• امروز : 16 تیر 1401
logo

نقد و بررسی سریال راز بقا (The Secret Of Survival)

author-img

توسط : نفیسه عبداللهی ارزیاب کدومو

4 هفته پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

637 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 15 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

راز بقا» درباره جوانی به نام رحیم است که بدن عجیبی دارد. او به اصطلاح «خوش‌گوشت» است و زخم و جراحت‌هایش خیلی زود مداوا می‌شود تا حدی که گلوله‌ای که به قلبش می‌خورد هم او را نمی‌کشد! رحیم به‌خاطر دزدیدن واکسن فایزر از قاچاقچیان در دردسر بزرگی می‌افتد و به زندان می‌رود و در آنجا با مردی آشنا می‌شود که به ازدواج او با بیتا کمک می‌کند. این سریال ژانری کمدی دارد اما به دلیل نمایش میزان بالای خشونت و ناهنجاری نامناسب برای کودکان است.

ژانر : کمدی

سال 1400 میانگین دقیقه هر قسمت: 60 جزئیات کامل اثر
3 مناسب خانواده 2 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 6 +
بر اساس 1 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

سریال ژانر کمدی دارد و همین باعث می‌شود تا میزان تاثیرگذاری ناهنجاری و خشونت نمایش داده شده را بر روی فرزندتان دو چندان کند. شخصیت‌ها گاهی مکالمات و رفتاری طنزآمیز دارند که اشارات جنسی دارد و ممکن است فرزند شما متوجه آن‌ها نشود و اگر با خنده و واکنش شما مواجه شود، دچار سوال و ابهاماتی ‌شود.

شخصیت رحیم ممکن است برای فرزندتان جذاب باشد. او به‌خاطر رفتارهای طنزآمیزش، شخصیت محبوبی برای مخاطب است اما باید توجه کرد که تنها طنازی‌های این شخصیت توجه کودکان را جلب نمی‌کند بلکه جسارت و کارهای ناهنجار او هم زیر نظر فرزندتان است و ممکن است روی آن‌ها تاثیر بگذارد و الگو قرار گیرد.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

نظرت درباره رحیم چیه؟ کدام ویژگی‌هایش را دوست داری؟ به‌نظرت رفتار رحیم با خانواده‌اش و همسایه‌ها تا چه حد صحیح است؟

خلاصه: رفتار رحیم با خانواده‌اش و همسایه‌ها تا چه حد صحیح است؟

داستان اثر

رحیم جوان شر و کله‌شقی است که دردسرهای زیادی برای خانواده‌اش به وجود می‌آورد. پدر رحیم هشت ماه پیش فوت کرده است و مادر و برادرش، حاتم برای حل‌وفصل کردن دردسرها و مشکلات او از حاجی الماسی، دوست پدر رحیم کمک می‌گیرند. حاجی الماسی معتمد محله است و اغذیه فروشی کوچکی دارد که کارگرش ایرج آن را می‌چرخاند. رحیم با ایرج رفاقت دارد و به‌خاطر تصادف او با ماشین کارمند بیتا، رحیم با بیتا آشنا می‌شود و از او خواستگاری می‌کند. داستان در زمان اوج‌گیری کرونا و کمبود سرم و امکانات دارویی روایت می‌شود و بیتا هم مانند مردم به‌دنبال سرم برای برادرش است. رحیم به واسطه شغلش در بیمارستان به او می‌گوید که می‌تواند برایش سرم فراهم کند. او دزدکی وارد انبار بیمارستان می‌شود چند سرم برمی‌دارد اما نگهبانان بیمارستان متوجه می‌شود و رحیم مجبور می‌شود فرار کند. او موقع فرار وارد خانه باغی می‌شود که برای قاچاقچی بزرگی است و متوجه می‌شود که آن‌ها واکسن‌ فایزر وارد کشور کرده‌اند و قصد فروش آن را دارند. رحیم بعد از شنیدن قیمت واکسن‌ها وسوسه می‌شود و زمانی که می‌خواهد از باغ بیرون بیاد، یک جعبه واکسن هم برمی‌دارد. اما قاچاقچیان متوجه حضور او می‌شوند و رحیم برای فرار از دست آن‌ها واکسن‌ها را بین مردم توزیع می‌کند و به جرم توزیع واکسن تقلبی به زندان می‌رود.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: سعید آقاخانی

نویسنده/ مترجم: امیر وفایی

ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : امیرحسین فکوریان

۷ تیر ۱۴۰۱

مناسب سن 6 +

من از نظر طنز بودن میگم عالی ولی چرا فیلم سینمایی این رو نمیسازید

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد راز بقا

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>