• امروز : 16 تیر 1401
logo

نقد و بررسی سریال ست‌بیول تازه‌کار (Backstreet Rookie)

author-img

توسط : فاطمه زهرا باقری ارزیاب کدومو

4 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

385 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 16 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.
ده‌هیون پسری آرام و دل‌رحم است که همیشه به همه کمک می‌کند. او بعد از اخراج شدن از شرکتش مشغول فروشندگی در یک فروشگاه می‌شود. کارمند پاره‌وقت ده‌هیون که ست‌بیول نام دارد، عاشق او می‌شود و در طول داستان ده‌هیون هم عاشق ست‌بیول می‌شود. آن‌ها دربرابر مشکلات مختلفی که برایشان پیش می‌آید به هم کمک می‌کنند. این سریال طنز، اهمیت فداکاری، درستکاری، دوستی، مسئولیت‌پذیری و خانواده را به خوبی نشان می‌دهد.

ژانر : کمدی رمانتیک

سال 2020 16قسمت60دقیقه‌ای جزئیات کامل اثر
1 مناسب خانواده 0 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

 در این سریال، خشونت‌ و دعوای دختران دبیرستانی وجود دارد اما اکثر دعواها حالت فانتزی و طنز دارند. البته در قسمت‌هایی دعواها واقعی می‌شوند و شخصیت اصلی به نام ست‌بیول با اعمال خشونت کارهایش را پیش می‌برد اما در ادامه پشیمان می‌شود و قول می‌دهد دعوا نکند. ناهنجاری‌های اجتماعی در این سریال پرتنوع هستند. مشروب خوردن در سریال‌های کره‌ای زیاد دیده می‌شود و حالت جذابی دارد. در مورد مضرات جسمی و اجتماعی مشروب خوردن با نوجوانتان گفتگو کنید. روابط عاشقانه ست‌بیول و ده‌هیون واقعی نیست اما در ذهن مخاطب نوجوان ممکن است واقعی به نظر برسد و مخاطب نوجوان ممکن است بخواهد آن را تجربه کند. با نوجوانتان به طور دوستانه در مورد واقعیت‌ها صحبت کنید و به هیچ وجه احساسات او را قضاوت نکنید. ممکن است نوجوان شما به این داستان‌های عاشقانه علاقه داشته باشد اما قصد تجربه کردن آن را نداشته باشد. اما به هر حال با دیدن سریال‌های عشقی فراوان ممکن است فرد ایده‌آل در ذهن او به چیزی غیرممکن تبدیل شود و در آینده ازدواج کردن را برای او سخت کند. می‌توانید نوجوانتان را به دیدن ژانرهای دیگر تشویق کنید تا کمی از این حالت کم کنید. به یاد داشته باشید که نوجوانان نیاز به شنیده شدن دارند و باید آنها را درک کرد و نباید با حالت دستوری و تاکیدی با آنها رفتار کرد. روابط خانواده‌ی ده‌هیون می‌تواند موضوع خوبی برای صحبت کردن با فرزندتان باشد. از او درباره نقاط ضعف و قوت خانواده ده‌هیون بپرسید.

خلاصه: با نوجوان خود درباره خشونت و مصرف مشروب و روابط عاشقانه فانتزی این سریال صحبت کنید. روابط خانواده ده‌هیون می‌تواند موضوع خوبی برای صحبت کردن باشد. به هیچ وجه نوجوانتان را قضاوت نکنید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

اگر جای ده‌هیون بودی دوست داشتی توی شرکت کار کنی یا فروشگاه؟

بهترین و بدترین کاری که از ده‌هیون و ست بیول دیدی کدام کارها بود؟ با این سوال می‌توانید دیدگاه فرزند خود را درباره شخصیت‌ها بفهمید و او را بهتر درک کنید.

ادامه متن

داستان اثر

چوی‌ده‌هیون پسری مهربان است که او در فروشگاه زنجیره‌ای شبانه‌روزی فروشندگی می‌کند. ده‌هیون به خاطر ساعات کاری زیادش یک کارمند پاره‌وقت برای شیفت شب استخدام می‌کند. کارمند که جونگ‌ست‌بیول نام دارد، از قبل عاشق ده‌هیون شده است. ست‌بیول از شغل جدیدش برای نزدیک شدن به ده‌هیون استفاده می‌کند. ده‌هیون به دختر مورد‌علاقه‌اش، یون‌جو قول می‌دهد که ست‌بیول را اخراج کند اما مهربانی‌اش اجازه نمی‌دهد کارمندش را اخراج کند. یون‌جو از خانواده‌ای ثروتمند است اما ده‌هیون یک خانواده‌ی معمولی دارد. آن‌ها در یک شرکت تجاری باهم آشنا شدند و بعد از اخراج ده‌هیون از شرکت و شروع به کارش در فروشگاه، رابطه‌شان را ادامه دادند. مادر یون‌جو وقتی متوجه می‌شود دخترش با یک پسر فقیر رابطه دارد، مخالفت می‌کند. یون‌جو به خاطر سوءتفاهم ها با ده‌هیون به هم می‌زند. مادر یون‌جو با پولش پدر و مادر ده‌هیون را تحقیر می‌کند. یون‌جو از این کار مادرش خبر ندارد و ده‌هیون فکر می‌کند یون‌جو برای تحقیر او این کار را کرده است و از یون‌جو متنفر می‌شود. بعد از مدتی، یون‌جو می‌فهمد ده‌هیون به جای او فداکاری کرده و از شرکت اخراج شده است. ده‌هیون دوباره به شرکت برمی‌گردد اما به ست‌بیول علاقه‌مند می‌‌شود و از شرکت استعفا می‌دهد و دوباره در فروشگاه در کنار ست‌بیول مشغول به کار می‌شود.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: Myoungwoo Lee

نویسنده/ مترجم: Son Geun-joo

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد ست‌بیول تازه‌کار

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>