• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

با خانمان

با خانمان

بررسی تخصصی سریال

author-img

توسط : نفیسه عبداللهی ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  سریال «با خانمان» با ژانری کمدی و شدت ناهنجاری اجتماعی متوسط، داستان استاد دانشگاهی به نام مسعود خاکپور است که در گیر و دار کاندیدای هیئت علمی و ازدواج با دختر عمویش متوجه می­شود که فرزند آن خانواده نیست و پدرش او را از یک واسطه خریده است به همین خاطر پس از سال­ها به دنبال خانواده واقعی­‌اش می­‌گردد.

سال 1399 242 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

در برخی از صحنه‌های سریال درگیری فیزیکی و بحث بین شخصیت‌ها نمایش داده می‌شود.

جزئیات
ترس

در قسمتی از سریال ناصر آراسته به علت استفاده از مواد مخدر در اتاق هتل، موجب آتش گرفتن اتاق می‌شود. صحنه آتش سوزی خیلی کوتاه نمایش داده می‌شود که برای مخاطبین کم‌سن و حساس می‌تواند ترسناک باشد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

ناصر آراسته، پدر مسعود، به مواد مخدر اعتیاد دارد و به خاطر نداشتن کار و درآمد مناسب در گدشته مجبور می‌شود به صورت پنهانی از همسرش، فرزندانش را بفروشد. او بعد از آشنایی با مسعود به دنبال راهی برای سو استفاده از ثروت او و فروش قالی‌های کارگاهش است تا بتواند هزینه خرید مواد مخدر را فراهم کند. روشن کردن گاز پیکنیکی جهت استعمال مواد مخدر در فیلم نشان داده می‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

تاثیر اعتیاد به مواد مخدر در خانواده از پیام‌های مثبت سریال است. پدر مسعود، ناصر آراسته، به مواد مخدر اعتیاد دارد و در جایی مشغول به کار نیست و توانایی پرداخت هزینه‌هایش را ندارد به همین خاطر فرزندانش را بعد از تولد با پنهان‌کاری از همسرش می‌فروشد اما یکی از فرزندان او که مسعود نام دارد، بعد از پیدا کردن پدر و مادرش بدون سرزنش کردن آن‌ها به خاطر فروش او، با احترام و مهربانی با آن‌ها رفتار می‌کند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

مسعود پسر مهربان و دلسوزی است که بعد از پیدا کردن پدر و مادر واقعی¬اش تلاش می¬کند تا زندگی خوبی برای آن¬ها فراهم کند و آرزو¬های مادرش را برآورده سازد.

آنچه لازم است والدین بدانند

سریال «باخانمان» داستان پسری به نام مسعود است که بعد از سال­ها متوجه می­شود پدرش او را از یک واسطه خریده است و باید به دنبال خانواده واقعی خود بگردد. مسعود در یک خانواده ثروتمند بزرگ شده است و اما خانواده واقعی او وضعیت مالی مناسبی ندارد و مادرش برای پرداخت هزینه­‌های تحصیل دخترش مجبور است عروسک بسازد. مسئله پر اهمیت در این سن، مسئله هویت است و کودکان با تشکیل هویت می­توانند مسیر مشخصی را در آینده دنبال کنند. با گفتگو و صحبت درباره  شخصیت­‌هایی مانند مسعود که با وجود اینکه توسط پدرش فروخته شده است اما رفتار محترمانه‌ای با آن­ها دارد و یا گوهر که با وجود وضع مالی نامناسب به ادامه تحصیل اهمیت داده است و حالا تبدیل به یک مخترع شده است، می­‌توانید فرزندتان را در مسیر یافتن هدفی مناسب برای آینده کمک کنید.

خلاصه: درباره شخصیت­‌ها و پیام­های مثبت سریال با فرزندتان گفتگو کنید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

چرا ناصر آراسته مجبور به فروش فرزندانش می­شود؟

با فرزند نوجوان خود درباره مضامین طنز اثر صحبت کنید:به نظرت این موضوع مضمون مناسبی برای یک مجموعه‌ی طنز است؟ ویژگی‌های طنز فاخر از دیدگاه تو چیست؟

هر‌کدام از شخصیت‌های سریال چه ویژگی‌های مثبت و منفی‌ای دارند؟

خلاصه: شخصیت مسعود چه ویژگی­‌های مثبتی دارد؟

داستان سریال

مسعود خاکپور استاد دانشگاه و صاحب کارگاه قالیبافی است که سال­ها منتظر ازدواج با دخترعمویش است اما زن عموی او با این ازدواج مخالف است و هر بار یک بهانه می‌­آورد ولی در نهایت اجازه برگزاری مراسم خواستگاری را می­دهد در حالی که همان شب پدر مسعود، حاج مصطفی خاکپور، دچار حمله عصبی می­شود و به بیمارستان می‌­رود تا برای عمل جراحی آماده شود. حاج مصطفی قبل از عمل تصمیم می­گیرد که واقعیتی را به مسعود بگوید و آن این است که او فرزند واقعی آن­ها نیست و او را از یک واسطه خریده است. مسعود بعد از شنیدن این خبر شروع به جستجو برای پیدا کردن خانواده واقعی خود می­کنند و بعد از آشنایی با آن­ها متوجه می­شود که پدر او، ناصر آراسته، به مواد مخدر اعتیاد دارد و جدا از مادر و خواهرش زندگی می­کند. ناصر آراسته در گذشته به خاطر فقر و پایین بودن درآمد مجبور می­شود که فرزندانش را با پنهان­کاری از همسرش بفروشد و حالا مسعود تصمیم گرفته است خواهر و برادرانش را پیدا کند.

جزئیات سریال

کارگردان: برزو نیک نژاد

نویسنده: امیر برادران

نام تهیه کننده: زینب تقوایی

نام بازیگران: آتیلا پسیانی-حسن پورشیرازی-شهره لرستانی-حسام محمودی-افسانه بایگان-مارال فرجاد-شهرام شکیبا-مهناز کرباسچیان

نام شخصیت ها:

کشور سازنده: ایران

کمپانی سازنده: صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد