• امروز : 30 فروردین 1403
logo

نقد و بررسی سریال شکارچی شهر (City Hunter)

author-img

توسط : ریحانه یافتیان ارزیاب کدومو

2 سال پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

8933 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 16 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.
سریال «شکارچی شهر» محصول ۲۰۱۱ کره جنوبی در ژانری اکشن و عاشقانه می‌باشد که داستانِ پسر جوانی به نام لی یون‌سانگ که در پیِ رو کردنِ فسادِ مسئولین و گرفتنِ انتقام مرگ پدرش از آن‌هاست را روایت می‌کند.

ژانر : اکشن

سال 2011 ۲۰ قسمت، هر قسمت حدود ۷۰ دقیقه جزئیات کامل اثر
11 مناسب خانواده 3 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 12 +
بر اساس 5 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

سریال «شکارچی شهر» محصول ۲۰۱۱ کره جنوبی با مخاطب بزرگسال و در ژانری اکشن و عاشقانه می‌باشد که داستانِ یک خیانت ملّی و انتقام‌گیریِ در مواجهه با آن را روایت می‌کند. میزان خشونت و ناهنجاری اجتماعیِ این سریال بسیار قابل توجه است و با توجه به ژانرِ سریال، در سراسر اثر شاهدِ مواردی چون: تجارت مواد مخدر، نمایش اسلحه و تیراندازی، زد و خورد و قتل، خیانت و انتقام‌گیری و موارد مشابه هستیم که به‌صورت خاص توسط شخصیت‌های اصلی (یون‌سانگ و جین‌پیو) صورت می‌گیرند. با توجه به سنینِ حسّاسِ نوجوانی و به ویژه علاقه‌ی پسرهای کوچک‌تر نسبت به تقلید از رفتارهای خشونت‌بار، لزوم نظارت والدین بر این ناهنجاری‌ها و خشونت‌ها وجود دارد. والدین محترم می‌توانند ضمن تماشای سریال برای فرزند خویش توضیح دهند که این خشونت‌ها در جهتِ پاسخ به یک خیانت و عملِ ناشایست صورت گرفته‌اند و هرچند ظاهراً موّجه به‌نظر می‌رسند، اما در عمل و از لحاظ اخلاقی و قانونی صحیح نیستند. در یک مقایسه‌ای جذاب و منطقی نیز می‌توانید رفتارِ شکارچی‌های شهر (یون‌سانگ و جین‌پیو) را با دادستانِ جوان (یونگ‌جو) مقایسه کرده و نحوه‌ی صحیحِ پاسخ‌دهی به فساد و اجرای عدالت را به صورت مصداقی و عینی برای فرزندتان شرح دهید. تاکید بر رفتارهای الگوی مثبتِ این سریال یعنی شخصیتِ یونگ‌جو و مقایسه‌ی وی با دیگر شخصیت‌ها به‌ویژه جین‌پیو و سپس یون‌سانگ، برای نوجوانان که به دنبال یافتنِ مسیرِ زندگی خویش و انتخابِ بهترین و در عین حال راحت‌ترین راه هستند، می‌تواند مفید و هدایت‌کننده باشد. اشاره بر خانواده‌دوستی و حمایت‌های شخصیت‌های اصلی نسبت به یکدیگر مانند: علاقه‌ی یون‌سانگ به دایه‌ی خویش و یا علاقه و مراقبتِ نانا نسبت به پدرش و همچنین یاری‌رسانی‌های نانا و یون‌سانگ نسبت به یکدیگر نیز از دیگر مصادیق مثبتی هستند که تمرکز بر آن‌ها می‌تواند الگو و پیامِ خوبی را به نوجوان منتقل کند و وی را نسبت به اطرافیان به‌ویژه خانواده، به توجه و ابراز علاقه‌ی بیشتری ترغیب نماید. لازم به ذکر است که با توجه به وجودِ نمونه‌هایی جنسی و غیراخلاقی در سریال همچون: روابط جنسی و آزادانه و پوشش نامناسب خانم‌ها، بر تماشای نسخه‌ی پالایش‌شده توصیه می‌گردد.

