• امروز : 17 خرداد 1402
logo

نقد و بررسی سریال دکتر غریبه (Doctor Stranger)

author-img

توسط : فاطمه معصومی ارزیاب کدومو

3 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

3515 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 15 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.
سریال دکتر غریبه سریالی پزشکی عاشقانه محصول 2014 از کشور کره جنوبی می باشد. عاشقانه ای غمگین و پر هیجان را در قالب زندگی چند پزشک در این سریال شاهد هستیم. سیاست ،عشق واقعی و تفاوت میان افراد از نظر انسانیت و انتقام گیری از موضوعات اصلی این سریال هستند.

ژانر : پزشکی سیاسی عاشقانه

سال 2014 20 قسمت 60 دقیقه ای جزئیات کامل اثر
0 مناسب خانواده 3 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

سریال دکتر غریبه سریالی پزشکی و عاشقانه محصول کره جنوبی در سال 2014 است.  مسائل اصلی این سریال عشق بین پارک هون و جه هی ، سیاست ها و درگیری های بین کره جنوبی و شمالی و رقابت بین پزشکان مختلف بیمارستان میونگ وو است.

به طور کلی می‌توان از خود گذشتگی ،تلاش و کوشش،رقابت،عشق واقعی و اینکه پس از کارهای غیراخلاقی و غیر انسانی چه عواقبی به دنبال انسان می آید را در این سریال شاهد بود.

در بسیاری از قسمت های سریال موضوع قصور پزشکی مطرح می شود.خطاهای پزشکی که ممکن است موجب آسیب جسمی یا روحی به بیمار یا حتی مرگ وی شود.اما بارها دیده شده که با چشم پوشی یا پرونده سازی از آنها عبور کرده اند.در بسیاری از موارد پزشکان خطاهای خود را نمیپذیرند و مسوولیتی در قبال اتفاق افتاده قبول نمیکنند.برخی از همراهان این دسته از بیماران فقط یک عذرخواهی ساده از پزشک یا بیمارستان می خواهند درصورتی که پزشکان به دلیل غرورشان و به دلیل فساد در سیستم مدیریت بیمارستان ها، آنها حاضر به پذیرش اشتباهاتشان نیستند.با بیان این داستان در این سریال سعی کرده اند که این موضوع را به تصویر بکشند و فساد موجود در سیستم بهداشت را نشان دهند.

در برخی صحنه ها روابط عاشقانه و بوسیدن و بغل کردن بین زن و مرد دیده می شود.در برخی صحنه ها مصرف مشروبات الکلی و مست شدن بازیگران دیده می شود.پوشش پزشکان خانم در این سریال مناسب نیست.با توجه به این موارد، پیشنهاد می شود که نسخه ی پالایش شده را دیدن فرمایید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از فرزند خود سوال کنید که :

1)اگر انسان فقط به دنبال انتقام و کینه توزی باشد چه می شود؟

2)تفاوت رقابت سالم و ناسالم  چیست و هرکدام چه ویژگی‌هایی دارند؟

3)آیا درست است که انسان برای رسیدن به جایگاه بالا و موفقیت بسیار، هرکاری را انجام دهد؟ خواه خوب باشد یا بد،انسانی و اخلاقی باشد یا نباشد.

همچنین به فرزند خود یادآوری کنید که اشتباهات خود را بپذیرد و عذرخواهی کردن و دلجویی را فراموش نکند.

به او بگویید که کینه توزی و انتقام راه به جایی نمی‌برد و فقط خود انسان را فرسوده و فاسد میکند.

