سکانس‌ها بود. مذمت تک بعدی بودن انسان‌ها و مسیر زندگی را با الگوهای غالب شکل دادن جزو انتقادهای پر رنگ سریال بود که همچون سریال قلعه آسمان ساخت کره‌ی جنوبی و خیلی دیگر از همین سریال‌ها، به دغدغه‌ی ″فقط درس بخون و برنده شو″ و این رقابت نه چندان مفید و سالم پرداخته شده.

بزرگسال

توسط : احمد خاکسار

۸ مرداد ۱۴۰۱

مناسب سن 12 +

قسمت اخره سریال هم از نظر سینمایی هم از دیدگاه تجربه و هیجان قابل انتقاده و به نظرم حتی اگه وقت دیدن قسمتای قبلیو ندارید دیدن فقط قسمت شیشم خالی از لطف نیست

بزرگسال

توسط : مهگل مم

۲۷ تیر ۱۴۰۱

مناسب سن 12 +

به نظر من خیلی سریال زیبایی بود و فضای باحالی داشت .

بزرگسال

توسط : حورا مصطفوی

۲۷ تیر ۱۴۰۱

مناسب سن 14 +

عالی

بزرگسال

توسط : فاطیما افراسیابی

۲ تیر ۱۴۰۱

مناسب سن 18 +

داستان همان بود که شرح داده شد، اما مسائل جنسی هم در فیلم وجود داره. ترس توی سریال به چشم میخوره، گرچه در نهایت امید به پیروزی می‌رسه

بزرگسال

توسط : پرنیا محمدخانی

۲۹ خرداد ۱۴۰۱

مناسب سن 6 +

عالی و اموزنده

بزرگسال

توسط : Nour Fa

۲۰ خرداد ۱۴۰۱

مناسب سن 13 +

پیام های آموزنده این سریال خیلی زیاد بود. واقعا اگر کسی ژانر موزیکال دوست داشته باشه دیدنش خالی از لطف نیست.

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد صدای جادو

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!