• امروز : 27 مهر 1400
logo

نقد و بررسی سریال خاتون

author-img

توسط : نفیسه عبداللهی ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 13 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

سریال «خاتون» با ژانری تاریخی و عاشقانه داستان یک زن بختیاری در دهه‌ی 20 را روایت می‌کند که زندگی‌اش تحت تاثیر جنگ جهانی دوم قرار می‌گیرد و برای جلوگیری از اشغال و غارت کشور، به مقابله با ارتش شوروی می‌پردازد. این سریال در سال 1400 تولید شده و توسط پلتفرم نماوا نمایش داده می‌شود.

سال 1400 16 قسمت/ میانگین هر قسمت 55 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

سریال خاتون ژانری عاشقانه دارد و به داستان زندگی خاتون و همسرش، شیرزاد، پرداخته است که علاقه زیادی بهم دارند و در طول سریال ابراز علاقه‌ از جانب آن‌ها نمایش داده می‌شود.
ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

علت ماندن شیرزاد ملک در رشت چه بود؟ تو اگر جای او بودی چه تصمیمی می‌گرفتی؟ به نظرت نامجو چه ویژگی‌هایی داشت؟ با حرف‌هایی که نامجو به شیرزاد زد موافقی؟ سرهنگ سنگری چه ویژگی‌هایی داشت؟ کدام شخصیت را بیشتر دوست داری؟ چرا؟

اگر الان سرزمینمان مورد حمله قرار بگیرد، وظیفه‌ی ما چیست؟ برای دفاع از سرزمینت حاضری چه کارهایی انجام بدهی؟ به نظرت زنان هم می‌توانند به دفاع و محافظت از کشور کمک کنند؟

ادامه متن

داستان اثر

سریال «خاتون» داستان زندگی زنی با همین نام است که بعد از زندانی‌شدن و تبعید پدرش به بندر لنگه، با افسری از ارتش به نام شیرزاد ملک ازدواج می‌کند و در رشت ساکن می‌شود. یکم شهریور هزار و سیصد و بیست، ششمین سالگرد ازدواج خاتون و شیرزاد است و آن‌ها با هم قرار گذاشته‌اند به شکار بروند، اما شیرزاد به دلیل مشغله‌هایی که در فرماندهی ارتش دارد و درگیر قحطی آرد و گندم در شهر است به این قرار نمی‌رسد.

فردای آن شب سرهنگ سنگری یک مهمانی برگزار می‌کند و تمام افراد سرشناس شهر را دعوت می‌کند. خاتون و شیرزاد هم به این مراسم می‌روند و خاتون بعد از ملاقات با دوستش، پروین، متوجه می‌شود که آن شب رادیو بی‌بی‌سی قصه‌ی شب را قطع کرده است و بیت «چو فردا برآید بلند آفتاب...» را پخش کرده است.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: تینا پاکروان

نویسنده: تینا پاکروان

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد خاتون

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>