سیزده دلیل برای

بررسی تخصصی سریال 13 Reasons Why

سیزده دلیل برای

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

7 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 8 دقیقه
17 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

هانا بیکر دانش آموز دبیرستانی قبل از مرگ، دلایل خودکشی خود را در چند نوار کاست ضبط کرده و در اختیار دوستانش قرار می دهد. انتشار نوارها باعث نگرانی مقصرین خودکشی هانا می شود…

سال 2017 13 قسمت 50 دقیقه ای جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

صحنه خودکشی هانا در حمام به صورتی عریان و همراه با جزئیات نمایش داده می شود. در برخی صحنه ها خشونت جنسی از جمله تجاوز و تعرض به شخصیت های نوجوان، دیده می شود. درگیری های زیادی در مدرسه رخ می دهد که باعث وجود صحنه هایی از مشت زدن و خون ریزی می شود. نوجوانان عامدانه و به صورت متعدد به یکدیگر توهین کرده و از کلماتی نامناسب استفاده می کنند.

جزئیات
ترس

نمایش صحنه خودکشی هانا در حمام و درد کشیدن او همراه با جزئیاتی دقیق، برای بسیاری از مخاطبان ترسناک خواهد بود. صحنه تجاوز جنسی نیز بسیار دردناک به تصویر کشیده شده است.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

نوجوانان بدون هیچ عقوبت خاصی در هر زمان و مکانی، مشروبات الکلی می نوشند و صحنه های مستی آنان نیز به نمایش در می آید. استعمال مواد مخدر نیز به عنوان یک راه حل برای کاهش نگرانی و استرس معرفی می شود. برهنگی در چند صحنه وجود دارد. شخصیت هایی که همجنس گرا هستند در سریال وجود دارند که در دیالوگ ها در مورد رابطه خود صحبت می کنند.

جزئیات
پیام مثبت

هیچ اشاره ای به میزان تقصیر و تاثیر خود شخصیت هانا در تصمیم به خودکشی نمی شود و تنها دیگران به عنوان عامل مرگ هانا معرفی می شوند بنابراین سریال هیچ عاملیت و اراده ای برای هانا قائل نیست. خودکشی هانا به عنوان راه حلی ساده برای مشکلات معرفی می شود و به همین علت در صحنه پایانی نیز شاهد یک خودکشی دیگر توسط الکس هستیم تا به مشکلاتش پایان دهد.

جزئیات
الگوی مثبت

کلی به عنوان شخصیت اصلی داستان کاملا نسبت به اتفاقی که برای دوستانش افتاده است حساس است و حل این مشکلات و مشخص کردن حقیقت را مسئولیت خود می داند. مسئولیت پذیری او اگرچه باعث مشکلاتی جسمی و روحی می شود اما او تا پایان به وظیفه خود عمل می کند.

خود هانا به چه میزان مقصر خودکشی است؟

کدام شخصیت از نظر شما تاثیر کمتری در خودکشی هانا داشت؟

نقش خانواده ها در این سریال چگونه است؟

خلاصه: کدام شخصیت مقصر خودکشی هانا است؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه