• امروز : 8 آذر 1401
logo

نقد و بررسی سریال دکتر رمانتیک۲ (romantic doctor teacher kim 2)

author-img

توسط : طیبه فرج زاده ارزیاب کدومو

1 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

306 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 17 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

سریال «دکتر رمانتیک2» فصل دوم سریالی با همین نام است. سریالی در ژانر پزشکی با شاخص خشونت و ترس بالا که موقعیت‌ها و داستان‌های مختلفی را که در بیمارستان «دولدام» رخ می‌دهد، روایت می‌کند.

ژانر : پزشکی عاشقانه

سال 2020 16 قسمت هر قسمت 70دقیقه جزئیات کامل اثر
8 مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

«دکتر رمانتیک2» سریالی در ژانر پزشکی است که به فراخور ژانر اثر شاخص خشونت و ترس بالایی دارد. علیرغم وجود خشونت و ترس، امتیاز بالای پیام و الگوی مثبت نیز، این اثر را به محصولی مناسب برای تماشا تبدیل می‌کند. «سو ووجین» و «چا اون جه» دو دانشجوی کم تجربه هستند که استعدادشان بخاطر مشکلاتی که دارند، نادیده گرفته می‌شود. دکتر کیم به آن‌ها اعتماد می‌کند و به آن‌ها اجازه‌ می‌دهد که خودشان را ثابت کنند. «بیمارستان دولدام» که بستر تمام اتفاقات سریال است، کارکنانی دارد که همگی به دکتر کیم و تجربه و خیرخواهی‌اش اعتماد دارند و به او و تصمیماتش احترام می‌گذارند. به عنوان مثال در دیالوگی از یکی از پرستاران می‌شنویم :« بخاطر این نیست که ما انتخاب‌های خودمون رو نداریم، ما از روی احترام تصمیماتش رو می‌پذیریم.»

بیمارستان دولدام بیمارستانی با بیماران عادی نیست. بیمارانی که به این بیمارستان مراجعه می‌کنند اصولا در اثر سوانح و حوادث آسیب جدی دیده‌اند. آسیب‌هایی فرو رفتن چاقو در سینه، فرو کردن تبر در کتف، تصدافات شدید جاده‌ای، آسیب دیدگان از دعواهای خیابانی و... .همه این صحنه‌ها می‌توانند ترسناک، مشمئزکننده و دردآور باشند و باید به این موضوع هنگام تماشای اثر توجه داشت. موضوع قابل توجه دیگر شاخص ناهنجاری این اثر است. در کنار داستان‌های مختلف و اتفاقات زیادی که همگی مربوط به بیمارستان، بیماران، پزشکان و ... است، داستان عاشقانه‌ای نیز بین «سو ووجین»  و «چا اون جه» شکل می‌گیرد. صحنه‌هایی از بوسیدن، در آغوش گرفتن مشاهده می‌شود. همچنین در قسمت 8 وقتی نیمی از داستان گذشته‌است صحنه‌هایی از مصرف نوشیدنی‌های الکلی وجود دارد. باتوجه به اینکه این عمل تقبیح نمی‌شود بلکه در فضای شیرین و دوستانه‌ای نمایش داده می‌شود، بهتر است به آن توجه کنید و در خصوص آن با نوجوان خود گفتگو کنید. البته لازم به ذکر است که در نسخه مورد اعتماد کدومو صحنه‌های مربوط به ناهنجاری وجود ندارد. اگر نسخه پالایش شده را تماشا می‌کنید، این محصول می‌تواند مناسب سنین بالای 12 سال نیز باشد.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

اصلی ترین پیام داستان از نظر تو چه بود؟

اثر گذار ترین شخصیت از نظر تو چه کسی بود؟

ادامه متن

داستان اثر

«سو ووجین» و «چا اون جه» هر دو از دانشجویان پزشکی بیمارستان «گوده» در سئول هستند. سو ووجین بخاطر بدنامی و رسوا کردن یک پزشک دیگر و چا اون جه بخاطر از حال رفتن‌های پی‌درپی‌اش در اتاق عمل، به بیمارستان «دولدام» در خارج از شهر انتقال داده می‌شوند. البته در این بین نباید نقش «دکتر کیم»، رئیس بیمارستان دولدام، را نادیده گرفت. او که بدنبال چند نیروی جوان برای بیمارستان خود می‌گشت، مهارت این دو دانشجو که بخاطر مشکلاتشان قادر به بروز آن نبودند را تشخیص داد و از کادر بیمارستان گوده، خواست تا آن‌ها را به جای تعلیق، به بیمارستان او بفرستند. در این بیمارستان هر روز اتفاقات و مشکلات جدید اتفاق می‌افتد که تجربه این دانشجویان جوان را بالا می‌برد. این بیمارستان محدود به کارهای معمول و رسمی دیگر بیمارستان‌ها نیست و پزشکان و کادر درمان آن همه اقدامات را برای نجات بیمار انجام می‌دهند که این موضوع باعث تعجب این دو دانشجو است. در این بین رئیس طمع‌کار و پول‌پرست هیئت مدیره، پزشکان و پرسنلی را وارد بیمارستان می‌کند که مانند خودش فقط پول و رتبه را می‌بینند. جدال بین دو گروه بیمارستان گوده و دولدام و اتفاقاتی که در هر قسمت رخ می‌دهد، داستان را پیش می‌برد. چا اون جه و سو ووجین که با اکراه و به اجبار در این بیمارستان قدم گذاشته بودند، به تدریج خودشان را از گروه دیگر جدا کرده و در کنار دیگر پرسنل بیمارستان دولدام در هر کجا که لازم بود به مبارزه با ظلم می‌پرداختند. در آخر دکتر پارک، که همیشه مقابل دکتر کیم بوده، به او سوء ظن داشته، به روش‌های او باور نداشته و مورد اعتماد رئیس پول پرست هیئت مدیره است، به دکتر کیم می‌پیوندد و از بازگشت به بیمارستان اصلی در سئول صرف‌نظر می‌کند تا بتواند در دولدام به بیماران خدمت کند.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: Yoo In-shik (یو این شیک) - Lee Gil-bok ( لی گیل بوک)

نویسنده/ مترجم: Kang Eun-kyung (کانگ اون کیونگ)

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد دکتر رمانتیک۲

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!