خلاصه: ارائه‌ی توضیح منطقی و عقلانی نسبت به زمینه‌ها و همچنین نتایجِ اعمال خشونت‌بارِ موجود و تمرکز بر رفتارِ منطقی و قانونیِ جایگزین.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

برای چالشی‌تر کردنِ بحث با فرزندتان می‌توانید از این پرسش‌ها استفاده نمایید:

- بنظرت عصبانیت و انتقام‌گیریِ جین‌پیو و سپس یون‌سانگ منطقی‌ست؟ چه رفتارهای جایگزینی را میشد اتخاذ کرد؟

- بنظرت کدام یک از شخصیت‌های سریال عقلانی‌تر برخورد می‌کرد و رفتارهایش طبق قانون و اخلاق نیز بود؟

- می‌توانی چند نمونه از نتایج مخربِ سبک زندگیِ یون‌سانگ و پدرش (جین‌پیو) را نام ببری؟

خلاصه: مقایسه‌ی رفتارهای انتقام‌جویانه و خشنِ یون‌سانگ و جین‌پیو با رفتارهای منطقی و عقلانیِ یونگ‌جو.

داستان اثر

شرح والدین: پس از انفجاری که به قصد ترور رئیس جمهور انجام می‌شود؛ سران کشور با این گمان که این ترور از سوی کره شمالی رخ داده، طی عملیاتی مخفی، گروهی را در پوشش سربازان کره شمالی روانه‌ی این کشور می‌کنند. پس از درگیری‌ای چند، تیم اعزامی متوجه می‌شوند نیروی پشتیبانی در کار نیست و همه‌ی تیم قتل عام می‌گردند به جز «لی جین‌پیو» که با فداکاریِ دوستش نجات می‌یابد. او پس از بازگشت به کشور و ربودنِ نوزادِ دوستش، به منطقه‌ی مثلث طلایی (تایلند، لائوس و میانمار) فراری شده و مشغول تجارت مواد مخدر می‌گردد. او لی یون‌سانگ را بزرگ کرده و با آموزشِ مهارت‌های نظامی به وی، او را برای نقشه‌ی انتقام‌گیری از مسببانِ مرگِ دوستانش آماده می‌سازد. لی یون‌سانگ که از گذشته‌ی خویش اطلاعی ندارد و با نام پو چای زندگی می‌کند، پس از یادگیری مهارت‌ها و با پاسپورت و رزومه‌ی جعلی، تحت عنوان فارغ‌التحصیل دکتری از دانشگاه MIT وارد کاخ آبی (مقر ریاست جمهوری) شده و مشغول کار می‌گردد. او در آن‌جا با کیم‌نانا که پیش از این نیز او را ملاقات کرده بود، مواجه می‌شود. کیم‌نانا دختر جوانِ رزمنده‌ای‌ست که مادرش را در یک تصادف از دست داده و پدرش نیز در کُما می‌باشد و خود نیز با مشکلات اقتصادی درگیر است. نانا موفق می‌گردد به عنوان محافظِ دخترِ رئیس جمهور در کاخ آبی استخدام گردد و اوقات بیشتری را به عنوان همکار و دوست با یون‌سانگ بگذراند. یون‌سانگ با استفاده از موقعیتش در کاخ آبی به اطلاعات خوبی دست پیدا می‌کند و طی مدتی می‌تواند به افشای فسادِ ۵ تن از مسئولین که در ماجرای کره شمالی دخیل بوده‌اند بپردازد و با تهدید و بیکار کردنشان، آن‌ها را تنبیه کند. پس از گذشت مدتی یون‌سانگ و نانا به یکدیگر علاقه‌مند می‌گردند و این ماجرا با زخمی شدنِ یون‌سانگ و اقامتش در خانه‌ی نانا به اوج می‌رسد. در این مسیر نانا متوجه هویتِ اصلیِ یون‌سانگ (شکارچی شهر) می‌شود و پدرِ یون‌سانگ (جین‌پیو) نیز به ماجرا ورود کرده و به کشتنِ ۵ تن می‌پردازد که با مخالفتِ یون‌سانگ مواجه می‌گردد. دادستانِ جوانی به نام «یونگ جو» نیز از همان ابتدا به دنبال کشف هویتِ شکارچی شهر و دستگیری او می‌باشد که با فهمِ هدفِ اصلیِ یون‌سانگ و پس از مشاجرات فراوان، به فکر کمک کردن به او افتاده و با تحقیق و ممارستِ فراوان، موفق به پرده‌برداری از راز سران کشور و فساد آن‌ها می‌گردد و اسناد مربوطه را به دست یون‌سانگ رسانده و خود نیز توسط دشمنان کشته می‌شود. نفر پنجم از گروهِ معروف، رئیس جمهور می‌باشد که از کارهای خویش نیز پشیمان است و یون‌سانگ نیز قصد دستگیری (و نه قتل) وی را دارد اما با مداخله‌ی جین‌پیو به مشکل برخورده و با درگیری‌ای که بینشان ایجاد می‌گردد، یون‌سانگ زخمی شده و جین‌پیو نیز توسط محافظین کشته می‌شود. پس از گذشت مدت‌ها و با خبرِ مرگ پدرِ نانا و همچنین عروسیِ همکارِ نانا با همکارِ یون‌سانگ، یون‌سانگ نیز مجدد بازمی‌گردد و با کیم‌نانا ملاقات می‌کند.

