این ما هستیم

بررسی تخصصی سریال This is us

این ما هستیم

author-img

توسط : فاطمه مقیم خان ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

17 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

در «این ما هستیم» داستان زندگی خانواده‌ای پنج نفره طی حدود ۳۶ سال روایت می‌شود. این داستان از روز تولد سه نوزاد آغاز می‌شود، و تا سنین بزرگسالی آن‌ها را نیز نمایش می‌دهد. در طول سریال با فلش بک (نگاه به گذشته) بسیار سر و کار داریم، بینندگان می‌توانند ببینند گذشته‌ی انسان‌ها چگونه بر زمان حال تاثیر می‌گذارد. نسخه‌ی سانسور شده‌ی این سریال می‌تواند بسیار مناسب تماشای خانوادگی باشد و رده‌ی سنی مناسب محصول را تا سن +۱۵ کاهش می‌دهد. این سریال جوایز مختلفی را از آن خود کرده است.

سال 2016 ۵ فصل (میانگین هر فصل ۱۸ قسمت، هر قسمت ۴۵ دقیقه) جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

در برخی قسمت‌ها درباره‌ی مرگ صحبت می‌شود. گاهی شخصیت‌ها در رابطه‌شان درگیری کلامی دارند که البته معمولا با ادامه دادن گفتگو مشکلشان حل می‌شود.

جزئیات
ترس

ترس پیرامون بیماری‌های حاد و ترس از دست دادن اعضای خانواده در سریال وجود دارد. (پدر رندال سرطان دارد، ربکا در هنگام زایمان درد می‌کشد و یکی از فرزندان خود را از دست می‌دهد.)

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در نسخه اصلی سریال پیرامون مسائل جنسی صحبت می‌شود و به آن اشاره می‌شود و صحنه‌ای از برهنگی مردانه وجود دارد. در نسخه سانسور شده با حذف برخی از این صحنه‌ها و تغییر معدودی از دیالوگ‌ها در زیرنویس، از شدت این معیار کم شده است. سیگار کشیدن و نوشیدن مشروب نمایش داده می‌شود. یکی از اعضای خانواده به خاطر نوشیدن بیش از حد مشروب با خانواده‌ی خود دچار مشکل می‌شود که البته این عادت را به خاطر صلاح خانواده‌اش کاهش می‌دهد. یکی از افراد سریال در گذشته معتاد بوده و از لفظ «کوکائین» استفاده می‌کند (البته بر مضرات مواد مخدر تاکید می‌کند). نا‌سزاهایی مانند : لعنتی، آشغال، گندش بزنن، برو به جهنم و... در سریال استفاده می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

در این سریال بر ارتباطات انسانی، ‌پیوند‌های خانوادگی، ارتباط خواهر-برادری، ارتباط با پدر و مادر و فرزندان بسیار تاکید می‌شود. نمونه‌های مناسبی از ارتباط سالم و ایده‌آل با اعضای خانواده نمایش داده می‌شود. یکی از جملات کلیدی سریال این است:«وقتی زندگی به شما لیمو ترش می‌دهد، با آن لیموناد درست کنید!» برای همین تمام شخصیت‌های سریال در هنگام مواجهه با مشکلات و چالش‌های روزمره‌شان از اطرافیان خود کمک می‌گیرند و سعی می‌کنند مشکلاتشان را به بهترین نحو حل کنند. در این سریال اعضای خانواده برای حل مشکلاتشان گفتگو می‌کنند و افراد برای حل مشکلات دیگران به آن‌ها کمک کرده و از آنها حمایت می‌کنند. فرزند خواندگی و تلاش برای عادلانه رفتار کردن بین فرزندان یک خانواده از دیگر پیام‌های مثبت سریال است. در این سریال ارزش‌هایی مانند استقامت، شجاعت، قدر‌دانی از دیگران، امید و اهمیت دادن به خانواده نمایش داده می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

هر‌کدام از شخصیت‌های داستان عیب و نقص‌هایی دارند، اما در زندگی واقعی هم چه کسی را می‌توانیم پیدا کنیم که کامل باشد؟ جک و ربکا زوج مهربانی هستند که سر‌پرستی یک نوزاد را بر عهده می‌گیرند و تمام تلاششان را می‌کنند او را مانند فرزندان خودشان بزرگ کنند. آن‌ها تاثیرات مهم و پایداری بر فرزندان خود می‌گذارند و آن‌ها را به خوبی تربیت می‌کنند. فرزندان خانواده‌ی پیرسون بدون قید و شرط در مواقع مختلف از یکدیگر حمایت می‌کنند. رندال سعی می‌کند پدر ژنتیکی خودش را پیدا کند، او پدرش را بابت این که در نوزادی رهایش کرده می‌بخشد و برای ایجاد ارتباطی نزدیک با او تلاش می‌کند. او ارتباط خوبی با همسر و فرزندانش دارد. کیت برای رسیدن به هدفش تلاش می‌کند و در عین حال به کمک دوستش (توبی) سعی مي‌کند چاقی، لذت‌های زندگی را از او دور نکند. کوین بازیگر سریال طنز است، او احساس می‌کند با بازی کردن در نقش خاص و طنزی که دارد، غرورش خدشه‌دار شده و مضحکه دیگران می‌شود. برای همین عزت نفس خود را بر پول و شهرت ترجیح داده و از بازی کردن در سریال پربیننده‌ی تلویزیونی استعفا می‌دهد.

ادامه متن

با فرزندان نوجوان خود درباره‌ی ارتباط فرزندان خانواده پیرسون با یکدیگر گفتگو کنید. به نظرت چه چیز‌هایی موجب می‌شود آن‌ها گاهی با یکدیگر بحث کنند؟

 چه چیز‌هایی فرزندان پیرسون را در مقاطع مختلف زندگی به هم نزدیک‌تر کرده است؟

در این سریال ارتباطات بچه‌ها با والدینشان چگونه است؟

شخصیت‌های فیلم چگونه مسائلشان را با هم حل می‌کنند؟

گفتگو در این فیلم چه جایگاهی دارد؟ نقش کلیدی گفتگو در حل چالش‌های خانواده پیرسون چیست؟

کیت چگونه سعی می‌کند با وجود تاثیر اضافه وزن بر اعتماد به نفسش، از زندگی‌اش لذت ببرد؟

تا حالا مانند رندال إحساس متفاوت بودن کرده‌ای؟ چگونه این إحساس را می‌توان سامان داد؟

کوین چگونه مسیر حرفه‌ای خودش را تغییر داد؟ به نظرت ریسک کردن کوین برای زندگی کاریش مفید بود؟ برای عزت نفسش چطور؟

خلاصه:گفتگو در این فیلم چه جایگاهی دارد؟ نقش کلیدی گفتگو در حل چالش‌های خانواده پیرسون چیست؟

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : 09903****27

۹ آذر ۱۳۹۹

مناسب سن 18+ گزارش نظر
جالب است

این سریال با فرهنگ اسلامی ما مطابقت نداره از نظر من

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه