• امروز : 4 مهر 1401
logo

نقد و بررسی سریال تو زیبایی (You Are beautiful)

author-img

توسط : مریم رحیمی پور ارزیاب کدومو

6 روز پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

108 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 15 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

داستان دخترکی یتیم که ناچار می‌شود به جای برادر دوقلوی خود در یک گروه موسیقی پسرانه عضو شود و دردسرهای زیادی برای فاش نشدن هویت واقعی خود دارد و در نهایت منجر به ماجراهایی عاشقانه می‌شود.

ژانر : عاشقانه کمدی موزیکال

سال 2009 16 قسمت تقریباً 60 دقیقه‌ای جزئیات کامل اثر
مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

«تو زیبایی» یکی از قدیمی‌ترین و پرطرفدارترین سریال‌های کره‌ای در بین مخاطبان ایرانی است. این سریال در سال 2009 تقریباً همزمان با سریال «پسران فراتر از گل» منتشر شد و در دسته‌ی اولین سریال‌هایی است که طرفداران سریال‌های کره‌ای در ایران (کیدرامرها) تماشا کرده‌اند.

«تو زیبایی» مانند بسیاری از سریال‌های کره‌ای این دوره ویژگی‌های خاص خود را دارد. داستان ساده و تک خطی، شخصیت‌های تک بعدی، عناصر کلیشه‌ای و قابل پیش‌بینی، فضایی تخیلی و به دور از واقعیت‌های زندگی اما با این وجود همچنان برای طرفداران قدیمی جذاب و به یاد ماندنی است و عناصری برای جذب مخاطبان جدید دارد.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

در مورد سیر کلی داستان صحبت کنید. آیا ممکن است دختری خود را به جای پسری جا بزند و کسی متوجه نشود؟ ممکن است که سه پسر به طور همزمان به دختری علاقه‌مند شوند؟

رفتارهای گومی‌نیو را بررسی کنید. چرا او در هر زمان نیاز به حمایت یک پسر برای رفع امور خود را داشت؟ آیا او می‌تواند الگویی برای دختران باشد؟

ادامه متن

داستان اثر

«گومی‌نیو» دختری جوان و یتیم است که در صومعه بزرگ شده‌است، او برادری دوقلو به نام «گومی‌نام» دارد که مدت‌هاست او را ندیده‌است. گومی‌نام قرار است به زودی به یک گروه خوانندگی کی‌پاپ ملحق شود اما به علت عمل جراحی نمی‌تواند در انظار عمومی ظاهر شود. مدیر برنامه‌های گومی‌نام به سراغ گومی‌نیو می‌آید و از او می‌خواهد تا مدتی در نقش برادرش ظاهر شود. گومی‌نیو به ناچار قبول می‌کند و وارد گروه موسیقی می‌شود اما هیچ‌کس به جز مدیر برنامه‌ها نمی‌داند که او، گومی‌نام واقعی نیست و دختر است. گومی‌نامِ جدید برای پذیرفته شدن در گروه مشکلاتی دارد، برای مثال لیدر گروه هوانگ‌ ته‌کیونگ او را قبول ندارد یا بقیه اعضا نسبت به او حس مثبتی ندارند و از طرفی دائماً باید مراقب باشد که دیگران هویت واقعی او را متوجه نشوند. در ادامه شین‌وو که یکی از اعضای گروه است متوجه می‌شود که او دختر است و به او علاقه‌مند می‌شود. به تدریج و بعد از مدتی گومی‌نام نیز به هوانگ ته‌کیونگ علاقه‌مند می‌شود ولی در این مسیر مشکلاتی دارد، مثل اینکه نمی‌تواند هویت واقعی خود را فاش کند یا مشکلاتی در زندگی هوانگ ته‌کیونگ مانع اوست و یا خبرنگاران دائماً به دنبال این هستند که حواشی زندگی آن‌ها را فاش کنند. شین‌وو و جرمی که اعضای دیگر گروه هستند هم به او علاقه‌مند می‌شوند ولی گومی‌نام به ته‌کیونگ علاقه‌ دارد و همین مثلث عشقی هم باعث مشکلاتی در طول داستان می‌شود. در نهایت گومی‌نام واقعی به کشور برمی‌گردد و گومی‌نیو می‌تواند در نقش واقعی خود با ته‌کیونگ وارد رابطه عاطفی شود.

جزئیات اثر

کارگردان: هونگ سونگ‌چانگ Hong Jung-chang

نویسنده: هونگ جونگ‌اون Hong Jung-eun

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد تو زیبایی

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!