• امروز : 28 مرداد 1401
logo

نقد و بررسی سریال دوازده (The Twelve)

author-img

توسط : مهدی کهن ارزیاب کدومو

1 سال پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

741 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 17 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«دوازده» سریالی در ژانر درام است که به دادگاه رسیدگی به قتل یک دختربچه توسط مادرش می‌پردازد. بیشتر صحنه‌ها در دادگاه و گفت‌وگوی بین شاهدان ماجرا و وکلا می‌گذرد. اما در این بین شاهد اتفاقات زندگی اعضای هیئت‌منصفه نیز هستیم. برخی صحنه‌ها به‌خاطر خشونت و اضطرابی که به مخاطب منتقل می‌کند، این سریال را برای سنین زیر 17سال نامناسب کرده است.

ژانر : درام

سال 2019 فصل اول/هر قسمت 43 دقیقه جزئیات کامل اثر
مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

محتوای این سریال برای رده‌ی بزرگسالان ساخته شده و مخاطب هدفِ آن افراد بالای هفده سال هستند. درنتیجه، تماشای این سریال برای افراد زیر هجده سال باید حتما در کنار والدین باشد.

فضای کلّی سریال دارای ابهام و سوال پیرامون قاتل واقعی است. اگرچه بیشتر صحنه‌ها در فضای دادگاه است، اما در صحنه‌های تیتراژ و برخی صحنه‌های پراکنده و گذرا، تصاویر جسد، درگیری لفظی و زدو‌خورد، ترس و گریه را نیز مشاهده می‌کنیم. گفتگو پیرامون موضوع سریال و رفتار شخصیت‌های آن می‌تواند بهانه‌ی خوبی برای گپ‌زدن با فرزندتان که این سریال را دیده است باشد.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

با فرزند خود درباره‌ی آنچه از سریال برداشت کرده گفت‌وگو کنید، از او بپرسید آیا اعضای هیئت‌منصفه به‌درستی برای متهم تصمیم گرفتند؟ با این سوال درباره‌ی قضاوت‌کردن و لازمه‌های آن با فرزند خود صحبت کنید.

«یوری» در انتهای فیلم چه تصمیمی می‌گیرد؟ عملکرد «یوری» را همراه با فرزند خود بررسی و واکنش او به فوت کارگر مهاجر را ارزیابی کنید،

ادامه متن

داستان اثر

دادگاه زنی به نام «فری پالمرز» درحال برگزاری است که متهم به قتل دخترش «رز» است. فری بعد از جداشدن از همسرش نمی‌تواند حضانت دخترش را بگیرد و تنها یک روز در هفته می‌تواند او را ببیند. بعد از چند هفته دختر او درحالی‌که گلویش پاره شده، به بیمارستان برده می‌شود و در آنجا می‌میرد.

فری به اتهام قتل دخترش دستگیر می‌شود و درادامه، دادگاه او برگزار می‌شود و پرونده‌ی قتل دوستش، «پرچته» که هجده سال پیش کشته شده بود نیز به جریان می‌افتد.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: Sanne Nuyens, Bert Van Dael/ سان نویینز، برت ون دایل

نویسنده: Sanne Nuyens, Bert Van Dael/ سان نویینز، برت ون دایل

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد دوازده

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!