جزئیات اثر

کارگردان: جین هیوک / Jin Hyuk

نویسنده: هوانگ یون کیونگ، چوئی سو جین / Hwang Eun-kyung, Choi Soo-jin

نام تهیه کننده: کیم یونگ سوپ / Kim Young-sup

نام بازیگران: لی مین هو، پارک مین یونگ، لی جون هیوک، کیم سانگ جونگ / Lee Min-ho, Park Min-young, Lee Joon-hyuk, Kim Sang-joong

نام شخصیت‌ها:

لی یون‌سانگ (پو چای): پسر جوانی که توسط دوستِ پدرش بزرگ شده و تربیت یافته تا تحت عنوان «شکارچی شهر» به تنبیه مسئولینِ فاسد و گرفتن انتقام مرگ پدرش بپردازد.

کیم نانا: دختر جوان و رزمنده‌ای که با مریضی پدرش و فشار اقتصادی در زندگی‌اش دست و پنجه نرم می‌کند و به عنوان محافظِ دخترِ رئیس‌جمهور، در کاخ آبی (مقر ریاست جمهوری کره) مشغول کار می‌گردد.

کیم یونگ‌جو: دادستانِ جوانی که بسیار فعال و به دنبال اجرای عدالت است و با دنبال کردنِ شکارچی شهر و تلاش برای دستگیریِ او، متوجه رازهای موجود و فساد مسئولین می‌گردد.

لی جین‌پیو: دوستِ پدرِ لی یون‌سانگ که در سال‌هایی دور به همراه تیمی برای پیشبرد عملیاتی مخفی عازم کره‌شمالی شد و با خیانتِ مسئولین کره‌جنوبی که موجب مرگِ همه‌ی افرادِ تیم شد، او تنها بازمانده بود و با ربودن و بزرگ کردن و تربیتِ لی یون‌سانگ، نقشه‌ی انتقام از این مسئولین را با کمک وی دنبال کرد.

کشور سازنده: کره جنوبی

کمپانی سازنده: SSD

پخش از: SBS

جوایز و افتخارات: برنده‌ی جایزه‌ی  بهترین بازیگر مرد (لی‌مینهو) برای چهارمین دوره‌ی جوایز کی‌دراما، برنده‌ی جایزه‌ی ده ستاره‌ی برتر (لی‌مینهو) و برنده‌ی جایزه‌ی ستاره‌ی جدید (گوهارا) برای جوایز درامای شبکه SBS و … .

مخاطب اثر: بزرگسال

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : آقای ایکس ایکس

۷ دی ۱۴۰۱

مناسب سن 14 +

با سلام و عرض خسته نباشید این فیلم خیلی عالی است فقط برای رده سنی مثبت ۱۴ سال خوب است

بزرگسال

توسط : آقای ایکس ایکس

۷ دی ۱۴۰۱

مناسب سن 14 +

با سلام و عرض خسته نباشید این فیلم خیلی عالی است فقط برای رده سنی مثبت ۱۴ سال خوب است

بزرگسال

توسط : آقای ایکس ایکس

۷ دی ۱۴۰۱

مناسب سن 10 +

با سلام و عرض خسته نباشید این فیلم خیلی عالی است فقط برای رده سنی مثبت ۱۴ سال خوب است

بزرگسال

توسط : آقای ایکس ایکس

۷ دی ۱۴۰۱

مناسب سن 10 +

با سلام و عرض خسته نباشید این فیلم خیلی عالی است فقط برای رده سنی مثبت ۱۴ سال خوب است

بزرگسال

توسط : آقای ایکس ایکس

۷ دی ۱۴۰۱

مناسب سن 10 +

با سلام و عرض خسته نباشید این فیلم خیلی عالی است فقط برای رده سنی مثبت ۱۴ سال خوب است

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد شکارچی شهر

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!