• امروز : 16 تیر 1401
logo

نقد و بررسی سریال دوبونگ سون زن قوی (Strong Woman Do Bong-Soon)

author-img

توسط : مریم رحیمی پور ارزیاب کدومو

4 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

2732 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 17 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.
«دوبونگ‌سون؛ زن قوی» داستانی کمدی و رمانتیک در بستر یک ماجرای جنایی است. دختری که قدرت فوق‌العاده ماوراءلطبیعه دارد و موفق می‌شود به کمک دوستانش، مجرمی سریالی که محله آن‌ها را ناامن کرده دستگیر کند، در این مسیر به رییس شرکت خود علاقه‌مند می‌شود و با او ازدواج می‌کند.

ژانر : جنایی رمانتیک کمدی

سال 2017 16 قسمت تقریبا 65 دقیقه جزئیات کامل اثر
2 مناسب خانواده 19 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 16 +
بر اساس 1 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

«دوبونگ‌سون؛ زن قوی» یک اثر کمدی، رمانتیک با مایه‌های فانتزی و جنایی است. هر یک از این ویژگی‌ها یعنی طنز، عاشقانه بودن، عناصر فانتزی و همین‌طور جذابیت جستجوی مجرم علتی است که می‌تواند این داستان را برای نوجوانان جذاب و دیدنی کند. فارغ از برخی ناهنجاری‌های اجتماعی و اخلاقی این اثر به طور کلی اثری سرگرم‌کننده برای نوجوانان است. خوب است که والدین به دلایلی که نوجوان به چنین اثری اشتیاق نشان می‌دهد توجه کنند، با او در مورد ماجرای عاشقانه داستان، روند پیدا کردن مجرم، صحنه‌های خنده‌دار فیلم و ... گفتگو کنند. حتی خود را به جای شخصیت اصلی داستان بگذارند و تصور کنند اگر چنین قدرتی داشتند در چه مسیری از آن استفاده می‌کردند؟

عاشقانه این اثر به طور کلی ماجرایی ساده است، اما برخی از شوخی‌های لفظی و اشاراتی با محتوای جنسی موجب می‌شود که این محتوا برای نوجوانان تا حدی نامناسب تلقی شود، برای مثال «دوبونگ‌سون» به خانه «آن‌مین‌هیوک» می‌رود و شب را در آنجا می‌گذارند، گرچه در این قسمت اتفاقی نمی‌افتد اما چندان مطلوب نیست که چنین عملی برای نوجوانان عادی‌سازی شود. از طرفی مادر «دوبونگ‌سون» هر بار به او می‌گوید که با رییسش رابطه جنسی برقرار کند تا آینده‌اش تضمین شود و «دوبونگ‌سون» که تصور می‌کند رییسش همجنس‌گراست با مادرش مخالفت می‌کند، گرچه همه‌ی این محتواها به صورت طنز و شوخی مطرح می‌شود اما چندان مناسب نوجوانان نیست. از طرفی در قسمت‌هایی در خیال شخصیت‌ها و به صورت غیرواقعی تصور می‌شود که «آن‌مین‌هیوک» و «این‌گوک‌دو» بایکدیگر رابطه عاشقانه برقرار کرده‌اند گرچه این تصاویر خیالی است اما به هر صورت تا حدی به نمایش درمی‌آید که مناسب نوجوانان نیست.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

با فرزندان خود در مورد قدرت «دوبونگ‌سون» صحبت کنید. چرا اگر او قدرتش را علیه انسان‌های بی‌گناه استفاده می‌کرد آن را از دست می‌داد؟ چرا وقتی برای نجات دادن «آن‌مین‌هیوک» آرزو کرد قدرتش برگردد این اتفاق افتاد؟ اگر آن‌ها چنین قدرتی داشتند چطور از آن استفاده می‌کردند؟

