• امروز : 10 آذر 1400
logo

نقد و بررسی سریال خاطرات یک خون‌آشام (The Vampire Diaries)

author-img

توسط : مهسا خاکپور ارزیاب کدومو

3 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 17 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«خاطرات یک خون‌آشام» سریالی در ژانر ترسناک، تخیلی و عاشقانه است و داستان شهری به نام میستیک فالز را روایت می‌کند که سال‌هاست درحال مبارزه با خون‌آشام‌ها و جادوگر‌ها و گرگینه‌هاست. دختری به نام الینا عاشق استفنن سالواتور می‌شود که یک خون‌آشام است و داستان را به سمت اتفاقات جدیدی پیش می‌برد.

سال 2009-2017 8 فصل/171 قسمت/ هر قسمت حدود 44 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

«خاطرات یک خون‌آشام» محصول سال 2009 به بعد است و یک سریال در ژانر تخیلی و عاشقانه است. این سریال داستان یک شهر به نام میستیک فالز را روایت می‌کند که سال‌هاست با موجودات ماورایی رودرروست و حالا یک دختر انسان به نام الینا عاشق یک خون‌آشام به نام استفن می‌شود و به راز او پی می‌برد. این سریال بین نوجوانان محبوبیت خاصی دارد. شخصیت‌های اصلی فیلم را نوجوانان تشکیل می‌دهند و اتفاقات سریال در دوره‌ی نوجوانی آن‌ها و از 16سالگی‌شان شروع می‌شود.

این سریال در ژانر ترسناک هم قرار می‌گیرد. خون‌آشام‌ها از خون انسان‌ها تغذیه می‌کنند و برای این کار بیشتر مواقع دندان‌های نیششان را در گلو و یا مچ فرد فرو می‌برند. همچنین انسان‌ها اگر از خون خون‌آشام بنوشند و بمیرند به‌عنوان یک خون‌آشام دوباره زنده می‌شوند و میل شدیدی به شکار انسان دارند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

درمورد شخصیت الینا با فرزند خود صحبت کنید. احساسات در مسیر زندگی و رفتار او چه تاثیری دارد؟

از فرزند خود بپرسید به نظر شما الینا چطور با غم‌ها و سوگ‌های بزرگی که تجربه کرده است کنار آمد؟ آیا او همه‌ی هیجانات منفی خودش را سرکوب می‌کند؟

ادامه متن

داستان اثر

این سریال در یک شهر قدیمی به نام میستیک فالز اتفاق می‌افتد. شهری که در طول فیلم مشخص می‌شود سال‌هاست درحال مبارزه با خون‌آشام‌هاست و جادوگران و گرگینه‌ها را در خود جای داده است. الینا به‌تازگی پدر و مادر خود را از دست داده و با دو برادر به نام‌های دیمن و استفن آشنا می‌شود و متوجه راز آن‌ها یعنی خون‌آشام بودنشان می‌شود.

استفن تلاش می‌کند با داشتن یک رژیم، فقط از خون حیوانات استفاده کند؛ بنابراین نمی‌تواند غریزه‌ی خودش را درباره‌ی خون انسان کنترل کند. اما دیمن از خون انسان‌ها تغذیه می‌کند و می‌تواند خودش را کنترل کند. او انسان‌های بسیاری را به خون‌آشام تبدیل می‌کند. در طول سریال تعداد زیادی از افراد و نزدیکان الینا درگیر خون‌آشام‌ها و داستان‌هایشان می‌شوند و هربار افراد زیادی کشته می‌شوند و برای نجات جان بقیه معماهای بسیاری را حل می‌کنند.

جزئیات اثر

کارگردان: مارکوس سیگا،جان داهی، راب هاردی / Marcos Siega ، John Dahl, Rob Hardy

نویسنده: جولی پک- کوین ویلیامسون/ Julie Plec, Kevin Williamson

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد خاطرات یک خون‌آشام

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>