دل

بررسی تخصصی سریال

دل

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
18 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«دل» روایت مردان و زنانی است که به یکدیگر متعهد می‌شوند اما به نام عشق، دل در گرو فرد دیگری دارند. این سریال که از ساخته‌های منوچهر هادی است، تنها مزیت نسبی‌اش را در بهره بردن از بازیگران شناخته‌شده تعریف کرده است. داستان تک‌خطی و کلیشه‌ای به همراه کارگردانی بسیار ضعیف باعث شده است تا این سریال ارزش دیدن نداشته باشد.

سال 1398 هر قسمت 55 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

در شب عروسی رستا، نکیسا به او تجاوز می‌کند. این تجاوز با تحریک خواهر ناتنی رستا، آوا، اتفاق می‌افتد. خانواده‌ای را فرض کنید که کاملا از یکدیگر پاشیده‌اند؛ توران شوهرش، اتابک، را مدام تحقیر می‌کند و مانند یک زیردست با او حرف می‌زند. توران از به هم خوردن عروسی آرش خوشحال است و سعی می‌کند آرش را مجبور به ازدواج با رابی کند. افراد از هر فرصتی برای ضربه زدن به دیگری استفاده می‌کنند و قائل به هیچ آدابی نیستند. تقریبا تمام شخصیت‌های این داستان در عین حال که با فردی در ارتباط هستند، دل در گرو دیگری دارند و دوست دارند با آن فرد دیگر ازدواج کنند. رستا در حالی که می‌داند آرش به او علاقه دارد اما از او دوری می‌کند و سعی دارد با مهران و نکیسا رابطه برقرار کند. رابی ازدواجش را برای رابطه با آرش به هم می‌زند. مرسده با اتابک رابطه دارد در شرایطی که او با فاراب زندگی می‌کند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

رستا که پیش از ازدواجش رابطۀ دیگری داشته است، حالا در شب ازدواج به او تجاوز می‌شود. در طول داستان متوجه می‌شویم که این تجاوز با تحریک خواهر ناتنی‌اش صورت گرفته است. در طول تمام داستان اعتمادی میان شخصیت‌ها وجود ندارد. آن ها در تلاش هستند تا از هر طریقی که ممکن است به یکدیگر ضربه بزنند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

تقریبا تمام شخصیت‌های این داستان درگیر روابط خارج از چاچوب و خیانت هستند. بعد از به هم خوردن عروسی و با این حال که رستا می‌داند آرش او را دوست دارد سعی می‌کند به مهران نزدیک شود و با او ازدواج کند. رابی ازدواجش را به هم می‌زند تا بتواند دوباره با آرش رابطه داشته باشد. اتابک هنگامی که از همسر خود جدا نشده است با مرسده در ارتباط است؛ در حالی که مرسده نیز با فاراب در ارتباط بوده است و او حالا در زندان است. دروغ‌گویی و استفاده از راه‌های نادرست برای رسیدن به اهداف در رفتارهای آوا به وضوح دیده می‌شود. او نکیسا را فریب می‌دهد تا به رستا تجاوز کند. توهین و عدم اعتماد در فضای خانواده در صحنه‌های متعددی دیده می‌شود.

ادامه متن

روابط میان افراد در این سریال چقدر واقعی است؟

معنای عشق چیست؟ تا کجا می‌توان برای عشق تلاش کرد؟

راه‌هایی که می‌توان خطاها را جبران کرد چیست؟

تعریف تو از خانواده چیست؟

روابط میان پدر و مادر باید چگونه باشد؟

شما می‌توانید فرزند خود را کمک کنید تا برداشتی دقیق‌تر از روابط اجتماعی افراد داشته باشند.

شما تصورات فرزندانتان را می‌توانید اصلاح کنید.

خلاصه: روابط میان افراد در این سریال چقدر واقعی است؟ شما می توانید فرزند خود را کمک کنید تا برداشتی دقیق‌تر از روابط اجتماعی افراد داشته باشند.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه