شاهزاده‌ اژدها

بررسی تخصصی سریال Dragon Prince

شاهزاده‌ اژدها

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

3 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

در جهانی خیالی و جادویی دو انسان و یک اِلف تصمیم می‌گیرند بین دو دشمن دیرینه؛ یعنی انسان‌ها و الف‌ها، با انجام اقدامی خیرخواهانه صلح ایجاد کنند. آن‌ها برای رسیدن به هدف خود باید مشکلات و خطرات زیادی را تحمل کنند. شاهزاده اژدها محصول کشور آمریکاست که پخش آن از سال ۲۰۱۸ آغاز شده است.

سال 2018 نُه قسمت جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

تیتراژ سریال با نمایش درگیری بین انسان‌ها و موجودات جادویی آغاز می‌شود. در برخی از صحنه‌ها درگیری و زد‌و‌خورد بین انسان‌ها و الف‌ها مشاهده می‌شود؛ اما در هیچ‌کدام از آن‌ها اثری از خون‌ریزی و جراحت نیست. در درگیری‌ها از سلاح‌های سرد؛ مانند شمشیر استفاده می‌شود. ویرن در یکی از قسمت‌ها یکی از الف‌ها را با جادو از پا در‌می‌آورد. رایلا و کالوم در برخی صحنه‌ها با موجودات عجیبی درگیر می‌شوند که برای رهایی از آن‌ها از جادوهای خود استفاده می‌کنند. به‌طور کلی خشونت سریال به شکل فانتزی و به دور از واقعیت است.

ادامه متن
جزئیات
ترس

استفاده از جادوهای مختلف و وجود موجودات عجیب و غریب ممکن است مخاطبان کم‌سن‌و‌سال را بترساند. در یکی از صحنه‌ها یکی از الف‌ها توسط ویرن و با جادویی خاص به شکل ترسناکی کشته می‌شود و پس از آن با سیاه‌شدن چشمان ویرن، چهرۀ او ترسناک می‌شود. جسد یکی از موجودات عجیب نیز در یکی از قسمت‌ها دیده می‌شود. در هیچ‌کدام از صحنه‌ها، احساس ترس در شخصیت‌ها دیده نمی‌شود.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

هیچ ناهنجاری اجتماعی در سریال وجود ندارد.

جزئیات
پیام مثبت

ازران، کالوم و رایلا با همکاری و کارگروهی با وجود سختی‌ها و مشکلات فراوان، به موفقیت می‌رسند، آن‌ها برگرداندنِ صلح بین انسان‌ها و الف‌ها را وظیفه و مسئولیت خود دانسته و برای رسیدن به آن، درگیر چالش‌ها و مخاطرات زیادی می‌شوند. کالوم و رایلا در لحظات سخت کارهای شجاعانۀ زیادی را از خود نشان می‌دهند. ازران و کالوم اگرچه برادر ناتنی هستند؛ اما رفتار صمیمی با یکدیگر داشته و دائماً از هم مراقبت می‌کنند. مهربانی و صداقت نیز از دیگر پیام‌های مثبتی است که در رفتارهای ازران، کالوم و رایلا دیده می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

: ازران، کالوم و رایلا در طول سریال با انجام کارهای خوب، تبدیل به الگوهای مثبت می‌شوند. آن‌ها برای ایجاد صلح خود را به‌خطر انداخته و در مواجه با مشکلات و سختی‌ها، اقدامات شجاعانه‌ای انجام می‌دهند. آن‌ها با کارگروهی و همراهی تخم اژدها را نجات می‌دهند و مانع عملی‌شدن نقشه‌های شوم ویرن می‌شوند. ازران، فرد مهربان و باهوش و کالوم و رایلا، افراد شجاعی هستند. رایلا با مخالفت با هم‌نوعان خود، آن‌ها را از گرفتن انتقام و کشتن انسان‌ها منصرف می‌کند.

ادامه متن

فرزند شما کدام شخصیت را بیشتر دوست دارد؟ با این سؤال می‌توانید در‌مورد ویژگی‌های مثبت هرکدام از شخصیت‌های اصلی صحبت کنید.

نظر فرزند شما در‌مورد شخصیت ویرن چیست؟ در طول گفت‌وگو دربارۀ این سؤال به بیان ویژگی‌ها و عاقبت این شخصیت منفی بپردازید.

از نظر فرزند شما کدام قسمت‌های سریال واقعی است؟ با این سؤال میزان تخیل فرزندتان را مشخص کرده و دربارۀ تخیلی‌بودن داستان به او توضیح دهید.

موفقیت ازران، کالوم و رایلا نتیجۀ کدام ویژگی آن‌هاست؟ با این سؤال به اهمیت کارگروهی و گروه دوستی اشاره کنید.

خلاصه: از نظر فرزند شما کدام قسمت‌های سریال واقعی است؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه