سه کله پوک ماجراجو

بررسی تخصصی سریال We Bare Bears

سه کله پوک ماجراجو

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

7 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 6 دقیقه
9 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

مجموعۀ «سه کله‌پوک ماجراجو» داستانِ اتفاقات روزمره و جالب سه خرس به نام‌های «گریزلی»، «پاندا» و «خرس یخی» است که هرکدام ویژگی‌های خاص خودشان را دارند. گریزلی بسیار برون‌گراست. پاندا بیشتر مشغول شبکه‌های اجتماعی و اینترنت است. خرس یخی درحالی‌که کارهای خانه را می‌کند رفتارش کمی خشن است.

سال 2015 12 دقیقه (میانگین هر قسمت) جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

میزان خشونت این مجموعه نگران‌کننده نیست، اما باید توجه داشته باشید که در هر قسمت، چند صحنۀ خشونت و درگیری وجود دارد. این درگیری‌ها شامل هل‎دادن یا فریاد زدن می‌شود؛ البته این صحنه‌ها معمولا به شکل فانتزی و کمدی اتفاق می‌افتد و گاهی نیز به شکل درگیری لفظی بین خرس‌ها یا دیگران دیده می‌شود. خرس یخی در کل، شخصیت خشنی دارد و بعضی اوقات از مهارت‌های رزمی خود برای خالی‌کردن خشونتش استفاده می‌کند. در بعضی از صحنه‌ها، مسخره‎شدن یا تحقیرشدن خرس‌ها را می‌بینیم.

ادامه متن
جزئیات
ترس

تقریبا می‌توان گفت این مجموعه صحنۀ ترسناک ندارد و فقط ممکن است به‌دردسرافتادن خرس‌ها گاهی برای کودکان در سنین پایین نگران‎کننده باشد؛ صحنه‌هایی مثل وحشی‌شدن پاندا و خرس یخی یا حملۀ گرگ‌ها به خرس‌ها.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

بیشتر ناهنجاری‌هایی که در این اثر دیده می‌شود شامل شیطنت‌ها و اذیت‌کردن‌های خرس‌ها بین خودشان یا در جاهای دیگر است. آن‌ها بعضی اوقات یکدیگر را فریب می‌دهند یا وسیله‌ای را بی‌اجازه برمی‌دارند یا در رستوران با هم بازی می‌کنند و رستوران را به‌هم می‌ریزند. در موارد بسیار کمی، الفاظ ناخوشایندی مثل «گم شو» به کار برده می‌شود. رفتارهای نادرست مردم در مکان‌های عمومی، مثل صحبت‌کردن در سینما هم در این مجموعه دیده می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

معمولا در هر قسمت اتفاقی برای خرس‌ها می‌افتد و آن‌ها از آن اتفاق درس می‌گیرند. آن‌ها می‌فهمند که معروف‌بودن در اینترنت لزوما خوب نیست و هرکسی که معروف می‌شود آدم خوبی نیست. آن‌ها یاد می‌گیرند که بعضی اوقات باید جلوی هوس‌هایشان را بگیرند یا بدون اطمینان به کسی تهمت نزنند. پیام‌های این مجموعه معمولا حول محور زندگی روزمره است.

جزئیات
الگوی مثبت

هرچند گریزلی، پاندا و خرس یخی به‌عنوان سه شخصیت اصلی این مجموعه، گاهی همدیگر را اذیت می‌کنند، اما درنهایت با همکاری و اعتماد، مشکلاتشان را حل می‌کنند. آن‌ها از هم حمایت و پشتیبانی می‌کنند و با هم مهربانند.

از فرزند خود بپرسید هرکدام از خرس‌ها چه ویژگی‌های خوب یا بدی داشتند؟

از فرزند خود بپرسید از طرف دیگران چه رفتارهای نادرستی با خرس‌ها می‌شد؟

از فرزند خود بپرسید چگونه کار گروهی منجر به موفقیت خرس‌ها می‌شد؟

خلاصه: از فرزند خود بپرسید هرکدام از خرس‌ها چه ویژگی‌های خوب یا بدی داشتند؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه