• امروز : 12 خرداد 1402
logo

نقد و بررسی سریال شکوفایی جوانی ما (Our Blooming Youth)

author-img

توسط : مریم رحیمی پور ارزیاب کدومو

4 هفته پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

739 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 15 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.
طلوع جوانی ما» سریالی تاریخی-معمایی است. شخصیت‌ها در طول داستان تلاش دارند تا معمای پیچیدۀ چند قتل را حل کنند و در نهایت موفق می‌شوند از یک فاجعۀ ملی جلوگیری کنند، این اثر میزان ناهنجاری پایینی دارد و نسخۀ پالایش شدۀ آن برای تماشا با خانواده مناسب است.

ژانر : تاریخی عاشقانه معمایی

سال 2023 20 قسمت 65 دقیقه جزئیات کامل اثر
2 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

«طلوع جوانی ما» یک داستان معمایی را در بستری تاریخی به نمایش در می‌آورد و در خلال این داستان تلاش دارد تا اهمیت دوستی، اعتماد و همکاری را به تصویر بکشد. شخصیت‌های این داستان در ابتدا هر یک به نوعی قربانیان حوادث مشکوک هستند اما پس از اینکه در کنار هم قرار می‌گیرند موفق می‌شوند که مشکلات خود را حل کنند و در کنار بی‌گناهی خود، بی‌گناهی مردم یک شهر را بعد از ده سال به اثبات برسانند. علی‌رغم تاریخی بودن فضای سریال باید توجه کرد که این داستان کاملاً ساختگی است و پشتوانۀ تاریخی ندارد و مواردی مانند ظلم حاکمان، نادیده گرفتن زنان و ... در حکومت‌های پادشاهی وجود داشته‌است و تا سال‌ها بعد برطرف نشده‌اند. شخصیت اصلی این داستان دختری است که لباس مردانه می‌پوشد و در طول تمام داستان هم با همین لباس رفت‌وآمد می‌کند. اینکه اطرافیان متوجه جنسیت او نمی‌شوند تا حدی خیال‌‌پردازانه است و باید توجه کرد که الگوبرداری چنین رفتاری در زندگی واقعی چندان مناسب نیست. جه‌یی به دلیل محدودیت زنان در چوسان قدیم علاقه دارد که تا همیشه لباس مردانه بپوشید، به همین ترتیب می‌توان در مورد محدودیت‌های تحصیل و فعالیت زنان در گذشتۀ این سرزمین گفت‌وگو کرد. باید توجه کرد که جه‌یی علی‌رغم دختران سریال‌های قدیمی کره‌ای، فردی وابسته به یک مرد نیست. او در انتظار یک مرد نجات‌دهنده نیست که مشکلات او را حل کند، بلکه خودش برای حل کردن مسائل، مردان اطراف را نیز همراه می‌کند حتی در مواردی اقدامات او موجب می‌شود که اعتماد ولیعهد به اطرافیانش بیشتر شود. جه‌یی در ابتدای داستان بناست با مردی که یکی از دوستان ولیعهد است ازدواج کند، براساس سنت‌ها و قوانین آن سرزمین نیز نامۀ ازدواج او به معبد برده شده‌است. اما کشته شدن پدر و مادرش موجب می‌شود که این عروسی هیچ‌گاه برگزار نشود. ولیعهد تا زمانی که این قرار و این نامه پابرجاست از اظهار علاقه به جه‌یی خودداری می‌کند و پس از اینکه قرار قبلی منسوخ می‌شود علاقۀ خود به او را ابراز می‌کند و پیشنهاد ازدواج می‌دهد. به همین بهانه می‌توان در مورد توجه او به قوانین زمان خود و همین‌طور رعایت نکات اخلاقی گفت‌وگو کرد. این اثر ناهنجاری مختصری دارد و تماشای نسخۀ پالایش شده آن برای نوجوانان بالای 12 سال نیز مناسب است. خلاصه: «طلوع جوانی ما» سریال در بستری تاریخی است اما شخصیت‌ها و داستان آن کاملاً ساختگی هستند در این اثر اهمیت اعتماد، دوستی و همکاری به تصویر کشیده می‌شود.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