داستان اثر

 پارک هون یک پزشک قلب و عروق نابغه است . درکودکی پدرش به دلیل یک خطای پزشکی درگیر پرونده ای میشود ولی رئیس بیمارستان برای جلوگیری از بدنامی بیمارستان داستان را خاتمه می دهد و او را به کره شمالی میفرستند تا رئیس جمهور کره شمالی را نجات دهد و از بروز جنگ جلوگیری کنند. پارک هون به همراه پدرش به کره شمالی میرود.در کودکی با سونگ جه هی ،دختری اهل کره شمالی،آشنا میشود و عاشق همدیگر میشوند و با هم بزرگ میشوند.سالها در کره شمالی زندگی میکنند و پارک هون آموزش پزشکی میبیند .در جوانی ،درست در زمانی که قرار ازدواج با یکدیگر را میگذارند، سونگ جه هی به دلیل مسائل سیاسی دستگیر میشود و این دو از هم جدا میشوند. پس از چند سال پدر پارک هون در کره شمالی کشته میشود و پارک هون تنها تر میشود. پارک هون به کره جنوبی میرود و قصد دارد زندگی اش را از نو شروع کند. بعد از مدتی خبردار میشود که عشق کودکی اش که قرار بود با او ازدواج کند هنوز زنده است و در کره شمالی زندانی است. پارک هون تلاش میکند تا جه هی را پیدا کند و به این منظور بسیار تلاش میکند تا درآمدی کسب کند و در این حین طی ماجرایی پایش به بیمارستان میونگ وو باز میشود. پس از مدتی به دلیل مهارت و نبوغ بالایش در این بیمارستان مشغول به کار شد. بعد از مدتی متوجه شد که جه هی همان عشق جوانی اش،در همان بیمارستان کار میکند و همکار اوست. اما جه هی انکار میکند که او را میشناسد و اظهار میکند که نامش جه هی نیست. در حقیقت جه هی برای ماموریتی به کره جنوبی منتقل شده بود.قرار بود تا در ازای دیدن عشقش یعنی همان پارک هون، برای نخست وزیر کره جنوبی کار کند و دستورات را پیاده کند.چرا که نخست وزیر کره جنوبی در حقیقت همدست سران کره شمالی بود. پارک هون و جه هی درگیر سیاست های بی رحمانه و درگیری های سران قدرت می‌شوند و زندگی شان بازیچه سیاست میشود. در این بین رقابتی بین پارک هون و دکتر هان جه جون شکل میگیرد برای مشخص شدن نابغه ترین پزشک بیمارستان میونگ وو.در پایان داستان، تمامی رازها آشکار میشود و پارک هون و جه هی پس از سالها تحمل رنج و عذاب و دوری ،به یکدیگر میرسند و در جایی دور افتاده و گمنام با یکدیگر زندگی میکنند.

جزئیات اثر

کارگردان:جین‌هیوک، هونگ‌جونگ‌چان /Jin Hyuk, Hong jong-chan

نویسنده:پارک جین وو، کیم جو/kim joo ,Park jin-woo

نام تهیه کننده: پارک چانگ- یونگ /park chang-yong

نام بازیگران: لی جونگ سوک، جین سه یون، پارک هه جین، کانگ سو را / Lee Jong Suk, Jin Se-yeon, Park Hae-jin, Kang So-ra

نام شخصیت‌ها:

پارک هون: در کودکی به همراه پدرش به کره شمالی رفت.سالها در کره شمالی آموزش دید و سپس به عنوان پزشکی نابغه به کره جنوبی برگشت تا به زندگی عادی ادامه دهد و عشق قدیمی اش را پیدا کند.

سونگ جه هی: دختری اهل کره شمالی است که در کودکی با پارک هون ملاقات کرد و عاشق یکدیگر شدند و در جوانی آنها را از هم‌جدا کردند.او طب تخصص بیهوشی آموخت و به کره جنوبی آمد.

هان جه جون: پزشکی نابغه که رقیب پارک هون است و درکودکی پدر خود را به دلیل اشتباه پزشکی در بیمارستان میونگ وو از دست داده است و اکنون به دنبال انتقام است.

اوه سو هیون: دختری که پزشک قلب است و دختر رئیس بیمارستان میونگ وو است. او و دکتر هان جه جون با هم درارتباط هستند و به یکدیگر علاقه دارند.

 

کشور سازنده: کره جنوبی

کمپانی سازنده:Aura Media

انتشار دهنده: SBS

جوایز و افتخارات:

کانگ سو را برنده ی جایزه ی برتر زن در مراسم هفتمین جوایز درام کره در سال   2014

جین سه یون برنده ی جایزه ستاره محبوب، بازیگر زن در مراسم سومین جوایز اپان استار در سال 2014

لی جونگ سوک برنده ی جایزه ویژه SBS  در مراسم جوایز درام SBS در سال 2014

مخاطب اثر: جوانان

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد دکتر غریبه

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!