اقیانوس آرام

بررسی تخصصی سریال THE PACIFIC

اقیانوس آرام

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
17 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

در بحبوحه‌ی جنگ جهانی دوم، افسران نیروی دریایی آمریکا، مأمور حمله به مواضع ژاپن در اقیانوس آرام می‌شوند. این فیلم، داستان زندگی سه نفر از آنان را روایت می‌کند و دشواری‌های جنگ را نمایش می‌دهد. این اثر در سال ۲۰۱۰ ساخته شده و محصول آمریکاست.

سال 2010 ده قسمت 55 دقیقه‌ای جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

خشونت در شدیدترین شکل ممکن در این سریال به نمایش درآمده است. در هر قسمت شاهد نبرد سختی بین ارتش آمریکا و ژاپن هستیم که در آن سربازان بسیاری از دو طرف کشته و زخمی می‌شوند. تیراندازی‌های مداوم، انفجار، خودکشی، قتل شهروندان و کودکان در تمامی قسمت‌ها دیده می‌شود. خون‌ریزی، جراحت و اجساد متلاشی‌شده از دیگر موارد خشنی است که در این سریال به تصویر کشیده شده است. در بسیاری از مواقع سربازان آمریکایی همچون اسلج از کشتن شهروندان و غیرنظامیان ژاپنی احساس خشنودی و شادی می‌کنند. سربازان در طول جنگ به دلیل خشونت بالا، دوری از خانواده و ازدست‌دادن دوستان خود، فشار شدید روحی را تجربه می‌کنند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

کشته‌شدن تعداد زیادی از سربازان، قتل شهروندان، کودکان و غیرنظامیان ژاپنی، سوزاندن ژاپنی‌ها، خودکشی سربازان و نمایش متعدد اجساد متلاشی‌شده همراه با جزئیات دقیق، ازجمله مصادیقی است که باعث ایجاد ترس در مخاطب می‌شود. نوع ترسی که در این سریال وجود دارد، کاملاً واقعی است و تأثیر شدیدتری بر مخاطب وارد می‌کند. ترس شدید سربازان در مواقع دلهره‌آور، ممکن است موجب ترس همدلانه در برخی مخاطبان شود.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

لکی، باسیلون، اسلج و تقریباً تمام سربازان در بیشتر لحظات سریال درحال استعمال دخانیات دیده می‌شوند. نوشیدن مشروبات الکلی نیز در جشن‌ها قابل مشاهده است. نسخه‌ی اصلی این مجموعه حاوی مضامین نامناسبی چون برهنگی شدید، بوسیدن و رابطه‌ی جنسی است. سربازان در مدت استراحت خود، در «بار» و درحالت نوشیدن مشروبات الکلی و مستی نمایش داده می‌شوند. استفاده از کلمات توهین‌آمیز و نامناسب در تمام قسمت‌های سریال وجود دارد. آمریکایی‌ها درمواجه با ژاپنی‌ها از کلمات و عبارت‌های نژادپرستانه استفاده می‌کنند.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

مهم‌ترین پیام این سریال نمایش واقعیت جنگ و غیرانسانی‌بودن آن است. تمام تلاش سازندگان، این بوده است که روی پنهان جنگ را به مخاطب خود نمایش دهند. لکی و اسلج پس از بازگشت از جنگ دیگر آن انسان‌های سابق نیستند و به شخصیت‌های حساس و شکننده تبدیل شده‌اند. شجاعت در رفتار شخصیت‌های اصلی داستان دیده می‌شود؛ اما به دلیل شدت بالای خشونت و انجام برخی رفتارهای غیرانسانی مانند حمله به شهروندان و کودکان و دیالوگ‌های نژادپرستانه، نمی‌توان پیام مثبت دیگری را از سریال استخراج کرد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

لکی، باسیلون و اسلج اگرچه در طول جنگ رفتارهای شجاعانه‌ای از خود نشان می‌دهند؛ اما به دلیل برخی اقدامات خشونت‌آمیز و رفتارهای غیرانسانی نمی‌توان آن‌ها را درحدِّ یک الگوی مثبت تصور کرد.

از فرزندتان بخواهید شخصیت مورد علاقه‌اش را معرفی کند. شخصیت مورد علاقه‌ی او چه ویژگی‌هایی دارد؟

با فرزند خود درباره‌ی تغییرات اسلج و لکی در طول سریال صحبت کنید. جنگ چه تأثیراتی بر انسان‌ها می‌گذارد؟

چرا سریال حجم بالایی از خشونت را به تصویر کشیده است؟ نظر فرزند خود را دراین‌باره بپرسید.

فرزند شما اطلاعاتی درباره‌ی جنگ جهانی دوم دارد؟

خلاصه: درباره‌ی تغییرات اسلج و لکی در طول سریال با فرزند خود صحبت کنید. جنگ چه تأثیراتی بر انسان‌ها می‌گذارد؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه