• امروز : 18 بهمن 1401
logo

نقد و بررسی سریال خاطرات رهایی من (My Liberation Notes)

author-img

توسط : فاطمه زهرا باقری ارزیاب کدومو

2 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

421 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 16 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

سریال خاطرات رهایی من، داستان چند جوان روستایی و یک غریبه‌ی مرموز را روایت می‌کند که در حومه سئول زندگی می‌کنند و در جستجوی مفهوم عشق و زندگی هستند. این سریال در ژانر برشی از زندگی و در سال ۲۰۲۲ میلادی از شبکه JTBC و Netflix پخش شده است.

ژانر : برشی از زندگی

سال 2022 16 قسمت ۶۰ دقیقه‌ای جزئیات کامل اثر
5 مناسب خانواده 1 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

سریال خاطرات رهایی من، برشی از زندگی افراد ناراحتی است که می‌خواهند در جامعه‌ی طبقاتی کره شادی را به‌دست بیاورند. و یک موشکافی عمیق و بی‌رحمانه از روابط انسان‌هاست.

خشونت این سریال در حد نسبتا پایینی است و اما ترس روانشناختی در این سریال زیاد است و حس ناامنی اقتصادی و اجتماعی زیادی در لایه‌های درونی آن وجود دارد. همچنین غم و افسردگی شخصیت‌های اصلی به مقدار زیادی دیده می‌شود.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

درباره نگاه به زندگی و آینده و تفاوت زندگی در ایران و زندگی در خارج از کشور با خانواده صحبت کنید. همچنین می‌توانید درباره باورهای متفاوت مردم کره نسبت به مردم ایران تبادل نظر کنید.

می‌توانید از این سوالات استفاده کنید:

ادامه متن

داستان اثر

یک خانواده‌ی فقیر در در روستایی در حومه‌ی شهر سئول زندگی می‌کنند. فرزندان خانواده در چند شرکت در سئول کار می‌کنند و روزهای تعطیل هم در کنار پدر و مادرشان در مزرعه کار می‌کنند. یک کارگر الکلی کم‌حرف نیز درکنار خانواده آنها زندگی می‌کند. چانگ‌هی تنها پسر خانواده، می‌خواهد با آدمای موفق و پولدار بگردد تا خودش هم پولدار شود. او تلاش می‌کند تا از روستایشان نقل مکان کند. اما در واقعیت در جامعه‌ی سرمایه‌داری کره نمی‌تواند آن‌طور که می‌خواهد موفق باشد. می‌جونگ خواهر چانگ‌هی، می‌خواهد از احساس حقیر بودن رها شود و حس کمال داشته باشه پس از کارگر الکلی مزرعه در خواست عجیبی می‌کند، او به آقای گو می‌گوید که به جای اینکه از روی بیکاری الکل بخورد، او را ستایش کند و حتی از عشق هم بیشتر اون رو بپرستد تا هردو تغییر کنند. گو قبول می‌کند اما هیچکس نمی‌داند که گو درواقع یک خلافکار خطرناک است. می‌جونگ و آقای گو کم کم از یکدیگر تعریف و تمجید می‌کنند و به همدیگر حس مثبت می‌دهند. آنها یک رابطه‌ی خاص باهم پیدا می‌کنند. می‌جونگ در محیط کارش با مشکل روبروست.‌ شرکت اصرار دارد که همه کارمندان عضو یک کلوپ شوند تا بتوانند مفیدتر کار کنند. خانه‌ی می‌جونگ در روستا بسیار از محل کارش دور است و او نمی‌تواند مثل بقیه هرروز بعد از کار به خوشگذرانی در کلوپ بپردازد. اما رئیس‌های او سختی زندگی او را درک نمی‌کنند‌. می‌جونگ و دو نفر از همکاران گوشه‌گیرش مجبور می‌شوند یک کلوپ خاص برای خود دست و پا کنند. آنها کلوپ رهایی را تاسیس می‌کنند. در این کلوپ آنها سعی می‌کنند با حرف زدن و درددل کردن درباره مشکلات و ناراحتی‌هایشان حس رهایی پیدا کنند. می‌جونگ و آقای گو به تاثیر گذاشتن روی همدیگر ادامه می‌دهند و در انتها موفق می‌شوند نگاه یکدیگر به زندگی را تغییر دهند و کمی شادتر زندگی کنند.

جزئیات اثر

کارگردان/ مولف: کیم سئوک‌یون Kim Seok-yoon

نویسنده/ مترجم: پارک هه‌یانگ Park Hae-young

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد خاطرات رهایی من

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!