در مورد معضلات اجتماعی موجود در اثر با نوجوانان گفتگو کنید، مساله قتل، آدم‌ربایی و ... در هر جامعه‌ای وجود دارد. چطور می‌توان این معضلات اجتماعی را کمتر کرد و از وقوع آن جلوگیری کرد؟

ادامه متن

داستان اثر

شرح والدین: «دوبونگ‌سون» دختری به ظاهر معمولی است که یک ارثیه خانوادگی عجیب دارد. همه‌ی زنان خانواده او دارای قدرت بدنی فوق‌العاده هستند که از نسل‌های دور به آن‌ها رسیده‌است. آن‌ها اگر با این قدرت بدنی به افراد بی‌گناه صدمه بزنند توانایی خود را از دست می‌دهند، «دوبونگ‌سون» هم در تمام زندگی از ترس صدمه زدن به افراد بی‌گناه قدرت خود را مخفی کرده‌است و بزرگ‌ترین آرزویش این است که یک دختر معمولی باشد. اما در زندگی چندان فرد موفقی نیست، تحصیلات دانشگاهی، شغل مناسب و ... ندارد و در آستانه دهه چهارم زندگی هنوز ازدواج نکرده‌است و عشقی یک‌طرفه به یکی از همکلاسی‌های قدیمی خود به نام «این‌گوک‌دو» دارد گرچه او سال‌هاست متوجه این علاقه نشده است. از طرفی «آن‌میون‌هوک» کوچک‌ترین پسر یک خانواده ثروتمند است و رییس یک شرکت بزرگ بازی آنلاین است که خودش تأسیس کرده، او به خاطر توانایی‌های خود احتمال دارد که وارث شرکت پدرش باشد، در حالی که سه برادر بزرگ‌تر از خود دارد. به خاطر همین احتمال از طرف فردی ناشناس تلفن‌های تهدیدآمیز دارد و چند بار در خطر زخمی شدن و مرگ قرار گرفته‌است. او به پلیس‌ها هیچ اعتمادی ندارد به همین خاطر تصمیم می‌گیرد برای خود یک بادیگارد استخدام کند. در همین بین به طور اتفاقی با «دوبونگ‌سون» رو‌به‌رو می‌شود و به قدرت فوق‌العاده او پی می‌برد. «دوبونگ‌سون» که آرزو دارد بازی کامپیوتری بسازد قبول می‌کند که بادیگارد او باشد و همراه با او فردی که تهدیدش می‌کند را بیابند. در همین بین در محل زندگی «دوبونگ‌سون» قتل و آدم‌ربایی سریالی رخ می‌دهد. فردی ناشناس دخترهای جوان و زیبا را می‌دزد و در جایی زندانی می‌کند یا به قتل می‌رساند. «این‌گوک‌دو» که همکلاسی کودکی «دوبونگ‌سون» و پلیس است به دنبال پیدا کردن مجرم است و به تدریج «دوبونگ‌سون» و «آن‌میون‌هوک» هم وارد این ماجرا می‌شوند در همین کشمکش‌ها آن دو متوجه می‌شوند که به یکدیگر علاقه دارند و علاوه بر پیدا کردن فرد تهدیدکننده «آن‌میون‌هوک»، آدم‌ربای محله را نیز پیدا و دستگیر می‌کنند. در نهایت پس از آرام شدن اوضاع «آن‌میون‌هوک» از «دوبونگ‌سون» تقاضای ازدواج می‌کند و آن‌ها ازدواج کرده و صاحب دوفرزند دوقلو می‌شوند که مانند مادرشان توانایی فوق‌العاده دارند.

جزئیات اثر

کارگردان: Lee Hyeong-min لی‌هیونگ‌مین

نویسنده: Baek Mi-kyeong بک‌می‌کیونگ

ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : ریحانه یافتیان

۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

مناسب سن 16 +

سریال قشنگیه و طنز جالبی هم داره. فقط میزان ناهنجاری و خشونتی که توش هست برای سنین کم مناسب نیست.

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد دوبونگ سون زن قوی

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>