• امروز : 28 مرداد 1401
logo

نقد و بررسی سریال دودکش ۲

author-img

توسط : فاطمه طهماسبی ارزیاب کدومو

1 سال پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

684 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 13 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

سریال «دودکش 2»، در تیرماه 1400 از شبکه یک سیما به نمایش درآمده است. این اثر در ادامه‌ی سریال «دودکش 1»، به طنز اجتماعی می‌پردازد. این سریال داستان خانواده‌ی زحمت‌کشی را روایت می‌کند که همواره درگیر مشکلات اقتصادی و اجتماعی هستند.

ژانر : طنز اجتماعی

سال 1400 26 قسمت 45 دقیقهای جزئیات کامل اثر
3 مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 18 +
بر اساس 1 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

«دودکش 2» درصدد روایت مشکلات و مسائل معیشتی دهک‌های پایین جامعه در بستر طنز اجتماعی و البته تلخ می‌باشد. آنچه این فصل را از فصل قبل متمایز می‌کند تأکید بیشتر بر مسائل اجتماعی درکنار مسائل اقتصادی است. این مسئله نویسنده را وادار به نمایش ناهنجاری‌هایی از جانب شخصیت‌های اصلی داستان می‌کند تا شدّت اثرگذاری هریک از آسیب‌های اجتماعی را بیشتر کند.

نویسنده قصد دارد با هدف‌قراردادن برخی از مشکلات فرهنگی و اجتماعی امروز، ازجمله استفاده‌ی نامطلوب از فضای مجازی، مخاطب را نسبت به اثرات نامطلوب چنین کنش‌های ناهنجاری آگاه کند. درنتیجه در عینِ نمایش ناهنجاری‌های بسیار در این اثر، عمده‌ی محتوای داستان مثبت و مطلوب است.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

امروزه غالب افراد جامعه با مشکلات اقتصادی مواجه هستند. نوع برخورد افراد در زمان بروز چنین شرایطی در بستر خانواده اهمیت دارد. این سریال می‌تواند الگوی مناسبی برای فرزندان باشد.

از فرزندانتان بخواهید:

ادامه متن

داستان اثر

«فیروز مشتاق» و خانواده‌اش با راه‌انداختن یک قالیشویی در محل زندگی خود امرارِمعاش می‌کنند. برادر مجرّد او، بهروز هم درکنارِ آن‌ها مشغول به کار می‌شود. تا سالیان قبل شوهرخواهر بهروز نیز که در مضیقه‌ی اقتصادی بود درکنارِ آن‌ها زندگی و کار می‌کرد.

نصرت در این فصل از سریال با کسب‌وکار اینترنتی و حضور در شبکه‌های اجتماعی از بهروز و خانواده‌اش جدا شده و ادعا دارد که بدون هیچ مشکل اقتصادی و با بهترین درآمد در یکی از محلّه‌های خوب تهران زندگی می‌کند. خانواده‌ی نصرت از چگونگی رشد ناگهانی نصرت بی‌اطلاع هستند و صرفاً از وضعیت مطلوب او خوشحال‌اند. اما فیروز او را تأیید نمی‌کند و به او مشکوک است.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: برزو نیکنژاد

نویسنده: برزو نیکنژاد، محمد تنابنده، شهاب مهربان

ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : محمدعلی ضمیریان

۱۲ مرداد ۱۴۰۰

مناسب سن 18 +

مزخرف تمام

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد دودکش ۲

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!