• امروز : 10 آذر 1400
logo

نقد و بررسی سریال سوپرمن و لوئیس (Superman and lois)

author-img

توسط : یاسمن گودرزی ارزیاب کدومو

1 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 15 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  سوپرمن و لوئیس یک سریال سیزده قسمتی در ژانر ابرقهرمانی و خانوادگی است که در ذیل پرداختن به کاراکترهای دی‌سی کمیک، چالش‌ها و مسائل یک خانواده را مطرح می‌کند. لوئیس و کلارک به همراه دو پسر نوجوان خود به یک شهر کوچک نقل مکان می‌کنند تا پرده از راز افراد شروری که سعی دارند شهر را نابود کنند، بردارند. این اثر شامل صحنه‌های اکشن بسیاری می‌باشد که ترس زیادی را به مخاطب القا می‌کند.

سال 2021 1 فصل. 13 قسمت. هر قسمت بین 38 تا 60 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

آنچه لازم است والدین بدانند: این سریال علی‌رغم ماهیت ابرقهرمانی تمرکز ویژه‌ای بر خانواده، چالش‌ها و مشکلات آن دارد. کلارک که پدر خانواده است تا زمان نوجوانی پسرانش (جاناتان و جوردن) از تربیتشان غافل است و قهرمان مردم بودن را به پدر خوب بودن ترجیح می‌دهد. او زمانی که متوجه خلاء‌های احساسی فرزندانش می‌شود تصمیم می‌گیرد رابطه‌اش را با آن‌ها ترمیم کند. او راه‌ حل‌های متعددی را امتحان می‌کند تا جایی که دستیار مربی فوتبال پسرانش می‌شود تا آن‌ها را کنار زمین تماشا کند و وقت بیشتری را با آن‌ها بگذراند. نکته‌ی مهمی که باید به آن اشاره کرد آن است که کلارک و لوئیس زمانی موفق می‌شوند دیوار بین خود و فرزندانشان را بشکنند که اشتراکات بین دو نسل را پیدا می‌کنند. در واقع می‌توان گفت راز ارتباط متقابل فرزندان و خانواده همین است که در مورد چیزهای مشترک حرفی برای گفتن داشته باشند. زمانی که جاناتان متوجه می‌شود تنها جوردن ویژگی‌های ابرانسانی پدر را به ارث برده است، احساس حسادت، خشم و غم در او شکل می‌گیرد اما تلاش می‌کند آن‌ها را مهار کند تا رابطه‌ی برادرانه‌شان دچار آسیب نشود. لوئیس و کلارک تفاوتی بین جاناتان و جوردن قائل نمی‌شوند و ماهرانه سعی می‌کنند از توانمندی هرکدام به جا و به موقع استفاده کرده و دیگری را نادیده نگیرند.

در سوی دیگر داستان، خانواده‌ی لانا و کایل در آستانه‌ی فروپاشی است. لانا برعکس لوئیس سعی دارد وجود مشکلات را انکار کند. او توانمندی‌های همسرش را نادیده می‌گیرد و غرور او را زیر سوال می‌برد. نبود ارتباط عاشقانه بین آن دو موجب پرخاشگری و بیماری‌های روحی فرزندان شده است. بار فقدان عاطفی را سارا، دختر بزرگ خانواده به دوش می‌کشد. لانا زمانی متوجه می‌شود که باید کاری برای خانواده کند که دیگر دیر شده و همسرش جذب گروه مورگان اج شده است. این اتفاق به خوبی نشان می‌دهد اگر مشکلات یک خانواده در زمان مناسب حل نشوند، افراد باید شاهد از دست رفتن یکدیگر باشند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

اعضای یک خانواده چگونه می‌توانند از یکدیگر حمایت کنند؟

کلارک چگونه می‌توانست هم یک پدر نمونه باشد و هم یک سوپرمن؟ درباره‌ی مدیریت این وظایف با فرزندتان صحبت کنید. از او بپرسید کدام یک را مهم‌تر می‌داند؟

ادامه متن

داستان اثر

کلارک کنت که در کودکی از سیاره‌ای به نام کریپتون با سفینه‌ای به کره‌ی زمین فرستاده می‌شود، توسط یک خانواده‌ی مهربان در شهر کوچکی به نام اسمال ویل بزرگ شده و به مرور متوجه وجود قدرت‌های ماورایی در بدن خود می‌گردد. او با خبرنگاری به نام لوئیس ازدواج کرده و به همراه پسرانش جاناتان و جوردون در متروپلیس زندگی می‌کنند. کنت همواره از قدرت‌هایش برای نجات مردم استفاده می‌کند و مردم دنیا به او لقب سوپرمن می‌دهند. لوئیس و کلارک پس از مدتی متوجه می‌شوند گروه شروری در اسمال‌ویل سعی دارند از ظرفیت‌های آن شهر سوءاستفاده کنند. بنابراین تصمیم می‌گیرند به آنجا نقل مکان کرده تا جلوی این افراد شرور بایستند. در حین تلاش برای نشان دادن ماهیت این افراد به مردم اسمال‌ویل، کلارک درمی‌یابد رهبر این دسته که اج نام دارد درواقع برادر خودش است که او هم از سیاره‌ی کریپتون به زمین آمده و قدرت‌های فوق بشری کلارک را با خود دارد. نبردی بین آن دو شکل گرفته و کلارک موفق می‌شود برادرش را مغلوب کند. اما اج شکست نمی‌خورد و بازمی‌گردد تا قوای خود را برای مقابله با کلارک تقویت کند.

جزئیات اثر

کارگردان:گرگ برلانتی / تاد هلبینگ / Greg Berlanti / Todd Helbing

نویسنده: برنت فلچر / Brent Fletcher

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد سوپرمن و لوئیس

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>