در مورد رفتار شخصیت‌ها گفت‌وگو کنید. چرا ولیعهد به جه‌یی اعتماد کرد؟ جه‌یی چطور پاسخ این اعتماد را داد؟ ولیعهد و اطرافیانش هر یک چه رفتارهایی داشتند که منجر به موفقیت آن‌ها شد. در مورد وضعیت زنان در چوسان قدیم گفت‌وگو کنید. چرا جه‌یی دوست داشت همیشه لباس مردانه بپوشد؟ در مورد ظلمی که به مردم بیوک‌چون شده‌بود و تلاش ولیعهد و پادشاه برای جبران این ظلم گفت‌وگو کنید. خلاصه: در مورد رفتار شخصیت‌ها و همین‌طور فضای اجتماعی داستان گفت‌وگو کنید.

داستان اثر

«مین جه‌یی» دختر یکی از محققین آیین کنفسیوس در دورۀ چوسان است، پدر و مادر و برادر او چند روز پیش از عروسی‌اش در اثر مسمومیت کشته می‌شوند و جه‌یی را به قتل آن‌ها متهم می‌‌کنند. جه‌یی که تا حدی با هنرهای رزمی آشناست موفق می‌شود از مأموران حکومتی فرار کند و خودش را به قصر و ولیعهد برساند. ولیعهد «لی هوان» یکی از شاگردان قدیمی پدرِ جه‌یی بوده‌است و پس از شنیدن صحبت‌های او، بی‌گناهی‌اش را می‌پذیرد و به همین ترتیب تصمیم می‌گیرد تا به جه‌یی کمک کند که از اتهامات تبرئه شود. از طرفی ولیعهد نیز درگیر ماجراهای پیچیده‌ای است. رخ دادن اتفاقاتی ناگوار به طور متوالی موجب شده که او تصور کند نفرین شده‌است اما واقعیت این است که افرادی برای خلع او از جایگاهش، نقشه کشیده‌اند که وی را نفرین شده معرفی کنند. جه‌یی با لباس خواجه‌ها وارد قصر ولیعهد می‌شود و آن‌ها در کنار هم تلاش می‌کنند تا با شواهد موجود، معماها را حل کنند و مسببین واقعی اتفاقات را بیابند. پس از مدتی مشخص می‌شود که همه‌ی این اتفاقات به نوعی به یکدیگر مربوط هستند و ریشۀ آن‌ها به مردم شهری به نام بیوک‌چون برمی‌گردد که ده سال پیش به علت شورش سرکوب شده‌اند. جه‌یی و ولیعهد به کمک دوستانشان در نهایت موفق می‌شوند که معما را حل کنند و ریشۀ مشکلات را بیابند، تلاش آن‌ها سبب می‌شود که گروهی از مردم بی‌گناه از اتهامات خود تبرئه شوند. در طول این مسیر جه‌یی و ولیعهد نیز به یکدیگر علاقه‌مند می‌شوند و پس از پایان حوادث ایام خوشی را در کنار هم سپری می‌کنند.

جزئیات اثر

کارگردان: لی جونگ‌جه Lee Jong-jae نویسنده: جونگ هیون‌جونگ Jung Hyeon-jeong نام تهیه کننده: اوه سول‌گی Oh Seul-gi نام بازیگران: پارک هیونگ‌شیک، جون سو‌نی Park Hyung-sik, Jeon So-nee نام شخصیت ها: لی هوان: شاهزاده‌ای است که پس از مرگ برادر بزرگ خود به ولیعهدی رسیده و شایعه‌ای بیان می‌کند که او نفرین شده‌است. مین جه‌یی: دختری اشراف‌زاده که همۀ اعضای خانواده‌اش در یک روز به قتل می‌رسند و او به قتل آن‌ها محکوم می‌شود. کشور سازنده: کرۀ جنوبی کمپانی سازنده: Story & Pictures Media

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد شکوفایی جوانی ما

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!