بینوایان

بررسی تخصصی سریال Les Miserables

بینوایان

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
15 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

ژان والژان پس از آزادی از زندان، به فرد دیگری تبدیل می‌شود و زندگی جدیدی را آغاز می‌کند. او سرپرستی کوزت را برعهده گرفته و تلاش می‌کند شرایط خوبی برای او فراهم کند. خطر بازرس ژاور و تناردیه آن‌ها را تهدید می‌کند. شجاعت، صداقت و آزادی‌خواهی پیام‌های اصلی این سریال می‌باشند. این مجموعه براساس رمان مشهور «بینوایان» اثر «ویکتور هوگو» در سال ۲۰۱۸ ساخته شده است.

سال 2018 6 قسمت جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

سریال با صحنه‌هایی آغاز می‌شود که در آن اجساد بسیاری از سربازان فرانسوی همراه با خون‌ریزی نمایش داده می‌شود. صحنه‌های زیادی از برخورد و درگیری و تیراندازی در سریال وجود دارد. تناردیه در چند صحنه کوزت را مورد ضرب‌و‌شتم قرار می‌دهد. در یکی از صحنه‌ها کشیدن دندان کوزت همراه با خون‌ریزی و درد‌کشیدن او به‌صورت کامل به نمایش در‌می‌آید. در برخی صحنه‌ها اعدام و خودکشی دیده می‌شود. خشونت کلامی و توهین و تحقیر نیز در دیالوگ‌های تناردیه‌ها در سریال دیده می شود. در نسخۀ اصلی سریال، صحنۀ تجاوز سربازان فرانسوی به فانتین وجود دارد.

ادامه متن
جزئیات
ترس

چهرۀ ژان والژان و به‌طورکلی زندانیان تاحدی ترسناک به‌نظر می‌رسد. نمایش اجساد متعدد همراه با خون‌ریزی نیز برای برخی مخاطبان ترسناک است. صحنه‌هایی که در آن فانتین برای دریافت پول، موهای خود را کوتاه کرده و دندانش را می‌فروشد، برای مخاطبان حساس رنج‌آور خواهد بود. صحنۀ جدایی کوزت از فانتین نیز برای مخاطبان کم‌سن‌و‌سال ترسناک است.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در چند قسمت صحنه‌هایی حاوی رقص شخصیت‌ها وجود دارد. نوشیدن مشروبات الکلی و حالت مستی شخصیت‌ها در قسمت‌های مختلفی دیده می‌شود. در نسخۀ اصلی این سریال، چند‌صحنه از بوسیدن شخصیت‌ها هم‌چون کوزت و ماریوس وجود دارد. در نسخۀ اصلی و در دو قسمت، فاحشه‌ها به نمایش در‌می‌آیند.

جزئیات
پیام مثبت

تم اصلی سریال آزادی‌خواهی و شجاعت است که در رفتار بسیاری از شخصیت‌ها دیده می‌شود. ژان والژان در بسیاری از اتفاقات، شجاعت مثال‌زدنی از خود نشان می‌دهد. ماریوس در طول سریال به فردی انقلابی و شجاع تبدیل می‌شود. صداقت ژان والژان در دادگاه که باعث دستگیری خودش می‌شود، امری ستودنی است. رفتارهای ژان والژان و فانتین نسبت به کوزت نوعی ایثار به‌حساب می‌آید.

جزئیات
الگوی مثبت

ژان والژان در طول سریال شمایل قهرمانی به خود می‌گیرد. صداقت، شجاعت، آزادی‌خواهی و ایثار، او را به شخصیتی در قامت الگوی مثبت تبدیل می‌کند. ژان والژان در طول سریال تغییر کرده و دائماً در حال رشد و کمال دیده می‌شود. همین مسئله در مورد ماریوس نیز رخ می‌دهد. فانتین تمام هستی خود را فدای فرزندش کوزت می‌کند.

مهم‌ترین ویژگی ژان والژان چیست؟ ویژگی‌های ژان والژان به‌عنوان قهرمان را برای فرزندتان مشخص و روشن کنید.

نظر فرزند شما در مورد ژاور چیست؟ با این سؤال می‌توانید ویژگی‌های شخصیت منفی سریال را برای فرزند خود بیان کنید.

فرزند شما به کدام شخصیت علاقه‌مند شده است؟ در مورد ویژگی‌های آن شخصیت گفت‌وگو کنید. با این سؤال الگوی فرزند شما مشخص شده و می‌توانید به‌طور کامل به گفت‌وگو دربارۀ ویژگی‌هایش بپردازید.

خلاصه: فرزند شما به کدام شخصیت علاقه‌مند شده است؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه